Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Octavia 2 2008 1,9 TDI DSG (BLS) nie odpala

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Octavia 2 2008 1,9 TDI DSG (BLS) nie odpala

    Witam.

    Pacjent Skoda Octavia 2 2008 1,9 TDI Silnik BLS Skrzynia DSG 210 000km przebiegu

    Samochód normalnie odpalił bez żadnego problemu ale po kilku sekundach zgasł i już nie chce odpalić..

    Przy przekręceniu zapłonu włączają się kontroli ,migają ikony P R N D S od skrzyni, oraz włączają się wiatraki chłodzenia silnika. Samochód normalnie kręci rozrusznikiem ale nie odpala.

    Po podłączeniu komputera pod złącze diagnostyczne nie można się połączyć z komputerem silnika wyskakuje błąd komunikacji , natomiast ze skrzynią się łączy i jest jeden błąd 18258- Napęd magistrali danych brak informacji z jednostki sterującej.

    Dodam że próbowałem odłączyć akumulator ale to nic nie dało, oraz sprawdziłem wszystkie bezpieczniki w kabinie jaki pod maską i wszystkie są sprawne (nie przepalone).

    Dotychczas nie miałem z autem żadnych problemów odpalał jak należy.

    Pomocy co dalej sprawdzać ? Dodam że przebywam w Norwegii, nie wiem czy to zbieg okoliczności ale do tej pory cały czas były mrozy a dziś jest plus 5 stopni odwilż i pada deszcz .




  • #2
    sprawdz przekaznik zasilania ecu i samo ecu czy nie ma zalanej koski .sterownik jest na podszybiu
    diagnostyka vag 602-614-253

    Komentarz


    • #3
      Gdzie znajdę przekaźnik zasilania ECU ? Sam ECU Wyjąłem i wysuszyłem z zewnątrz był cały mokry ale niestety nic to nie dało.

      Komentarz


      • #4
        w skrzynce elektrycznej pod maską
        ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
        ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
        poprzednie modele:
        ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
        ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
        O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X