Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Pęknięcia lakieru na dachu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Pęknięcia lakieru na dachu

    Witam wszystkich, jest to mój pierwszy post. Przymierzam się do zakupu Octavii 2, końcówka 2007r.
    Zainteresowała mnie jedna sztuka, ale zastanawia mnie jedna rzecz. Z obu stron auta, na dachu, na łączeniu poszycia z ramą widać dziwne pęknięcia lakieru. Z ciekawości zerknąlem na inny model O2 po lifcie stojący obok i o dziwo tez ma takie peknięcia choć w mniejszej ilości. Czujnik lakieru pokazuje, że nie było tam nic szpachlowane itp. Czy jest to wada skody? Czy te pęknięcia dyskfalifikują zakup auta?

    20190404_080918.jpg20190404_080846.jpg
    Załączone pliki
    Ostatnio edytowany przez Przemm81; 48613.

  • #2
    Odpuść sobie, miękka Buda pewnie od częstego wjeżdżania na wysokie krawężniki, gdzie pęknięcia jest wilgoć, a tam gdzie wilgoć rdza.

    Pęknięcia zazwyczaj zaczynają się od przedniej szyby i lecą w tył. Kombi bardziej narażone.
    Ostatnio edytowany przez samtech84; 3140.

    Komentarz


    • #3
      Czyli to, że pęka jest normalne w O2?
      Przeleciałem to auto czujnikiem lakieru, tylko drzwi kierowcy były lakierowane i w zasadzie oprócz tych pęknięc innych wad lakieru nie znalazłem.
      Obok stało poliftowe kombi i też miało kilka takich rysek.

      Komentarz


      • #4
        A sprawdziłeś słupki na okoliczność wspawania całego dachu?

        Komentarz


        • #5
          Tak. Wyglądają ok

          Komentarz


          • #6
            Pęknięcia mogą być od wożenia np rowerów na dachowym bagażniku.
            Ja przez kilka sezonów woziłem rowery na dachu i niestety takie pęknięcia mam, a na pewno nie miałem dzwona.

            Komentarz


            • #7
              Rozmawiałem wczoraj z kolegą, który kilka lat pracował w ASO Skody na serwisie i mówił, że w O2 często były te pęknięcia.

              Komentarz


              • #8
                Tylko pytanie czy peka lakier zewnetrzny czy i podklad?

                Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X