Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Luźny zaczep kulowy siłownika klapy bagażnika

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Luźny zaczep kulowy siłownika klapy bagażnika

    Pozdrowienia dla kierownika bądź kierowniczki z czarnej O2 z wlepą na klapie widzianego dzisiaj o 10:00 na zajeździe Nowa Holandia przy drodze S7 E77 Elbląg Wschód

  • #2
    [O2] Luźny zaczep kulowy siłownika klapy bagażnika

    Panowie, już mnie trafia, pomóżcie. Poluzował mi się sworzeń/zaczep/mocowanie (jak się ta część nazywa?) siłownika klapy bagażnika w kombi, nie ten w klapie, tylko ten w budzie. Nakrętka jest wewnątrz tylnego słupka, chciałem to dokręcić więc zdjąłem plastiki - jest tam niewielki otwór, gdzie trzeba włożyć klucz kontrujący tą nakrętkę. Potrzebny jest klucz kolankowy, albo mała grzechotka z nasadką. I tu się zaczęły schody, bo po 2 godzinach pożyczania i przymierzania kluczy odkryłem, że nakrętka jest czworokątna. Pytanie, czy ktoś wie jak do tego podejść?
    Wygląda to tak - nakrętka, której nie ma na zdjęciu jest wewnątrz profilu.
    Załączone pliki

    Komentarz


    • #3
      Wydaje mi się,że ta czworokątna nakrętka powinna być przyspawana w słupku.
      Następna będzie panamera....????
      Bo trzeba leczyć przyczyny, a nie skutki...

      Komentarz


      • #4
        Byłoby świetnie, gdyby była przyspawana, bo wystarczyłoby tylko dokręcić z góry. Ale lata luźno i nie ma jak jej chwycić. Gdybym wiedział jaki ma rozmiar ten kwadrat, mógłbym dorobić jakiś klucz, np. z kawałka rurki.

        Chyba, że jest jeszcze jakieś inne rozwiązanie...

        Komentarz


        • #5
          Jeżeli ta nakrętka tam jest, "lata" i nie zgubiła się, to prawdopodobnie jest trzymana klamrą z blachy, i ta klamra przy odkręcaniu nieco sie zniekształciła. Można popróbować najpierw złapać, wkręcić długą śrubę z nakrętką, ustalić, i popróbować dogiąć tą klamrę. Jak to mowią starzy mechanicy, "nic na siłę, tylko młotkiem".

          Wpadłem też na taki pomysł, że po zlapaniu tej nakrętki (długą) śrubą i zakontrowaniu dodatkową nakrętką na śrubie, wcisnąć przez otwór jakiś mocny klej aby przymocować feralną nakrętkę do blachy nadwozia, co napewno pozwoli póżniej dociągnąć ostatecznie ten przegub. Każdy sposób będzie dobry, jeżeli okaże się skuteczny.

          Komentarz


          • #6
            Pisząc, że nakrętka jest luźno, miałem na myśli, że jest ona na gwincie tego zaczepu, ale jest niedokręcona. Można ją złapać palcami przez otwór maks. 3x5 cm, ale nie ma bezpośredniego dostępu i jest zapieczona. Żadnej blaszki tam nie znajduję. Wczoraj zrobiłem prowizoryczny odcisk z plasteliny i wychodzi, że to kwadrat 13x13 mm, więc szukam jakiegoś profilu kwadratowego do zrobienia klucza nasadowego.

            cdn :wink:

            [ Dodano: Pią 24 Kwi, 15 13:06 ]
            Udało się! Nakrętka 14x14mm odpadła od słupka, do którego była przyspawana. Klucz zrobiłem z rury kwadratowej, nie chciał podejść na początku, ale jakoś w końcu się udało. Felerną nakrętkę zastąpiłem zwykłą na klucz 13, choć lepsza byłaby z pewnością samokontrująca.
            Załączone pliki

            Komentarz


            • #7
              Cześć. Mam to samo Jest do tego jakieś dojście ? Czy ta nakrętka, która Ci odpadła była tam dalej czy się gdzieś "zgubiła" ? W ASO sugerowali mi spawanie, ale nie wyobrażam sobie dospawania czegoś od zewnątrz.

              Komentarz


              • #8
                może ostatni post w tym Wyrobiony gwint przy siłowniku klapy bagaznika - Octavia Club Polska temacie pomoże
                Ostatnio edytowany przez Lesiu34; 14284. Powód: Aaa, dobra, dopiero teraz widzę że znalazłeś.

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X