Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jak dopasować reflektory do Anglika ?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Jak dopasować reflektory do Anglika ?

    Witam

    mieszkam jeszcze w UK, ale przeprowadzam się do PL za miesiąc. Kupiłem 2 tyg temu Octavię II 2006 1.9 TDI, chce ją zabrać do PL - z tego powodu muszę wymienić reflektory. W sklepach internetowych po wyszukaniu wg modelu - pokazuje się wiele reflektorów , nawet do wersji po FL. Jak mogę rozpoznać czy dany reflektor będzie pasował do mojego samochodu?

    Próbowałem sprzedawcy podać VIN - wtedy jemu wychodzi reflektor angielski.

    W ASO kosztuje 1100 PLN.

    Z góry dzieki za pomoc.
    Załączone pliki
    Gottober
    SKODA Octavia 1.9 TDI PD Elegance 2006

  • #2
    Wejdź w wątek sprzedaż - giełda i poszukaj. Jeżeli nie ma to na FB w Zaktualizuj swoją przeglądarkę | Facebook są do kupienia.

    Generalnie musisz szukać lamp które mają odwrotne oznaczenie które masz w tej chwili - strzałki w reflektorze, które określają kierunek ruchu (prawo lub lewostronny).

    Są też firmy które zajmują się profesjonalnie zmianą właściwości takich lamp. Nie wiem jak z przeglądem, ale polski ustawodawca przewidział możliwość już 3 lata temu poruszanie się takich pojazdów na terenie RP - zostaną ci chyba jeszcze lusterka do wymiany.

    Pozdrawiam Rafał

    OIIFL Kombii - 198 Km / 457Nm - R Stage One
    http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5-o2fl-2-0-tdi


    T: 500286848

    Komentarz


    • #3
      Tutaj masz za 250 zł - komplet

      Zaktualizuj swoją przeglądarkę | Facebook
      OIIFL Kombii - 198 Km / 457Nm - R Stage One
      http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5-o2fl-2-0-tdi


      T: 500286848

      Komentarz


      • #4
        Dzieki serdeczne Rafał

        Zapisałem się do grupy.

        Te z ogłoszenia które przesłałeś nie są soczekowe, a moje są (załączone zdjęcie). Ale nawet jeśli z wyglądu będą pasować do moich, to nie wiem czy technicznie będą mozłiwe do zamontowania. Wiem że mają jakieś silniczki do pozycjonowania itp. Natomiast nie wiem czy istnieje jakiś numer po którym można to jednoznacznie sprawdzić.

        Załączone pliki
        Gottober
        SKODA Octavia 1.9 TDI PD Elegance 2006

        Komentarz


        • #5
          Generalnie te też można przerobić aby spełniały warunki do ruchu prawostronnego. Od razu mówię, że jest to rzeźba, trzeba wyciągać soczewki i kombinować z przesłoną, nawet nie trzeba rozklejać reflektora, trochę umiejętności manualnych trzeba mieć. Poza tym każde używane reflektory będą miały wypalone odbłyśniki, szczególnie w ksenonie, przy okazji można je zregenerować.

          Komentarz


          • #6
            Dzieki Greg

            Słyszałem że można przerabiać. Wolałbym chyba jednak kupić nowy zamiennik. Raz że trzeba jechać na badanie diagnostyczne, dwa że bezpieczeństwo.

            Gottober
            SKODA Octavia 1.9 TDI PD Elegance 2006

            Komentarz


            • #7
              Jest masa ludzie, ktora przerabia te reflektory. Zostaja soczewki, przeslone albo sie przerabia, albo wymienia w calosci soczewki i po sprawie.

              Zamienniki reflektorow sa do dupy i tyle.

              Przerobiony reflektor przejdzie kazdy przeglad, snop swiatla bedzie idealny i nikt do tego nigdy nie bedzie mial podstaw zeby sie doczepic.

              Ja przerobilem przeslony i robiac pierwszy przeglad angola lata temu, odwiedzilem kilka stacji diagnostycznych i na kazdej zaczynali od reflektorow, a tam NIC - idealnie.
              Spritmonitor.de

              Komentarz


              • #8
                OK, dzieki
                Gottober
                SKODA Octavia 1.9 TDI PD Elegance 2006

                Komentarz


                • #9
                  Za xenon ori z o2 angol na nasz rynek gościu chciał 300 zł za sztukę.
                  przeróbka soczewek + regeneracja reflektorów - odbłyśniki i takie tam.
                  Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                  Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                  Komentarz


                  • #10
                    Hej, dzieki za info

                    Ja mam halogeny.

                    Już umówiłem się w warsztacie na wymianę całych reflektorów na depo lub tyc. Pomimo wielu złych opinii jakie znalazłem, właściciel warsztatu zapewnił mnie że nie będzie problemów w tymi reflektorami. Mam nadzieję że tak będzie bo to zaufany warsztat z dobrego polecenia :-)

                    Gottober
                    SKODA Octavia 1.9 TDI PD Elegance 2006

                    Komentarz


                    • #11
                      Jak jakosc ich do O2 jest taka sama jak do O1 to dramat. Mam nadzieje ze zakladasz te z soczeka, a nie projekcyjne, bo to sobie przestrzelisz inaczej dwa kolana.
                      Spritmonitor.de

                      Komentarz


                      • #12
                        Tak, te soczewkowe
                        Gottober
                        SKODA Octavia 1.9 TDI PD Elegance 2006

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez Gottober Zobacz wpis
                          Pomimo wielu złych opinii jakie znalazłem, właściciel warsztatu zapewnił mnie że nie będzie problemów w tymi reflektorami.
                          A co miał Ci powiedzieć? Panie, nie zakładaj bo to gówno jest.
                          Powie Ci to co chcesz usłyszeć bo na tym zarobi
                          Wszyscy Ci, którzy używali mówią, że jest be a Tobie mechanik powiedział że jest ok ... No to ok

                          Ja bym szukał wersji dla kierownicy po lewej i oddał do regeneracji.
                          Zapłacisz za reflektory z max 800 zł już z wliczoną regeneracją a miałbyś OEM
                          Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                          Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X