Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Brak jednego światła do jazdy dziennej LED

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Brak jednego światła do jazdy dziennej LED

    Chyba tu jest właściwy dział na moje pytanie?

    Kupiłem Octavie II po lifcie z Ledami w miejscu dziennych, wszystko ok było przez kilka miesięcy od kilku dni lewe światło nie żarzy się (więc zamieniłem miejscami żarówki i ten sam problem lewa sie żarzy prawa ok)

    One działają na równolegle, czy to są osobne obwody? Gdzie może być problem?

  • #2
    Sprawdzałeś styki? Może tu coś nie łączy?
    SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
    ​​​
    Grzegorz

    Moja Ambitna Czarnula

    Komentarz


    • #3
      Podłączyłem do kabla żarówki na krótko obie żarówki (na zmianę) i obie się tylko żarzyły. Te dwie żarówki są podłączone z przekaźnika równolegle czy może mają osobne obwody? Myślę czy nie sprawdzić co się stanie po zmostkowaniu dwóch żarówek równolegle... Czy tego nie robić?

      Komentarz


      • #4
        Jak są zamontowane żarówki LED zamiast zwykłych to może też są tzw. kasowniki? Może tam coś padło. A próbowałeś zamontować zwykłe żarówki?

        Moja Octavia:
        http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...-1-6-mpi-combi
        Rafał

        Komentarz


        • #5
          bezpośrednio na wiązce w zderzaku wszystko wygląda na oryginalne, ale sprawdzę też zwykłą żarówkę i dam znać.

          Komentarz


          • #6
            Wszystkie żarówki oświetlenia zewnętrznego są zasilane bezpośrednio z sterownika komfortu Bornetz, każda z osobnego pinu... włóż normalną żarówkę jak przewidział producent i zobacz czy zadziała...

            20170513_210618 (Copy).jpg
            Ostatnio edytowany przez pietrek125; 25421.


            Czeski Knedliczek z Meksykańską Papryczką Chili
            CBTA 2.5 MPI 170 KM, KPF 5S Man.

            Komentarz


            • #7
              11,7V na żarówce... podłączyłem żarówkę H7 i nawet nie błysnęła. (ciemno)
              podłączyłem miernik aby sprawdzić prąd do LED i było 0,1A i Led się żarzyła.


              Czyli przekaźnik włączający światła jest na sterowniku komfortu?
              Czy może komputer wyłącza dopływ prądu skoro myśli że żarówka nie działa?
              A może po prostu któryś z przekaźników wymaga wymiany?
              Zacząłbym od tego ale nie wiem gdzie szukać.

              Odłączyłem klemy na chwilę i dalej nic...

              Komentarz


              • #8
                Bornetz to urządzenie czysto elektroniczne nie ma w nim żadnych przekaźników...
                Spróbuj z żarówką 21W, bo taka powinna być na dziennych w O2FL
                Po załączeniu zapłonu Bornetz testuje wszystkie żarówki, jeżeli stwierdzi przerwę w obwodzie, lub zwarcie, to odłącza dany obwód... ale wtedy na desce powinna sie zapalić kontrolka spalonej żarówki...
                Ostatnio edytowany przez pietrek125; 25421.


                Czeski Knedliczek z Meksykańską Papryczką Chili
                CBTA 2.5 MPI 170 KM, KPF 5S Man.

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X