Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Landi Renzo Omegas - wtyczka do podłączenia się do komputera

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Landi Renzo Omegas - wtyczka do podłączenia się do komputera

    Cześć,

    Chciałbym zczytać błędy z naszej fabrycznej instalacji. Nie chce mi chodzić na gazie.
    Kupiłem kabel, ściągnąłem program. Ale... Gdzie jest ta wtyczka do podłączenia się?
    W sieci nie znalazłem żadnych grafik, grzebanie przy aku i komputerze też bezowocnie.
    Poziom trudności wydawał mi się zerowy, a jednak totalne nie widzę jej. Pomożecie?

  • #2
    U mnie jest wyprowadzona z tyłu akumulatora . Powinna być w pobliżu komputera LPG . Tam szukaj .

    Komentarz


    • #3
      2021-01-07_11h17_48.png2021-01-07_11h17_57.png
      Ewidentnie powinna być gdzieś blisko... Tak jak na załączonych obrazkach.

      Komentarz


      • #4
        A u mnie mam wrażenie że wszystko szarpałem co się dało i znalazłem takie o to dwie wiązki, z trzema i dwoma przewodami... Czy to może być to? Ktoś to obciął i zaizolował? Nie możliwe chyba, bo z rok temu byłem na wymianie wtrysków i normalnie się podłączył. Nic nie mówił, że czegoś brakuje...

        136087263_2336450873166385_2355863069903221147_n.jpg
        Załączone pliki

        Komentarz


        • #5
          Musisz poszukać . To mała wtyczka . Jeśli ktoś się podłączał to musi być .

          Komentarz


          • #6
            Są tam napewno 4 przewody. Wymontuj sterownik lpg i szukaj od wtyczki od źródła.

            Komentarz


            • #7
              Rozbierz wtyczkę od Omegasa tą dużą by zdjąć ją ze sterownika odsuń te fioletowe zabezpieczenie potem zdejmij izolację taśmę zabezpieczajacą wiązkę na wtyczce i zsuń obudowę zobaczysz wszystkie kable wchodzcąe do wtyku :
              pin 10 serial data RX , pin 11 +12v , pin 38 serial data TX , pin 39 GDN serial interfejs . I zobacz gdzie to idzie po kablu czy jest zrobiona odzielna wiązka instalacji czy ktoś ja odciął .To jest cały wtyk od interfejsu , jeżeli jest odciety to zakupić nowa wtyczke i się podlutować . Wtyczka najczęściej jest chowana w okolicach wyścia masy akumulatora z nadwoziem tam jej szukaj taka śruba z łbem kulistym M8 .
              Posiłkuj się filmem gdzie tego szukac 1 min fimu :


              Pomocna instrukcja od omegasa patrz strona 34 jeżeli masz sterownik LRE194 .
              Error 404
              Ostatnio edytowany przez Wojtenio; 23729.

              Komentarz


              • #8
                W końcu znaleziona. Była nie tak jak idą wszystkie kable tylko gdzieś pod akumulatorem podwinięta (więc przy ciągnięciu był opór więc odpuściłem) a potem puszczona górą, w miejscu za komputerem a karoserią. Uff... teraz można przejść do diagnostyki gazu.
                136365988_2851350911811511_7161405467980670076_n.jpg

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X