Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Podgrzewanie fotela- problem

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Podgrzewanie fotela- problem

    Wczoraj zauważyłem , że przestał grzać fotel kierowcy w mojej OII FL. Nie grzeje zarówno siedzisko, jak i oparcie. Nie sprawdzałem jeszcze bezpieczników, ani podłączenia- nie było na to ani czasu, ani ochoty...
    Pytanie - jeżeli to bezpiecznik, to czy było by odcięcie na oba fotele??- bo pasażera jak najbardziej działa, czy każdy fotel ma swój bezpiecznik....Jeżeli to nie bezpiecznik , a podłączenie jest ok, to co- maty? Czy maty na siedzisku i oparciu są w jakiś sposób kompatybilne, bo jak wspomniałem - cały fotel nie grzeje....
    Jeżeli to maty- to czy muszę wymieniać na siedzisku i oparciu, czy jakoś to można naprawić bez wymiany??
    No i jeżeli to mata----to może ktoś się orientuje jaki koszt wymiany, ewentualnie naprawy???
    Dzięki za wszelkie sugestie...

  • #2
    Nikt nic nie wie???

    Komentarz


    • #3
      Dzisiaj właśnie uporałem się z nie działającym podgrzewaniem fotela kierowcy. Maty są dwie i są połączone szeregowo, więc jak jedna się przepali, to niestety nic nie działa. Najwięcej czasu zajęło mi zdjęcie tapicerki i zlokalizowanie miejsca gdzie jest przerwany obwód. Zazwyczaj na forach ludzie opisują, że widać delikatne przypalenie na materiale w miejscu przerwy obwodu. U mnie nic takiego nie zauważyłem, żadnego przypalenia nie było, mata wyglądała bdb. Zacząłem szukanie od oparcia fotela, na szczęście siedzisko było sprawne. Wpiąłem miernik do jednego kabelka, a z drugiej strony igła i co jakiś czas nakłuwałem ten przewód przytykając drugi przewód multimetra. Nie jest łatwo nakłuć ten przewodzik, bo jest bardzo cienki. Okazał się, że było załamanie w dolnej części oparcia, zaraz nad tą wnęką w gąbce. Rozdzieliłem ten materiał, wyciągnąłem drucik na wierzch, zlutowałem, zabezpieczyłem koszulką termokurczliwą i ponownie skleiłem do kupy tu gdzie było rozdzielone.
      Na razie grzeje, zobaczymy jak przyjdą chłodniejsze dni, jak to będzie się spisywać, czy nie puści w innym miejscu.
      Ostatnio edytowany przez dieselinside1900; 43793.
      Była Octavia II, jest Ford S-Max 2.0TDCi Titanium

      Komentarz

      POWRÓT NA GÓRĘ
      Pracuję...
      X