Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2FL] "Wywijane" prawe ucho w mojej Okcie...

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    U mnie lusterka się jedynie albo aż nie otwierają zupełnie (czasami podczas odpalania samochodu przestają się rozwijać - trzeba poczekać z odpaleniem do końca rozłożenia lusterek) natomiast nigdy nie "wywinęły" się.... jak na razie :/

    [ Dodano: Nie 07 Lut, 10 12:42 ]
    no i zdążyłem napisać a dziś rano...

    [youtube] [/youtube]

    Ręką trzeba przytrzymać w miejscu w którym się ma zatrzymać lusterko.... w Pn piszę do SAP'u zobaczymy jaka będzie odpowiedź. :/
    - O2FL Combi 1.4TSI DSG , [SPRZEDAM]--> ramka do SWING/BOLERO - WOOD

    Komentarz


    • #27
      Heh najlepsze jest jak ktos, kto nigdy takiej akcji nie widzial przechodzi obok auta. Jak mi sie dwa na raz tak wywinely to facet ktory szedl chodnikiem az przystanal z oslupienia

      Ale to jest ewidentnie powodowane temp. w czasie odwilzy wszystko wraca do normy. To jest, zacinaja sie tylko przy otwieraniu (czytaj nie otwieraja sie w ogole) :roll:
      1,8 TSI DSG

      Komentarz


      • #28
        Witam.
        No to się wpiszę bo mam ten sam problemik z prawym lustrem.
        Dzięki Bogu koledzy z pracy jeszcze nie widzieli jak się męczę
        bo by mieli ubaw straszny.

        To i ja się do serwisu wybiorę. Ale sprawdzę jutro patent z tym rozkładaniem w czasie odpalania.

        Mam nadzieję, że to pierwszy i ostatni problemik.
        (dzis dorwałem gazetkę ze stycznia 2009 i napisali ze OCII FL to dopracowane auto)

        Komentarz


        • #29
          No i to jest to co mi ciągle głowę zaprząta - im więcej elektroniki, bajerów w aucie tym więcej rzeczy które mogą się zepsuć :evil: Mnie na szczęście ten problem jeszcze nie dotyczy, ale uważam, że to wstyd i straszna niedoróba ze strony Skody, że te lusterka się tak wyginają
          Mój "Batmobil"

          Komentarz


          • #30
            mialem to samo, nowe lewe lusterko na gwarancji pomoglo.....
            ale teraz mam nowy uchwyt i lusterko bardziej odstaje niz wczesniej
            Michał
            ---------------------------
            O2 FL 1.4 TSI Elegance

            Komentarz


            • #31
              WRRRR

              Problem z wywijającymi się lusterkami nadal nie rozwiązany.

              Byłem w serwisie w Kielcach.
              Wgrali nowe oprogramowanie, które miało pomóc.
              Nie pomogło.
              Nadal jak postoi na mrozie to mam 40% na to że się wywiną.
              (po zmianie softu lusterka rozkładają się w momencie otwarcia drzwi kierowcy).

              Co Robić.

              Może udało wam naprawić?
              POMOCY

              Komentarz


              • #32
                trzeba psiknąć silikonem smaruje i wypycha wodę - prawdopodobnie w mechanizmie lusterka jest jakaś zapadka, zbyt płytka, w której zbiera się wilgoć i zamarza - stąd podczas otwierania lusterko się nie zatrzymuje - trzeba do środka w miejsce domniemanej zapadki napsikać silikonu. Ja byłem w ASO z tym, pogadałem z mechanikiem, popatrzyłem jak się rozbiera lusterko ;-) i jak się składa - i tyle. dopiero przy drugim lusterko mnie olśniło i mówię zeby mi tam psiknął silikonu. Po chwili zastanowienia koleś przyznał mi rację, że to rzeczywiście może być jedyna możliwość poradzenia sobie z tą konstrukcją. Od tamtej pory (już ze 3 mies.) problem się nie powtórzył.

                [ Dodano: Sob 19 Lut, 11 21:57 ]
                Zamieszczone przez winni77
                im więcej elektroniki, bajerów w aucie tym więcej rzeczy które mogą się zepsuć
                wini77, ale bez tej elektroniki i bajerów dziś nikt nie kupi samochodu. Każdy chce mieć brykę na bajerze. :/ to takie trochę błędne koło
                - O2FL Combi 1.4TSI DSG , [SPRZEDAM]--> ramka do SWING/BOLERO - WOOD

                Komentarz


                • #33
                  Wielki dzięki Jac_ek .

