Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Parowanie szyba

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Parowanie szyba

    przegub był w miarę dobry, delikatne luzy miał
    natomiast półoś nie chciała z niego wyjść
    była rozklepana końcówka wałka w przegubie
    no za ch.ja nie dało się wybić ani wycisnąć prasą
    a potem 2 godzinki pracy z pilnikiem i brzeszczotem
    i końcówka półosi jak z fabryki - to jest to 3 zdjęcie :szeroki_usmiech

  • #2
    [O2] Parowanie szyba

    Wiem, wiem, wiem, było, było, było, ale w temacie O2, nie znalazłem takiego wątku. Auto w moim posiadaniu ok. 2,5 roku, wiek pacjenta obecnie 7 lat. Zaraz po zakupie, jak przednia szyba była zaparowana, włączyłem klimę, to widziałem jak parą/woda znika z przedniej szyby w kilka sekund, teraz trwa to kilka minut. Filtr kabinowy wymieniany dwa razy do roku, dywaniki bez piachu, w między czasie miałem wymienioną chłodnicę klimatyzacji, czy to może mieć wpływ, co jeszcze na takie działanie klimy obecnie może mieć wpływ?

    - słaby czynnik chłodzący w układzie, jest taka opcja?
    - jakiś parownik lub inna część układu klimatyzacji?

    Pomocy, bo chciałbym aby to działało jak 2 lata temu .

    Komentarz


    • #3
      Trzeba diagnozować. Może tak być jak jest mało czynnika. Kiedy miałeś serwis klimy?
      Jest: VW Passat B6 04.2010 2.0 TDI CR CBBB (170KM/350Nm) http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=88468;
      a do zadań miejskich: VW Lupo 1.4 AUD MY2004 (60KM/116Nm seria)
      Była: O1 L&K kombi 1.9 TDI AHF 2001/2002 (160KM/356Nm by ECU Project)
      O2 kombi 4x4 1.9 TDI BXE 2006 (147KM/345Nm by ECU Project)

      Komentarz


      • #4
        Robię co roku, teraz miałem na wiosnę, chyba się przejadę sprawdzić ile tego czynnika jest, teoretycznie przez pół roku prawie nie powinno go ubyć.

        [ Dodano: Sro 30 Paź, 13 09:59 ]
        Jakieś inne pomysły?

        Komentarz


        • #5
          Pochłaniacz wilgoci :szeroki_usmiech Aż mi się studia przypomniały

          Komentarz


          • #6
            Jezeli była wymieniana chłodnica klimatyzacji, to pewnie z pochłaniaczem. No chyba, że jest to model gdzie pochłaniacz jest osobno - trzeba sprawdzić.

            [ Dodano: Sro 30 Paź, 13 10:26 ]
            chyba się przejadę sprawdzić ile tego czynnika jest, teoretycznie przez pół roku prawie nie powinno go ubyć.
            Ja bym od tego zaczał. Mogło się coś rozszczelnić.
            Jest: VW Passat B6 04.2010 2.0 TDI CR CBBB (170KM/350Nm) http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=88468;
            a do zadań miejskich: VW Lupo 1.4 AUD MY2004 (60KM/116Nm seria)
            Była: O1 L&K kombi 1.9 TDI AHF 2001/2002 (160KM/356Nm by ECU Project)
            O2 kombi 4x4 1.9 TDI BXE 2006 (147KM/345Nm by ECU Project)

            Komentarz


            • #7
              Na 99% jestem przekonany, że była wymieniona sama chłodnica. Gdzie jest ten pochłaniacz i czy powinien go mechanior wymienić jak wymieniał chłodnice?

              Komentarz


              • #8
                E ja myślałem o wstawieniu sobie pochłaniacza do samochodu a nie o części składowej klimatyzacji...

                Komentarz


                • #9

                  Komentarz


                  • #10
                    i co bylo przyczyna parowania szyb? moze naprawiles to juz byles na tej diagnozie?

                    Komentarz


                    • #11
                      heheh a mi na myśł przyszła banalna sprawa a kiedy ostatni raz myłeś szybe oczywiście od środka ?

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez Black.Jack
                        heheh a mi na myśł przyszła banalna sprawa a kiedy ostatni raz myłeś szybe oczywiście od środka ?
                        zgadza się szyba paruje jeśli jest brudna, odłuszczenie porządne ludwikiem pomaga, lub filt kabinowy jest mokry zasyfiały i wtedy też szyba paruje
                        Mastershine - Auto Detailing Studio

                        Komentarz


                        • #13
                          Ja jeżdżę praktycznie codziennie. Klimy teraz to praktycznie nie używam ( wiem, wiem, powinieniem ) ale szyby mi nie parują. Włączona wentylacja na 1 załatwia cały problem. To, że możesz mieć problem z klimą to jedno ale to że Ci cały czas szyby parują to inny poblem. Nie rozumiem tu wielu osób - jak szyby zaparowane to na 100% klima a nie wentylacja. Ok, jak ktoś chce to niech cały czas używa klimy ale jak już szyby parują na klimie i na wentylacji, to znaczy, że problemem nie jest tylko klima ale jest coś nie tak z układem wentylacji.

                          [ Dodano: Pią 22 Lis, 13 12:28 ]
                          Jeszcze jedno. Tak jak niektórzy tu wspominają. W moim przypadku w każdym samochodzie PORZĄDNE wytarcie szyb zwykłym płynem do szyb czyni cuda na wiele miesięcy. Później po takim zabiegu na samej wentylacji na 1 okna odparowują w oczach. Od rego proponuje zacząć. W dodatku jak już ktoś pali w samochodzie to tu też jest problem.

