Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

ABS 005 control module jak skasować błąd

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • ABS 005 control module jak skasować błąd

    OII FL 2.0 TDI z XI/2012. Sterownik 1k0907379BH, pompa ESP MK60EC1.
    W sterowniku ABS (oczywiście w VCDS) na skutek "drobnego wypadku" pojawił się błąd:
    005 control module no or incorrect basic settings /adaptation

    Co trzeba zrobić, aby ten błąd skasować?
    Graphitegray2012

  • #2
    Wstaw cały autoscan.
    Jaki "drobny wypadek" to był? Bawiłeś się kodowaniem, coś wyłączyłeś/włączyłeś?
    Podaj więcej szczegółów - bo teraz to tylko wróżenie z fusów.

    Ten błąd podaje, że coś nie tak z adaptacją modułu ABS.

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez kowaltom99 Zobacz wpis
      adaptacją modułu ABS.
      Pewnie włączył przez przypadek.
      SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
      ​​​
      Grzegorz

      Moja Ambitna Czarnula

      Komentarz


      • #4
        Niestety, "drobny wypadek" polegał na tym, że szlag trafił laptopa w trakcie ustawiania czegoś innego w abs. Po podłączeniu innego kompa był już opisany wyżej efekt.
        Na stronie 00003 - Ross-Tech Wiki znalazłem notkę dla audi dotyczącą trochę innej sytuacji, że "A Basic Setting for the Intake/Disconnecting Valves will solve this problem." ale nie jestem pewien czy dotyczy także tego przypadku i należy wykonać opisaną w linku procedurę.
        Jeszcze w innym miejscu taki opis:
        When found in Audi A8/S8 (4E): Audi A8 (4E) Brake Electronics, this Fault Code may have been stored after performing an Output Test in the Brake Electronics Control Module w/o following the proper Instructions. To clear this Fault Code, please perform/repeat the following Steps 3 (THREE) times:
        • Switch the Ignition OFF for 5 Seconds, then Switch it ON again.
        • Clear Fault Codes in Brake Electronics Control Module.

        Oczywiście ta sama wątpliwość.
        Nie mam w tej chwili możliwości wstawienia skanu. Jestem w pewnym sensie pośrednikiem w tym całym procederze...
        Graphitegray2012

        Komentarz


        • #5
          Ku wiedzy potomności. Przeprowadzenie operacji wg opisu (i filmiku) adaptacji zaworów wyczyściło ten nieszczęsny błąd. Ale było to dosć upie... (konieczność studzenia silnika).
          Graphitegray2012

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X