Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wymiana wkładów lusterka, i naprawa żarówek w lusterku

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wymiana wkładów lusterka, i naprawa żarówek w lusterku

    Witam, miesiąc temu kupiłem Octavie 2 2008r. (Przed lift) i w lusterka po obu stronach nie działał fotochrom. Mam pytanie czy któreś z tych wkładów będą pasować?

    Link

    Link

    Ewentualnie prosił bym o pomoc z jakiego modelu i roku szukać innych.


    No i teraz druga sprawa:
    W VCDS'ie wywala mi taki błąd
    00109 - Żarówka kierunkowskazu w lusterku po stronie kierowcy (L131)
    012 - usterka elektryczna w obwodzie

    Oczywiście ten błąd jest z dwóch stron. Kierunki nie świecą jak powinny, ledwo co się żarzą. Pytanie czy to da się wymienić/zrobić czy trzeba całe nowe lusterko?

  • #2
    Piszesz że masz auto przedliftowe a podajesz oferty dla lusterka poliftowego . W przedlifcie lustro jest całkiem inne ,a cena z tych ofert podanych przez ciebie jest podobna do ceny w ASO, koszt jednego wkładu dla fotochromu to około 279 zł . Pamiętaj że lift właśnie był w 2008 roku i to może być mylące . Ja na twoim miejscu zaczął bym od dokładnego sprawdzenia połączeń ( instalacji ) bo być może są zaśniedziałe styki i stąd takie efekty . Lustro rozbierzesz sam i dokonaj oględzin . To Cię nic nie kosztuje . Posiadasz VCDS to możesz też wykonywać testy elementów wykonawczych jest to bardzo pomocne w diagnozowaniu takich usterek .

    Kierunkowskazy w lusterkach jak i szkła są elementami wymiennymi więc jak dojdzie do wymiany to tylko to i nic więcej obudowa zostaje stara o ile jest cała nie połamana , choć i ona tez jest jako część zamienna i można ja oddzielnie dostać .
    Ostatnio edytowany przez Wojtenio; 23729.

    Komentarz


    • #3
      A ja mam pytanie na jakiej podstawie zakładasz, że masz lewe i prawe fotochromatyczne? Bo wg. mnie jeśli w ogóle masz to tylko prawe (lub tylko lewe; już nie pamiętam, które ale było tylko jedno fabrycznie fotochromatyczne).

      Kup kierunkowskazy i podczas wymiany się okaże czy masz fotochromy.
      Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
      Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

      Komentarz


      • #4
        Zakładam to po tym że te zewnętrzne są cały czas przyciemnione. Wewnętrzne normalnie działa.

        A wygląda to tak:

        Na tym w rogach jakby było przegrzane czy coś?




        Aha, no i nie dodałem że lusterko też jest podgrzewane.
        Ostatnio edytowany przez neXus; 50128.

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez neXus Zobacz wpis
          Zakładam to po tym że te zewnętrzne są cały czas przyciemnione. Wewnętrzne normalnie działa.
          Są tez lustra które maja same w sobie barwę ciemną i nie mają fotochromu.

          Wydaje mi się że jeśli nie masz dodatkowego pola w prawym to brak jest fotochromu.

          Ale najlepiej podpiąć kompa i się przekonać

          Zamieszczone przez neXus Zobacz wpis
          Aha, no i nie dodałem że lusterko też jest podgrzewane.

          Podgrzewanie nic nie ma do Fotochromu
          OIIFL Kombii - 198 Km / 457Nm - R Stage One
          http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5-o2fl-2-0-tdi


          T: 500286848

          Komentarz


          • #6
            Albo ściągnie szkło i zobaczy czy jest dodatkowa wtyczka do fotochromu .

            Komentarz


            • #7
              Gdzieś to było napisane, że wkład z plastikową obwódką to fotochrom.
              Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
              Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez neXus Zobacz wpis
                Ewentualnie prosił bym o pomoc z jakiego modelu szukać innych.
                Jestem niemal pewien, że z Audi będzie pasować. Nie wiem jak z wtyczką ale kształt chyba jak w O2.
                Link
                Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                Komentarz


                • #9
                  Poprzedni właściciel mówił że były fotochromy ale coś się zepsuło i nic z tym nie robił. I tak muszę wkład wyciągnąć żeby zobaczyć co z tymi kierunkami to zobaczę czy jest dodatkowe wtyczka na fotochrom. Dzięki koleś za podesłanie linka. Ale już widzę że będzie problem z kupnem lewego lusterka, wszyscy mają prawe
                  Ostatnio edytowany przez neXus; 50128.

                  Komentarz


                  • #10
                    Obawiam się że te od audi nie będą pasować bo numery katalogowe są całkiem inne a w grupie VAG jeżeli coś jest takie same dla innej marki to numery pozostają te same .

                    Komentarz


                    • #11
                      A mógłbym prosić o numer katalogowy dla obu takich lusterek? Z fotochromem i grzaniem?
                      Ostatnio edytowany przez neXus; 50128.

                      Komentarz


                      • #12
                        1Z1857521L - lewe, asferyczne, elektryczne, podgrzewane, fotochrom
                        1Z1857522L - prawe, wypukłe, elektryczne, podgrzewane, fotochrom


                        Jeszcze w ETCE znalazłem takie numery dla fotochromów elektrycznych i podgrzewanych.
                        1Z1857521K - lewe
                        1Z1857522K - prawe
                        Ostatnio edytowany przez koleś; 6390.
                        Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                        Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                        Komentarz


                        • #13
                          To nie będą te numery bo nie mają kodu PR-6XU a to jest dla fotochromu .Te co podałeś mają tylko przyciemniane szkła i PR-6XR z funkcją pamięci .
                          One muszą być z końcówką E lub J , no i mała poprawka cena ich w ASO to 1725 zł a nie jak pisałem wyżej 279 zł . Dopiero tego się doszukałem w nowszej wersji ETKI .

                          Komentarz


                          • #14
                            To nie wiem.. Szukać w ASO, nowe kupić jak ktoś tam wyżej pisał że w podobnej cenie do tych z allegro ? Czy szukać na internecie czegoś?

                            EDIT: Pisząc to nie widziałem twojego posta Wojtenio

                            Komentarz


                            • #15
                              Obawiam się że pozostaje tobie opcja : albo szukać używek ( co będzie ciężko ) lub przejście na zwykłe nie fotochromy ( z tymi nie ma problemu ) .

                              Komentarz


                              • #16
                                A tak jeszcze zapytam , masz fotele z funkcją pamięci ? .

                                Komentarz


                                • #17
                                  Tak mam. A skąd to pytanie?

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Elektronika lusterek jest z tym powiązana dla tego taka cena wkładów .

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Tzn mam pamięć tylko od strony kierowcy. Czyli rozumiem że te Link też nie będzie pasować?

                                      Komentarz


                                      • #20

                                        Wojtenio, no masz rację z tymi kodami. Ale chora cena za nie
                                        Zamieszczone przez neXus Zobacz wpis
                                        To nie wiem.. Szukać w ASO, nowe kupić
                                        Wg. mnie olej te fotochromy przy takich cenach.
                                        Ostatnio edytowany przez koleś; 6390.
                                        Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                                        Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Czyli raczej graniczy z cudem znaleźć używkę na necie ?

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Lewe ==> Link

                                            I tak na sam początek sprawdzilbym wiązkę idącą do lusterka
                                            Ostatnio edytowany przez demmsi; 18718.

                                            Komentarz

                                            POWRÓT NA GÓRĘ
                                            Pracuję...
                                            X