Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Do czego to wężyk

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Do czego to wężyk

    Hej!
    Szukając przyczyny problemów z układem powietrza wtórnego przypadkiem wypiąłem ten zaznaczony na fotce wężyk i mam wrażenie, że w środku jest czymś przytkany.
    Co to jest za wężyk? Szukam w ETCE i nie mogę go namierzyć. Jego koniec wchodzi gdzieś w podszybie i przy próbie wypięcia słychać syk sprężonego powietrza.
    Znacie sposób, żeby go jakoś wypiąć i przetkać? Domyślam się, że pośrodku jest jakiś zaworek zwrotny i trzeba by go pewnie podgrzać, żeby zdjąć wężyk?
    Załączone pliki

  • #2
    Zostaw to ma byc szczelny bo nie bedziesz mial hamulcow . To jest podcisnienie do serwa hamulcowego z zaworkiem zwrotnym .Weze od pompy powietrza wtornego to te grube karbowane . Jeden to wlot, ten po prawej co idzie od filtra a drugi wylot ten cienszy co idzie do tego kapsla metalowego .

    Komentarz


    • #3
      Najczesciej nieszczelnosc jest na wyjsciu z pompy i tam jest taki oring , jak wyskoczy zabezpieczenie lub nie jest dokladnie zapiete to wtedy slychac wycie pompy powietrza wtornego . Zacznij od tego ma byc dobrze zapiete .

      Komentarz


      • #4
        Dzięki wielkie.
        A czy ten wężyk podciśnienia da radę przepchać? Nie wiem jakim cudem, ale wygląda, jakby był we wlocie jakiś duży paproch.

        Czy powietrze wtórne nie wchodzi do przepustnicy tą metalowa rurką od góry? Przy czyszczeniu przepustnicy miałem tam sporo nagaru, wyczyściłem jak mogłem i dalej mam checka i info w komputerze o zbyt małym przepływie powietrza wtórnego.

        Komentarz


        • #5
          Zostaw to podcisnienie jak dziala co chcesz na sile zmieniac i ulepszac tam jest zaworek zwrotny , a jak hamulce dzialaja to jest dobrze jak bedzie nieszczelnosc to pedal bedzie rusl i nie bedzie maksymalnej sily hamowania po za tym bedzie slychac zasysanie powietrza na pracujacym silniku .
          . W BGU chyba byl EGR sprawdz go moze jest zasyfiony to wlasnie ta puszka metalowa co wchodzi do niej waz od popmy powietrza wtornego, w BSE juz EGRu nie ma . On czesto lubil sie zabrudzac .

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X