Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Naprawa Webasto postojowe

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Naprawa Webasto postojowe

    Cześć
    Szanowni forumowicze poszukuje speca od ogrzewania postojowego ( niezależnego) marki Webasto. Nadmieniam że nie jest to dogrzewacz tylko oddzielne niezależne ogrzewanie wodne Webasto Thermo Top.
    Najlepiej Lublin i okolice.
    Ostatnio edytowany przez qavtan; 45248.

  • #2
    Wejdź na forum Tourana tam dużo się dowiesz odnośnie tego tematu. Znajdziesz ludzi, ktoś zajmują się tym tematem. A jakie są objawy usterki?
    Ostatnio edytowany przez greg44; 19348.

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez qavtan Zobacz wpis
      poszukuje speca od ogrzewania postojowego ( niezależnego) marki Webasto.
      Zadzwoń do niego.Jest ponoć lepszy niż Ci co wymyślili Webasto i inne takie żeczy.

      NAPRAWA dogrzewaczy, ogrzewania postojowego - Stefano - kom. 601 052 155
      Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
      Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez greg44 Zobacz wpis
        Wejdź na forum Tourana tam dużo się dowiesz odnośnie tego tematu. Znajdziesz ludzi, ktoś zajmują się tym tematem. A jakie są objawy usterki?
        a objawy są takie:
        Ogrzew.pomocn. Plik etykiet: 1K0-815-007.clb
        Oznaczenie elementu: 5K0 963 272 A
        Komponent: Standheizer 043 4707
        Weryfikacja: 00043000 Numer seryjny: 09016748000000
        Kodowanie: 0030012
        Kod serwisu: WSC 21089 107 92125
        VCID: 2E523624B91744314B-807A


        01406 - Brak powstawania płomienia

        01409 - Powtórzone przerwanie płomienia

        02251 - Urządzenie grzewcze zablokowane

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez koleś Zobacz wpis
          NAPRAWA dogrzewaczy, ogrzewania postojowego - Stefano - kom. 601 052 155

          Robil mi kiedys piec i moge polecic. Szkoda czasu na innych I to jest gdzies w okolicach Lublina z tego co pamietam.
          Spritmonitor.de

          Komentarz


          • #6
            hej
            no rozmawiałem ze stefano i on pod stalową wolą mieszka.
            powiedział mi parę rzeczy i pogrzebałem się w VCDS i udało mi się go odblokować i uruchomić.
            jak się okazało zablokował się bo była próba uruchomienia webasto na rezerwie.
            błędy się wykasowały i od razu ruszył.na pewno działa przewietrzanie i programowanie,a co do grzania to się na chwilę włączył bo widziałem dym ale ze względu na plusowa potem przeszedł w stan przewietrzania.jak się zrobi chłodniej sie wszystko okaże

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez qavtan Zobacz wpis
              to się na chwilę włączył bo widziałem dym ale ze względu na plusowa potem przeszedł w stan przewietrzania.jak się zrobi chłodniej sie wszystko okaże
              Wracając do tematu, rzadko zaglądam na forum teraz niestety, to nawet teraz powinien się piec załączyć z guzika lub z menu z Maxi dot, jak oczywiście temperatura płynu jest poniżej z tego co pamiętam 80 st C. Ja raz na miesiąc odpalam piecyk żeby się nie zastał również w lecie i startuje. Przy próbie odpalenia na rezerwie faktycznie w pamięci piecyka zostaje błąd, ale ten błąd nigdy nie powoduje zablokowania piecyka.

              Komentarz


              • #8
                greg44 w sumie może i tak - jak sprawdzałem to silnik miał już jakaś temperaturę i może dlatego. jak tylko będzie wolna chwila to na zimnym odpale na grzanie. aczkolwiek w opisie tego modelu webasto znalazłem że nie włączy grzania jak temp otoczenia jest powyżej 5 stopni na plusie.no nie wiem co tam się zadziało ale był zablokowany wcześniej-może jakiś błąd złapał.

                Komentarz


                • #9
                  Ja swój piec przegrzałem bo nie odpowietrzyłem dobrze układu i padł termistor czy jakoś tak i piec startuje tylko gdy po włączeniu wyjmę i włożę bezpiecznik od pieca. Termistor pokazuję temperaturę 135 stopni, po świętach biorę się za wymianę jest banalnie prosta tyle że trzeba zdjąć zderzak a koszt naprawy koło 3 zł .

                  Komentarz


                  • #10
                    no to spoko ale u mnie dalej błąd:
                    01406 - Brak powstawania płomienia
                    01409 - Powtórzone przerwanie płomienia
                    rozmawiałem ze stefano i albo palnik kaput albo mam źle ustawiony wentylator który zasysa powietrze do pieca i za mocno dmucha gasząc płomień.
                    działa kilka minut i wywala błąd a potem się nie da włączyć do momentu wykasowania.
                    tak czy siak trzeba go wyciągnąć i mu podesłać do naprawy...
                    apropo tylko zderzak? ja gdzie widziałem na filmiku że trzeba wywalić koło, nadkole , zderzak oraz zbiorniczek spryskiwaczy żeby się dostać...

                    Komentarz


                    • #11
                      U mnie tylko zderzak na szczęście. Mam nadzieję że to jest to bo jak odpalę piec to już normalnie chodzi cały czas jak powinien
                      Załączone pliki
                      Najszybszy darmowy hosting zdjęć i obrazków. Pliki aż do 6.66 MB! Bez pop-ups! JPG, GIF, PNG! Oraz BMP! Udostępnij swoje zdjęcia znajomym!
                      Ostatnio edytowany przez triko88; 46166.

                      Komentarz


                      • #12
                        a widzisz a ja mam O2 FL i z opisów wynika siedzi za zbiorniczkiem także zabawa na rozbieranie

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X