Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Sterownik skrzyni biegów automatycznej dsg

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Sterownik skrzyni biegów automatycznej dsg

    Witam, mam problem ze skrzynią biegów ponieważ w trakcie jady zrzuca mi biegi i włącza sie tryb awaryjny.
    Po włączeniu go ponownie samochód jedzie dalej ale za ok 15 20 min jazdy dzieje się tak samo.
    Wydaje mi się że to będzie ten czujnik.
    Moje pytanie czy wiecie może gdzie regenerują takie sterowniki ? czy wymieniać ?
    I jakie są tego koszty ?

  • #2
    Szkoda że nie napisałeś o którą skrzynię DSG chodzi - 7-biegowa czy 6-biegowa
    Tu masz część artykułu o skrzyniach DSG - dotyczy obu skrzyń
    "Tryb awaryjny
    DSG jest dość dobrze zabezpieczona przed złym użytkowaniem. W przypadku przegrzania sprzęgieł powinna przejść w tryb awaryjny. Również jeśli wystąpią problemy z mechatroniką skrzynia zablokuje się albo na biegu 2, albo pozostawi nam 1 i 3 bieg."

    U mnie (DSG-7) już miałem wymienianą mechatronikę (udało się znaleźć sponsora - VW) - objaw przepalony bezpiecznik i wyświetlenie "że dalej nie pojedzie"
    oraz wymiana sprzęgieł - objaw jazda na parzystych biegach lub nieparzystych.

    Komentarz


    • #3
      Zarejestrowane usterki:

      00653 sporadyczny - Drążek wyboru biegu brak komunikacji
      18036 sporadyczny - CAN; brak informacji z czujnika kata skretu kierownicy
      18097 sporadyczny CAN; komunikat błędu z centralneg elektrycznego uklładu sterowania
      18258 sporadyczny Usterka komunikacji CAN ze sterownika silnika
      18259 soiradyczny Komunikcja CAN z ABS
      18261 PERMANENTNY Magistrala CAN; brak komunikacji zze sterowniskiem BAS/TC
      18262 sporadyczny CAN;usterka sprzetowa komunikacji
      18270 sporadyczny Magistrala CAN; informacja o usterce w zestawie wskaznikow
      18275 PERMANENTNY moduł kolumny kierownicy; malo prawdopodobne komunikatyCAN
      28775 sporadyczny Brak komunikacji z modułem sterownika dzwigni zmiany biegow



      O co tutaj może chodzić ? Pomocy

      Komentarz

      POWRÓT NA GÓRĘ
      Pracuję...
      X