Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

01549 - Problem z Asystentem Parkowania

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • 01549 - Problem z Asystentem Parkowania

    Witam serdecznie
    W mojej Octavii przestał działać Asystent Parkowania. Po uruchomieniu go przyciskiem dostaję ciągły długi sygnał i migającą diodę Asystenta. Jako że posiadam kabelek VAG, podłączyłem - otrzymałem błąd:

    1 Fault Found:

    01549 - Supply Voltage for Parking-Aid Sensor
    007 - Short to Ground
    Freeze Frame:
    Fault Status: 01100111
    Fault Priority: 3
    Fault Frequency: 1
    Reset counter: 191
    Mileage: 196851 km
    Time Indication: 0
    Date: 2000.00.00
    Time: 13:13:12

    Dodatkowo - włączyłem bloki pomiarowe. Wszystkie czujniki - zarówno z przodu jak i z tyłu pokazują wartość 255cm - nie reagują na zbliżenie do nich ręki, przedmiotu, czekogolwiek. Nie słychać charakterystycznego "tykania" czujników. Wartość napięcia w blokach pomiarowych pokazuje ~12,3 V. Od czego mogę zacząć diagnozę?

    Dziękuję za pomoc i pozdrawiam

  • #2
    Te czujniki potrafią wariować z byle powodu.

    Ja zawsze najpierw przekładam jeden z drugim (np. lewy środkowy z prawym środkowym). Wtedy zdarza się, że jeden zaczyna pokazywać błąd i wiadomo, który jest do wymiany. Zdarzyło się też, że miałem zalaną wtyczkę od wiązki, woda dostała się przez gumkę, nieco podśniedziało i trzeba było ją wymienić.

    Komentarz


    • #3
      Czyli rozumiem, że na początek warto trochę pozamieniać czujniki ?

      Komentarz


      • #4
        Raczej polecam sprawdzenie najpierw zasilania czujników. Wygląda to na zwarcie w wiązce.

        Komentarz


        • #5
          Witam,

          Pozwolę sobie odświeżyć temat, Czy udało Ci się jakoś poradzić z problemem?

          Ja mam podobny problem, również mam błąd:
          01549 - Supply Voltage for Parking-Aid Sensor
          007 - Short to Ground

          Przejrzałem całą tylną wiązkę oraz przednia do ściany grodzeniowej i wygląda ok. Gdzieś na niemieckim forum znalazłem informację, że podobno czujniki są nieszczelne i robią zwarcie. Czy spotkał się ktoś może z czymś takim?
          Myślałem też aby zrobić nową wiązkę elektryczną i sprawdzić czy problem tkwi w przedniej części czy tylnej ale nigdzie nie ma wtyczek do kupna. Czy ma ktoś jakiś pomysł jak sprawdzić w czym tkwi problem?

          Komentarz


          • #6
            Zobacz VCDSem w blokach napięcia, lub tak nietypowo powiedział papa sam czujnik.

            Komentarz


            • #7
              Mam identyczny problem , czy autorowi udało się znaleźć rozwiązanie?

              Komentarz


              • #8
                Mam identyczny problem , czy autorowi udało się znaleźć rozwiązanie?

                Komentarz


                • #9
                  zazwyczaj jest to wiązka lub wtyczki czujników
                  ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                  ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                  poprzednie modele:
                  ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                  ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                  O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                  Komentarz


                  • #10
                    Ok, w takim razie poszukam tam rozwiązania , dzięki za podpowiedź.

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X