                  Pojechałem w Kielcach do serwisu powiedziałem jak radziłeś i super. Raczej się udało.
                  Mróz ostatnio trzymał a lusterka wskakuja na swoje miejsce bez problemu.
                  Jezu, żebym nie wykrakał tylko

                  Dzięki jeszcze raz.

                  Komentarz


                  • #34
                    Byłem w serwisie z tym samym problemem. Serwis wysłał do centrali zapytanie jak skutecznie usunąć ten problem, wzięli nawet ode mnie zdjęcia i nagrany filmik. Odpowiedź jaką otrzymali to... rozebrać i wyczyścić. No więc rozebrali i wyczyścili. Na razie działają OK, ale nie ma mrozu, więc i nie ma warunków do wystąpienia problemu. Zobaczymy jak złapie mróz, może dopiero następnej zimy Ewidentnie wada konstrukcyjna. Pół biedy lusterka, gorzej, że auto nie jest wolne od innych wad (słynny już napinacz rozrządu w silnikach TSI). Nie wiem tylko dlaczego większość ludzi w tym kraju na myśl o "sprawdzonej technologii Volkswagena" dostaje orgazmu.

                    Komentarz


                    • #35
                      Nie będę zaśmiecał forum nowym tematem i zapytam tutaj,
                      czy to normalne, że prawe lusterko podczas składania (na końcu właściwie) lekko unosi się do góry?

                      [ Dodano: Wto 26 Kwi, 11 09:03 ]
                      ??

                      Komentarz


                      • #36
                        Wywijane lusterka

                        Witam

                        Dołączam się do poruszonego tematu, auto odebrałem nowe 2 tygodnie temu i mam ten sam problem z "wywijaniem lusterek" :twisted: Waśnie wysłałem do ASO film z latającymi lusterkami, czekam na informację - ciekaw jestem co mi poradzą, smarowanie lusterek :szeroki_usmiech.
                        Jeżeli koledzy macie konkretne informacje jak temu zaradzić lub co na to SKODA proszę o informację.
                        Pozdrawiam
                        SKODA Simply clever :szeroki_usmiech

                        Komentarz


                        • #37
                          Zamieszczone przez niuniek54
                          Jeżeli koledzy macie konkretne informacje jak temu zaradzić lub co na to SKODA proszę o informację.
                          Wysuszyć porządnie auto, a następie popsikać w podstawę lusterka smarem silikonowym, który wypiera wodę. U mnie pomogło. A tak na wszelki wypadek nie składac lusterek, gdy temp. spada poniżej zera.
                          Czarny Elegance

                          Komentarz


                          • #38
                            Big, W moim przypadku lusterka są suche nie pada deszcz ani śnieg, tylko jest mroźno (dziś rano we Włocławku miałem -3,5 st.C) :!: . Bez przesady, mam patrzeć czy jest mróz czy nie, inne marki aut mają składane lusterka (np. mój sąsiad ma peugeot i składa lusterka nie patrzy na mróz i temperaturę). To SKODA ma wyjść z opresji a nie domowymi sposobami zapobiegać usterką. Tak mi się wydaje - czyli wyprawa do ASO, a zapytanie do SAP wysłałem czekam na odpowiedź. No chyba że mój SZKODNIK jest na rynki AFRYKAŃSKIE :lol: :lol: . Dam znać co mi odpiszą.
                            Pozdrawiam

                            Komentarz


                            • #39
                              Wg. mnie ten typ tak ma... mamy w pracy kilkanaście skód i każda ma mniejszy lub większy problem ze składaniem/rozkładaniem lusterek zimą. I to zarówno nowe jak i z 2009 roku mają ten sam problem. Ja w zimie nie składam. A z ASO juz sie nawalczyłem i zawsze guzik naprawili.
                              Octavia II Elegance FL 4x4 2,0 TDI CR '11 (seria) 143kkm i poszła w ludzi!!

                              SII FL 4x4 '14 2.0 TDI CFFB

                              Komentarz


                              • #40
                                Zamieszczone przez szwagier10
                                A z ASO juz sie nawalczyłem i zawsze guzik naprawili.
                                Też to przerabiałem. Wymienili oprogramowanie sterownika lusterek. Stwierdzili, że nie rozbiorą lusterek do czyszczenia ...bo się boją. Wiąże się to z ryzykiem ułamania zaczepów obudowy i technicy nie chcą ryzykować "zabulenia z własnej kieszeni" za potencjalne uszkodzenia. Tyle się dowiedziałem w ASO. :lol:
                                Przy mrozie nie składam lusterek. A jak się już wywiną - złożenie i ponowne rozłożenie (manipulatorem na drzwiach) uspokaja problemy laryngologiczne na jakiś czas. :lol:
                                Vy 73! de S!@w

