Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Podgrzewanie lusterek

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Podgrzewanie lusterek

    mam pytanie podgrzewanie lusterek dziala z funkcja podgzewania tylniej szyby cz osobno ??

  • #2
    Osobno.

    Możesz włączyć same podgrzewane lusterka. Co prawda masz O II, ale ja tak miałem i w O I i teraz mam w O III. Więc chyba w O II będzie tak samo.
    pozdrawiam - Darek

    Komentarz


    • #3
      z tego co wiem temperatura musi byc ponizej +15 probuje wszyskich mozliwosci i nic wiadomo ze joy misi buc ustawiony na lusterko

      Komentarz


      • #4
        Z temperaturą to nie wiem, ale na pewno w O I i w O III działa niezależnie od ogrzewania szyby. Sprawdź w zimny poranek, jak będzie zaparowane/zaszronione/zamglone.
        pozdrawiam - Darek

        Komentarz


        • #5
          Chociaż, nie jestem w stanie przypomnieć sobie, czy w cieplejsze dni (powyżej +15) nie włączałem, jak np. wsiadałem podczas deszczu i lusterko było mokre. Ale zawsze jak jest deszcz używam. Co do szyby - 100% oddzielnie.
          pozdrawiam - Darek

          Komentarz


          • #6
            a jak to ustawic i gdzie ???

            Komentarz


            • #7
              Ja nic nie ustawiałem - po prostu, przy lusterku przekręcałem i przekręcam gałkę i grzeje. Bez włączania tylnej szyby.

              Weź jutro rano wody w jakąś małą butelkę ze spryskiwaczem, psiknij na lusterka i na szybę obok, włącz - i zobaczysz - czy lusterka szybko schną.
              pozdrawiam - Darek

              Komentarz


              • #8
                Moim skromnym zdaniem raczej jest ogrzewanie lusterek ograniczone jest tylko czasem działania a nie temperaturą zewnętrzną i na pewno rozdzielone jest ogrzewanie tylnej szyby i lusterek.

                Komentarz


                • #9
                  Szyba na pewno po jakimś czasie się sama wyłącza - gaśnie kontrolka. Lusterka? Nie wiem. Kontrolki nie ma. Raczej nawet jak jeżdżę w deszczu (dużym) w lecie to też lusterka ogrzewam/osuszam.
                  pozdrawiam - Darek

                  Komentarz


                  • #10
                    Osobno.

                    Nic mi nie wiadomo, aby wyłączało się po jakimś czasie, wg mnie grzeje non stop jeśli pokrętło jest ustawione na grzanie.

                    Temperatura musi być poniżej 20 st. Tak jest w instrukcji i tak jest faktycznie (w lecie w deszcz zwykle temperatura spada poniżej 20, ale sporadycznie zdarza się być wyższa i wówczas lusterka nie odprowadzają wody - sprawdzone nawet w tym roku).

                    Jeśli u Ciebie słabo działają, to może szkła już słabo się trzymają podłoża? Moje jedno lusterko w 10. roku eksploatacji, a drugie w 11. roku zaczęło drgać, co wskazywało na słabnięcie kleju i rychłą ochotę lustra do powędrowania na spacer. Drganie bierze się z poluzowania mocowania (kleju) samego lustra do maty grzewczej. Aby uniknąć "7 lat nieszczęścia", wymieniłem wkłady lusterek zawczasu. Polecam zamienniki firmy Magneti Marelli, które w rzeczywistości są oryginałami z usuniętymi oznaczeniami VAG, tylko za 1/3 ceny. Magneti Marelli produkuje je dla VAGa, ale sprzedaje również we własnych opakowaniach.

                    M.
                    666 4U

                    Komentarz


                    • #11
                      Temperatura ok ale co do czasu to chyba w adaptacjach : 09-Centr.zesp.elektr.
                      nazwa pliku 3c0-937-049-30-h.lbl
                      mamy : A003,0,Rear Window & Outside Mirror Heater Activation Time
                      A003,5,Rear Window & Outside Mirror Heater Activation Time
                      A003,6,Time which the Rear Window and Outside Mirror Heater will be active.
                      A003,7,Range: 1...254 Minutes
                      A003,8,Resolution: 1 Minute
                      J.

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez beaviso Zobacz wpis
                        Jeśli u Ciebie słabo działają, to może szkła już słabo się trzymają podłoża? Moje jedno lusterko w 10. roku eksploatacji, a drugie w 11. roku zaczęło drgać, co wskazywało na słabnięcie kleju i rychłą ochotę lustra do powędrowania na spacer.
                        ja w O I najdłużej dojechałem do 10 lat. Przez ten czas działały. Może im dłużej, tym coś się może zepsuć.
                        pozdrawiam - Darek

                        Komentarz


                        • #13
                          Żeby rozwiać wątpliwości to najprościej będzie podłączyć diodę 12V na dwóch kabelkach do konektorów maty i wypuścić pod lusterkiem. Będzie widać czy jest zasilanie .
                          Jeśli jest prąd a nie grzeje to powinien być błąd uszkodzonego ogrzewania w sterowniku drzwi.
                          Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                          Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                          Komentarz


                          • #14
                            szukalem w instrukcji bezpiedznika ktore odpowiada za pogrzewanie lusterek i nie doszukalem sie

                            Komentarz


                            • #15
                              Bo go nie ma. Lusterko podłączone jest do sterownika drzwi.
                              Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                              Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                              Komentarz


                              • #16
                                Czas grzania lusterek oraz szyby tylnej jest zintegrowany (dla lusterek i szyby ten sam) , ustawiamy w BCM 09 adaptacje A025 w tolerancji od 6 do 10 min . Oczywiście dla O2FL i O2 Tour .Grzanie powinno działać przy włączonym silniku do temperaturze zewnętrznej +20 st . Oczywiście można je włączać i wyłączać oddzielnie pokrętłem na panelu od lusterek na drzwiach i przyciskiem na panelu klimatyzacji ( szyba tylna ) . Sygnalizowana praca ogrzewania jest tylko dla szyby tylnej w postaci diody koloru żółtego na przycisku , po upływie ustawionego w BCM czasu sama się wyłączy lub wcześniej gdy zrobimy to manualnie .

                                Komentarz

                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                Pracuję...
                                X