Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z żarówkami dual kierunki i światła do jazdy dziennej w jednym

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem z żarówkami dual kierunki i światła do jazdy dziennej w jednym

    Witam mój problem polega na tym kupiłem żarówki dual (ze sklepu ultraleds)
    czyli światła do jazdy dziennej i kierunkowskazy w jednym problem polega na tym że żarówki działają jeśli zapłon jest włączony
    światła dzienne świecą włączam kierunek wyłączają się dzienne zaczyna działać kierunek wszystko fajnie problem powstaje jeśli
    odpalam silnik i wtedy na odpalonym nie działają kierunki tylko cały czas świecą światła dzienne co to może być napięcie czy co a
    jeśli włączę światła pozycyjne czy mijania światła dzienne gasną i kierunki działają wtedy bez problemu co to może być

  • #2
    Zamieszczone przez andrzej108 Zobacz wpis
    kupiłem żarówki dual (ze sklepu ultraleds)
    O czym ty w ogóle piszesz, gdzie te żarówki założyłeś, co miały zmienić? W jakim samochodzie to założyłeś?

    Komentarz


    • #3
      żarówki założyłem w miejsce kierunkowskazów opcja światła do jazdy dziennej i kierunkowskazy w jednym OCTAVIA2

      Komentarz


      • #4
        Jak podpoiłeś te dzienne, do czego, jak maja być zasilane?

        Komentarz


        • #5
          nie kumam tego, jakie żarówki kierunków + dzienne? a co steruje nimi? kiedy jest kierunek a kiedy dzienne?
          przecież jak kierunek jest wyłączony to nie ma tam napięcia i nic nie ma prawa świecić
          może jest jakiś drucik magiczny jeszcze do podłączenia?
          ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
          ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
          poprzednie modele:
          ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
          ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
          O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez greg44 Zobacz wpis

            O czym ty w ogóle piszesz, gdzie te żarówki założyłeś, co miały zmienić? W jakim samochodzie to założyłeś?
            kolega pisze o żarówkach dual które montujesz w miejsce żarówek kierunkowskazów
            dwubarwne żarówki które używane są jako drl a w momencie właczenia kierunkowskazu przestaje świeciś białą barwa i normalnie mruga barwa pomarańczowa
            poniżej fotka jak to wygląda (przykładowy zestaw znaleziony na szybko) i film prezentujązy działanie





            wczoraj pomagałem znajomemu zamontować je w aucie, efekt - rewelacja, niestety nie mam zdjęć
            osobiście widziałem je zamontowane je w octavii II, naprawde dobrze to wygląda
            sam też mam zamiar zamontować je w swojej O2, niestety dopiero w styczniu z oczywistych powodów
            średni koszt zestawu (2szt sterownik okablowanie) to ok 150zł oczywiście na Aliexpress nieznacznie taniej

            148.5zł 20% OFF|2 szt. High Power Bau15s 1156B dwukolorowy dwukolorowy przełącznik świateł LED DRL włączony kierunkowskaz zestaw do przedniej podwójnej funkcji DRL|drl turn signal|switchback leddrl turn - AliExpress
            Ostatnio edytowany przez zbigniev_DZG; 27345.

            Komentarz


            • #7
              ale wynalazek
              do O1 owszem może
              do O2 załatwia się kodowaniem dzienne np. na halogenach czy mijania
              ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
              ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
              poprzednie modele:
              ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
              ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
              O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

              Komentarz


              • #8
                Dokładnie tak to jest taki zestaw w O2 bardzo dobrze to wygląda problem jest taki że jak odpalę silnik to przestaje działać czyli świecą ciągle światła DRL nie chcą załączyć się kierunkowskazy
                mierzyłem napięcie na zgaszonym silniku jest 12V na odpalonym 14V myślę aby w jakis sposób obniżyć napięcie z 14V na 12V nie wiem czy da to jakiś efekt

                Komentarz


                • #9
                  Mam podobny problem z żarówkami led co Ty andrzej108. Czy juz rozwiazales problem? W jaki sposób? Co zastosowales? Do kolegi zbigniev_DZG czy u tego twojego kolegi nie mieliscie zadnych komplikacji?

