Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Regulacja świateł

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Pawcioo
    odpowiedział(a)
    To i jak się przyłączę do tematu.
    W jaki sposób mogę lekko podnieść światła do góry, bo obecnie świecą niżej, mimo ustawienia poziomu wysokości obok kierownicy na - czyli 0
    Problem pojawił się po wymianie żarówek, przy którym musiałem wyjąć oraz włożyć ponownie reflektory do samochodu.(wsunąć w plastikowe prowadnice)
    Film który posłuży mi jako poradnik, lampy bez soczewek w moim przypadku:

    Zostaw komentarz:


  • oolsztyniak
    odpowiedział(a)
    Ty mi piszesz o poziomowaniu a nie regulacji wysokości.
    Pokrętła nie ma właśnie ze względu na samopoziomowanie ale jest możliwość mechanicznego ustawienai odbłyśnika.
    Idź do auta, otwórz maskę :

    1) góra/dół soczewki kręcąc lewo/prawo (plastikowa nakrętka na imbus)

    2) lewo lub prawo bo nie pamiętam plastikowa nakrętka na imbus
    3) lewo lub prawo bo nie pamiętam plastikowa nakrętka na imbus
    lampa.jpg

    Zostaw komentarz:


  • rajmund
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez oolsztyniak Zobacz wpis
    oczywiście żartujesz?

    jest regulacja świateł tzn regulacja odbłyśnika soczewki
    Ale nie ma tego pokrętła w środku. Mam tylko pokrętło do oświetlenia zegarów. Więc jakaś regulacja jest,ale automatyczna chyba?

    Reflektory wyposażone w lampy ksenonowe po włączeniu zapłonu i podczasjazdy dopasowują się automatycznie do obciążenia samochodu i stanu jazdy (np.przyspieszanie, hamowanie). W samochodach wyposażonych w światła ksenono-we nie ma pokrętła regulacji ręcznej zasięgu świateł. - tekst z instrukcji obsługi Skody.

    Zostaw komentarz:


  • oolsztyniak
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez rumcajs_kr Zobacz wpis
    a po drugie, może masz ksenony, wtedy nie będziesz miał regulacji wysokości świateł
    oczywiście żartujesz?
    Zamieszczone przez rajmund Zobacz wpis
    już doczytałem, że w ksesonach nie ma regulacji. Słabe to trochę ^^ Wolałbym sobie sam ustawić bo miałem wrażenie, że świeci to na za krótki dystans.



    jest regulacja świateł tzn regulacja odbłyśnika soczewki

    Zostaw komentarz:


  • rajmund
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez rumcajs_kr Zobacz wpis
    Po pierwsze nie wiadomo o jaki samochód chodzi ... O1/O1FL/O2 etc....a po drugie, może masz ksenony, wtedy nie będziesz miał regulacji wysokości świateł
    Skoda Octavia 2 RS z 2009r. - już doczytałem, że w ksesonach nie ma regulacji. Słabe to trochę ^^ Wolałbym sobie sam ustawić bo miałem wrażenie, że świeci to na za krótki dystans.

    Zostaw komentarz:


  • rumcajs_kr
    odpowiedział(a)
    Po pierwsze nie wiadomo o jaki samochód chodzi ... O1/O1FL/O2 etc....a po drugie, może masz ksenony, wtedy nie będziesz miał regulacji wysokości świateł

    Zostaw komentarz:


  • rajmund
    rozpoczął temat Regulacja świateł

    Regulacja świateł

    Mam pytanie. Czy możliwe jest to, że w mojej Octavii nie ma regulacji świateł? Wydaje mi się, że świecą one na niedaleką odległość. Gdy włączę dlugie światła to wszystko ok ale normalne mijania świecą na krótkim dystansie wydaje mi się. Kolega ma Octavię 2 i ma pokrętło do regulowania swiatel, ja mam tylko pokrętło do regulowania podświetlenia zegarów.
POWRÓT NA GÓRĘ
Pracuję...
X