                          Komentarz


                          • #14
                            A w taka pogode masz dywaniki materialowe czy gumowe? Ja jak jezdzilem z materialowymi to tez mi parowalo. Wymienilem na gumowe i jak reka odjal!

                            Komentarz


                            • #15
                              Hm... U mnie sprawa wygląda następująco... Umyłem od środka szyby i .... czekając w samochodzie szyby zaparowały jak cholera... ALE! Po włączeniu nawiewu i uchyleniu na chwilę tylnych szyb w sekundzie para zniknęła... Więc śmiem twierdzić, że parowanko to może wynika głównie z różnicy temperatur... Zobaczymy co będzie dziać się później...

                              Komentarz


                              • #16
                                Mam O2FL liftbacka i również zwłaszcza jesienią przez lusterko wsteczne niewiele widać, a mam climatronica. Skraplanie ie pary wodnej na tylnej szybie jest spowodowane dużą jej powierzchnią i prawie poziomym położeniem w miejscu , gdzie jest bardzo zimno. W tej strefie temperatura jest z pewnością niższa o kilka stopni od tej w pierwszym rzędzie siedzeń. Ale ogrzewanie szyby daje radę.

                                Komentarz


                                • #17
                                  Albo za mało czynnika,albo pochłaniacz jeżeli to całość klimy,z tym że piszesz iż była wymieniana i serwisowana,wiec raczej nie powinno być problemu. Jeżeli wątek jest jeszcze aktualny to koniecznie daj znać na forum.
                                  www.sklepmartec.pl - sklep motoryzacyjny.

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Ja ostatnio miałem sajgon. Wsiadam do skodzianki, odpalam, wszystkie szyby zaparowane. Klima nie może sobie poradzić z odparowaniem. Najgorzej z tylną szybą. Normalnie masakra. Regularne (1 x rok) przeglądy klimy, wymiany filtrów, auto myte porządnie raz na miesiąc. W samochodzie żadnych przecieków, wszędzie sucho.
                                    Za radą kumpla postanowiłem wysuszyć szkodnika! W robocie do garażu, niedomknięte wszystkie drzwi, a do środka ... farelka. Dmuchała 6 godz. Śmigam już tydzień i ani śladu zaparowanych szyb. Nawet klimy nie używam
                                    Zabieg planuje powtarzać ok 1 x miesiąc. Polecam wszystkim parownikom :lol:
                                    2004 Renault Thalia 1.4 RT,
                                    2008 Citroen Xsara Picasso 1.6 Exclusive- nadal w użyciu
                                    2009 Renault Clio MTV 1.4
                                    2010 Skoda Octavia IIFl 1.4 TSI Ambiente
                                    2016 Skoda Octavia III 1.4 TSI Ambition + Amazing + kilka ficzerów

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      tylko uważaj co Ci farelka auta nie spali sporo takich przypadków jest i trzeba uważać.
                                      Mastershine - Auto Detailing Studio

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez czto
                                        Zabieg planuje powtarzać ok 1 x miesiąc. Polecam wszystkim parownikom
                                        Wszystko fajnie, dobrze że radzisz sobie ze skutkiem. Jednak dla mnie odpowiedniejszym byłoby znalezienie przyczyny takiego stanu rzeczy. :wink:
                                        Tempo!! I tak cały tydzień, życie idzie jak na spidzie!

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Kurde a ja farelki nie mam! Jak żyć? Tak na poważnie metoda i może skuteczna ( na jak długo to się okaże ) ale bez sensu. Ja nikomu nie polecam tego sposobu.

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Malkontenci :lol:
                                            2004 Renault Thalia 1.4 RT,
                                            2008 Citroen Xsara Picasso 1.6 Exclusive- nadal w użyciu
                                            2009 Renault Clio MTV 1.4
                                            2010 Skoda Octavia IIFl 1.4 TSI Ambiente
                                            2016 Skoda Octavia III 1.4 TSI Ambition + Amazing + kilka ficzerów

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Sylikonowy żwirek dla kotów wysypany na całą noc, na gazety na dywanikach działa cuda
                                              Moje projekty car detailingowe
                                              VW Touran 2.O TDI
                                              BMW X6 35d
                                              więcej na PW

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez czto
                                                Za radą kumpla postanowiłem wysuszyć szkodnika! W robocie do garażu, niedomknięte wszystkie drzwi, a do środka ... farelka. Dmuchała 6 godz. Śmigam już tydzień i ani śladu zaparowanych szyb. Nawet klimy nie używam

                                                Zabieg planuje powtarzać ok 1 x miesiąc. Polecam wszystkim parownikom
                                                A rachunek za prąd wyślesz do sap ? ...a już zauważyłem "robocie",pociągleś na koszt pracodawcy. Ogólnie myśle że taki zabieg g..o da, my nie mamy mokrych wnętrz to, skoda zrobila nieudaną wentylację.
                                                Czar takiego suszenia pryśnie jak przyjdą wilgotne dni, chyba że będziesz grzal codzienne :lol:

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  bishop wniosłeś do dyskusji oprócz epitetu? Czy kogoś zmuszam do suszenia wnętrza pojazdu farelką? Opisałem co zrobiłem i z jakim skutkiem. Na szczęście nie użyłem twojej energii. Przetestuj, a później wygłaszaj swoje inteligentne frazesy.
                                                  2004 Renault Thalia 1.4 RT,
                                                  2008 Citroen Xsara Picasso 1.6 Exclusive- nadal w użyciu
                                                  2009 Renault Clio MTV 1.4
                                                  2010 Skoda Octavia IIFl 1.4 TSI Ambiente
                                                  2016 Skoda Octavia III 1.4 TSI Ambition + Amazing + kilka ficzerów

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X