                  Komentarz


                  • #10
                    Nie nie rozwiązałem tego problemu szukam jeszcze po necie

                    Komentarz


                    • #11
                      Podłączyłem regulator napięcia i obniżyłem napięcie z 14V na 12V i bez efektu dziwne zachowanie nie wiem gdzie może być problem

                      Komentarz


                      • #12
                        a z skąd jest wzięty sygnał na dzienne?? mam takie dwubarwne LED, ale w tylnych lampach Litec zamiast żarówki cofania, i tam działa bez problemu...


                        Czeski Knedliczek z Meksykańską Papryczką Chili
                        CBTA 2.5 MPI 170 KM, KPF 5S Man.

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez marcin1993zmc Zobacz wpis
                          Mam podobny problem z żarówkami led co Ty andrzej108. Czy juz rozwiazales problem? W jaki sposób? Co zastosowales? Do kolegi zbigniev_DZG czy u tego twojego kolegi nie mieliscie zadnych komplikacji?
                          Przepraszam że dopiero odpisuje
                          Przy montażu u kolegi obyło się bez komplikacji
                          Podlaczone i działa jak powinno ale było to auto z roku 99
                          Przychodzi mi do głowy jedynie problem z czułym komputerem skody, dobrze wiemy że nie radzi sobie ze spalona żarówka od postojowych a co dopiero z podłączeniem takiego zestawu
                          A probowaliscie podłączyć ten wynalazek "na krótko" kablami pod aku np
                          Może problem tkwi w wadliwy sprzecie

                          Komentarz


                          • #14
                            W Ultraleds już wiedzą o problemie bo jest info w opisie tych Led-ów, poza tym napisałem mail-a do nich i twierdzą, że trzeba dodatkowy "filtr canbus" zastosować, koszt 40zł za kpl.


                            Czeski Knedliczek z Meksykańską Papryczką Chili
                            CBTA 2.5 MPI 170 KM, KPF 5S Man.

                            Komentarz


                            • #15
                              Cześć wszystkim.

                              Ja dopiero przymierzam się do zamontowania takich świateł z kierunkowskazami.
                              Czy ktoś mógłby opisać, jak się je montuje? Albo przesłać jakąś instrukcję?

                              Konkretnie do czego służą te "dupki" od żarówek z wystającymi kablami? Gdzie się to montuje?
                              Rozumiem, że moduł LED wkłada się w miejsce tradycyjnej żarówki, ale jeżeli lampa to dwie blaszki, na których opiera się mocowanie żarówki i te blaszki to plus i minus, to skąd bierze się napięcie na LEDach, jeżeli LEDy są w jakiejś gumie/plastiku?

                              Jest jakiś film instruktażowy krok po kroku?
                              Ale nie sam schemat, schemat mam w głowie. Bo skoro te światła są reklamowane, jako montowane bez ingerencji w instalację, to jak to się robi...

                              Komentarz


                              • #16
                                Niestety, ale w Octavii nie obędzie się bez ingerencji w instalację...


                                Czeski Knedliczek z Meksykańską Papryczką Chili
                                CBTA 2.5 MPI 170 KM, KPF 5S Man.

                                Komentarz


                                • #17
                                  Ok, a jak się nazywają te takie specjalne łączniki zaciskowe, np z tego zdjęcia Link?
                                  Czy to są spinki przewodzące? Tak, żebym wiedział, czego szukać...

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez DonAndress Zobacz wpis
                                    Ok, a jak się nazywają te takie specjalne łączniki zaciskowe, np z tego zdjęcia Link?
                                    Czy to są spinki przewodzące? Tak, żebym wiedział, czego szukać...
                                    Szybkozłączka. Np. 403 Forbidden
                                    SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
                                    ​​​
                                    Grzegorz

                                    Moja Ambitna Czarnula

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Dzieki.

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Rozwiązał już ktoś problem z działaniem tych żarówek w OII ?

                                        Komentarz

                                        POWRÓT NA GÓRĘ
                                        Pracuję...
                                        X