                                Komentarz


                                • #41
                                  Witam
                                  Jestem już 2 tygodnie po wizycie w ASO, rozebrali mi lusterka na czynniki pierwsze, przeczyścili, przesmarowali ogranicznik (podobno dostawała się tam woda i zamarzało i dlatego lusterka leciały dalej :? ), jak do dziś lusterka działają, był deszcz, śnieg a nawet mrozy po -11st. Oby tak dalej :wink: na dzień dzisiejszy jest OK

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    nie czytam posta - miałem tak samo - sylicon we wszystkie szpary raz na pół roku - problem z głowy

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      U mnie jest ten sam problem, często prawe lustro sie wywija , ja to wtedy składam i przytrzymuję ręką jednocześnie pokrętłem otwieram. Zawsze pomaga, ale kiedyś to chyba padnie i trzeba będzie coś wymienić.
                                      Moim zdaniem bubel zrobili w Skodzie, kolega ma składane lusterka w Lagunie i nigdy nic podobnego się mu nie przytrafiło.
                                      Jest to dziwne, po lewej stronie chodzi normalnie.

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        Witam kolegów,

                                        Odkurzę stary temat - dzisiaj lewe lusterko wywinęło mi się za daleko, ze zdziwienia aż kopara mi opadła. Mrozu nie ma, temp ok 10st. nic z tego nie kapuje.
                                        Ktoś może rozkminił problem?

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          kadmar, ktoś ręcznie ci złożył lusterko , wypadła zapadka , i wywinęło ....miałęm tak samo ...pobaw sie w aucie składaniem lusterek . ja złożyłem za pomocą joysticka i ręcznie potem złożyłem do okna , wskoczyło i git . Spoko od 2 lat ALE .....Silicon po każdym myciu auta , lub przed ,w szpary lusterka - chodzi wtedy dużo lepiej :lol:

                                          Komentarz


                                          • #46
                                            Panowie - podbije temat. Pacjent 0II fl z 2010roku. Po złożeniu lusterek i ponownym rozłożeniu lusterko od kierowcy wywija się jak trąba u słonia :diabelski_usmiech Jak przytrzymamy ręką tj zrobimy hamulec żeby się zatrzymało w odpowiednim miejscu to zostaje luz taki ok 5mm. Robił ktoś z Was to ostatnio - jakaś podpowiedź...
                                            Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                                            Komentarz


                                            • #47
                                              Tam są dwa mechanizmy, jeden do składania ręcznego (w obie strony, żeby w razie zahaczenia się właśnie odwinęło), drugi do elektrycznego. Niestety materiał z którego całość jest wykonana łatwo koroduje i obawiam się, że jak już zacznie (wytrze się powłoka) to nic nie pomoże. Niestety lusterka Made in China. Ale to nic, w Skodzie się przynajmniej na razie trzyma, w Puncie mi już raz całkiem przerdzewiało i przy składaniu odpadło

                                              Komentarz


                                              • #48
                                                Przepraszam za odkop, ale problem dopadł też mnie. W mojej lusterka rozkładają się przy otwarciu drzwi kierowcy. Najpierw prawe lusterko przy niższych temperaturach wywijało się do przodu, później bez względu na warunki atmosferyczne. Wobec tego postanowiłem zwyczajnie nie składać lusterek, ale po jakimś czasie niewiele to dało, ponieważ przy lusterkach rozłożonych po przekręceniu kluczyka prawe i tak się wywijało. Bez znaczenia sposób składania, czy z pilota czy z joysticka na drzwiach. Aby uniknąć codziennego ustawiania postanowiłem wykodować składanie z prawych drzwi. Nie rozwiązuje to problemu, poza tym lusterko jest całkowicie luźne i w pełnym zakresie można je ruszać ręcznie. Przy prawidłowym ustawieniu ma luz kilka mm, ale nie trzeba dużo siły żeby przepchnąć za punkt oporu. Wkurza to nawet nie dlatego, że nie mogę normalnie złożyć lusterek, ale dlatego, że codziennie ktoś mi pod domem przestawia lusterko w zakresie tego luzu. Kilka dni temu do prawego lusterka dołączyło lewe, złożyłem z pilota a następnego dnia poszło do oporu do przodu, złożenie joystickiem nic nie zmienia. Jak można rozwiązać ten problem? Wizyta w ASO czy lepiej poszukać nowych lusterek?
                                                رافال
                                                Spoty
                                                Cause freedom is a lonely road
                                                My O2FL

                                                Komentarz

                                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                                Pracuję...
                                                X