Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kontrolka świec żarowych - spirala

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Kontrolka świec żarowych - spirala

    Witam,
    wczoraj jadąc przez miasto (ok 50km/h) zaczęła migać mi kontrolka świec żarowych (żółta spirala). Moje autko to O2 FL 1,6 TDi CAYC / 138tys km przebiegu.
    Zjechałem od razu na stacje, zgasiłem auto, po chwili odpaliłem i kontrolki już nie było - kontynuowałem jazdę. Nie zauważyłem jakiegoś znaczącego braku mocy.
    Teraz pytanie - czy ktoś miał podobny problem ? Czy podłączenie pod komputer i zczytanie błędów da odpowiedź co może być przyczyną tego błędu ?
    Gdzie szukać przyczyny ?
    Z góry dziękuje za wszelką pomoc.

  • #2
    Możliwy brak stopu? przepalona żarówka?

    Trzeba podłączyć pod kompa w komputerze błąd powinien być zapisany.
    Moja Skodzina

    Skoda Octavia II -
    Opel Astra III -

    Komentarz


    • #3
      Sprawdziłem stopy. Wszystkie 3 świecą. Nie sprawdzałem jedynie od tablic rejestracyjnych.

      Komentarz


      • #4
        komp, komp, komp

        Komentarz


        • #5
          Po podłączeniu pod komputer ( dziękuje za pomoc koledze krzynol ) pokzał się taki błąd:

          7462 - EGR Valve (N18)
          P0403 00 [032] - Malfunction Intermittent - Not Confirmed - Tested Since Memory Clear
          Freeze Frame:
          ault Status: 00000001
          Fault Priority: 2
          Fault Frequency: 1

          Mam teraz pytanie do osób z takim samym błędem - co robiliście z EGR i jakie są mniej więcej koszty (czyszczenia /wymiany) ?
          Czy ktoś z silnikiem 1.6 TDi - wykręcał ten zawór ? Dużo z tym roboty / ciężki dostęp ?
          Ostatnio edytowany przez andzej00; 31478.

          Komentarz


          • #6
            Przecież jak krzynol cię podłączał to na bank poradził ci co masz zrobić

            Komentarz


            • #7
              EGR w tym silniku jest za filtrem cząstek stałych z tyłu silnika, trudny dostęp. W tym silniku częsta usterka, czasami siadała też wiązka elektryczna idąca do tego ustrojstwa.

              Komentarz


              • #8
                Zgłaszam się, jako osoba z tym samym błędem. Działo się to ok. miesiąc temu, u mnie przy przebiegu ok. 100 tys. km. Po skasowaniu błędu problem się jak na razie nie pojawia ponownie. Czekam co będzie dalej i z zaciekawieniem czytam ten wątek.

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X