Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Octavia II fl kierunki i tempomat problem

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Octavia II fl kierunki i tempomat problem

    Witam

    Problem jest taki ze podczas jazdy i wbicia kierunku w prawo zaczyna mrugać tempomat i kiedy strzałka w prawo mruga tak strzałka w lewo tez byla delikatnie podswietlona, dodam tez ze jak włącze zapłon na desce świeci sie lewa kontrolka kierunkowskazu stale po zapaleniu ona gasnie.

    Proszę o pomoc co to możę być co może oznaczać świecąca sie lewa kontrolka kierunku na desce na wł zapłonie - dodam że kierunki wtedy nie mrugają.

    Pozdrawiam

  • #2
    W pierwszej kolejności przyjrzałbym się manetkom. Może jakieś kabelki się przecierają.
    SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
    ​​​
    Grzegorz

    Moja Ambitna Czarnula

    Komentarz


    • #3
      Witam, własnie wymieniłem manetke, problem jest nadal, hmm

      Komentarz


      • #4
        witam czy kolega poradził sobie z problemem mam to samo zauważyłem jak włączę światła mijania wszystko powraca do normy.U mnie po włączeniu zapłonu świeci się lewy kierunkowskaz niski poziom oleju żarzy oraz czerwony symbol auta a reszta jak u Ciebie.

        Komentarz


        • #5
          Witam, niestety jeszcze nie, zamówiłem moduł skrętu taki jak mój tzn 1K0 953 549 CF uzywany ze slynnego portalu i zonk bo porównując z moim ten kupiony ma w jednyk gniezdzie jeden rzad pinow a w moim jest dwa a to gniazdo na wtyczke jest takie samo i problemu z wpieciem nie ma, tylko boję się żeby czasem cos niezadymilo a dziwne bo po numerach dokladnie to samo. Proszę o informację jeżeli Kolega się już uporał ze swoim problemem. , Czekam na odpowiedz ,, ostatecznie po świętach daje auto do gościa co grzebie w Grupie VW moze cos zadziała
          Pozdrawiam.

          A co do kontrolek to tak jak normalnie przekręci się na zapłon tylko dochodzi kontrolka kierunku w lewo , ale po odpaleniu ona gasnie no i podczas jazdy mruga tempomat

          Komentarz


          • #6
            jakieś błędy w sterowniku kierownicy i CECM?
            coś mi się wydaje, że sterownik świruje lub jego zasilania/masy, podłącz ten co kupiłeś - nic nie zadymi
            ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
            ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
            poprzednie modele:
            ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
            ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
            O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

            Komentarz


            • #7
              ok zachwile podepne bo mam komp dostepny, a jeszcze pytanie jak jest ten sterownik kiery o tych samych numerach tylko ma jak wspomnialem jeden rząd pinow , wymaga on adaptacji ??

              Komentarz


              • #8
                witam ja nadal walczę z zegarami wyczyściłem i nic ok 2 tygodni spokój i znowu raczej dam sobie spokój bo nic nie mogę znaleźć chyba że kolega da rade i podpowie
                pozdro

                Komentarz


                • #9
                  witam,
                  rozwiązaliście problem?Ja mam podobnie i nie wiem nawet gdzie szukać.

                  Komentarz


                  • #10
                    zegary do wymiany, tak powiedzial elektryk,, bede wiedzial wiecej w nast tygodnniu jak przełożymy je

                    Komentarz


                    • #11
                      witam
                      i ja mam ten sam problem , napisz kolego czy wymiana zegarow pomogla , sprawdzilem juz wszystko w autku . i nie wiem czego sie jeszcze czepic
                      pozdrawiam

                      Komentarz


                      • #12
                        czy ktoś rozwiązał ten problem?proszę o pomoc pół roku spokój i znowu to samo brak pomysłów

                        Komentarz


                        • #13
                          jak to nie sterownik kierownic, to pewnie zegary
                          proponuję, wyjąć, rozkręcić szybkę i położyć na noc na kaloryferze (ciepłym)
                          ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                          ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                          poprzednie modele:
                          ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                          ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                          O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                          Komentarz


                          • #14
                            Witam! Posiadam Octavię II FL 2010 r 1.6 TDI CR, mam taki sam problem jak opisywany przez tomaszp1982, mianowicie po włączeniu zapłonu żarzy się kontrolka lewego kierunkowskazu. Po uruchomieniu silnika, kontrolka lewego kierunkowskazu gaśnie. Natomiast po włączeniu prawego kierunkowskazu ponownie żarzy się kontrolka lewego kierunkowskazu. Dodatkowo zauważyłem, że jeśli poziom paliwa jest niski i świeci się kontrolka rezerwy, to kontrolka lewego kierunkowskazu świeci się cały czas (na wyłączonym silniku i na pracującym). W tym samym czasie jak się pojawił problem z kontrolkami na zegarach, przestały działać wszystkie przyciski od kierownicy multifunkcyjnej oraz klakson. Na warsztacie podmieniali już taśmę kierownicy i całą kierownicę z przyciskami - jest to samo, problem nie ustąpił.

                            Prośba o pomoc, jeśli ktoś miał taki problem, bardzo proszę o podpowiedz, gdzie szukać przyczyn?



                            Komentarz


                            • #15
                              Szukaj tematów o zawilgoceniu zegarów problem jest w nich . Czasem pomaga kaloryfer i wygrzewanie przez noc albo suszarka do włosów . Najgorszy scenariusz to z czasem będą umarte na amen i nie odpalisz.

                              Komentarz


                              • #16
                                Czy opisany wyżej problem z żarzącą się kontrolka lewego kierunkowskazu jest powiązany z nie działającymi przyciskami kierownicy multifunkcujnej i brakiem klaksonu? Czy też przyczyn z kierownicą należy szukać gdzie indziej?

                                Komentarz

                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                Pracuję...
                                X