Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z kamerą cofania.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem z kamerą cofania.

    Panowie w swojej Octavii mam jakieś chińskie radio z navi. Do radia mam podłączona kamerkę cofania. Problem jest taki, że na włączonym zapłonie kamerka normalnie wyświetla obraz, a po odpaleniu auta i włączeniu wstecznego biegu obraz znika. Kamera jest podpięta pod światła cofania. Macie pomysł co jest nie tak zmontowane?

  • #2
    Miałem identyczny problem. U mnie pomogło podpięcie zasilania kamery pod różowy przewód oznaczony "reverse" przy radiu który też dawał 12v po wrzuceniu wstecznego. Jak dobrze pamiętam to były dwa różowe tak oznaczone i jeśli się je złączyło to radio wtedy dopiero próbowało wyświetlać obraz z kamery.

    Komentarz


    • #3
      Podłączyć wystarczy napięcie kamery do kabla wychodzącego z radia z opisem revers. Można wówczas odłączyć kabelek od żarówki wstecznego.

      Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

      Pozdro
      pawelci
      Skoda Octavia 2 FL
      BSE 1.6 (Pb+LPG)
      Warszawa

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez norbi99 Zobacz wpis
        Panowie w swojej Octavii mam jakieś chińskie radio z navi. Do radia mam podłączona kamerkę cofania. Problem jest taki, że na włączonym zapłonie kamerka normalnie wyświetla obraz, a po odpaleniu auta i włączeniu wstecznego biegu obraz znika. Kamera jest podpięta pod światła cofania. Macie pomysł co jest nie tak zmontowane?
        Sprecyzuj działanie kamerki. Czy dobrze rozumiem.
        Czyli na włączonym zapłonie kamerka włącza się po wrzuceniu wstecznego, a po uruchomieniu silnika i wrzuceniu wstecznego obrazu nie ma?

        Miałem chińskiego Maisuna i tak samo podłączoną kamerkę. Zasilanie wzięte z żarówki cofania i podobny problem.
        Problemem były zakłócenia na włączonym silniku.
        Rozwiązanie - zasilanie kamerki wzięte z żarówki podłączyłem poprzez filtr np taki:
        allegro.pl

        Komentarz


        • #5
          Dokladnie tak. Na zaplonie wlaczam wsteczny i kamerka dziala. A na odpalonym silniku obraz po wbiciu wstecznego znika tak jakby wlasnie jakies zaklocenia sie robily

          Komentarz


          • #6
            Podłącz pod silnik tylnej wycieraczki tam jest 12V cały czas po przekręceniu kluczyka. Podpięcie pod światło wstecznego wywołuje zakłócenia

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez tomek_lodz Zobacz wpis
              Miałem identyczny problem. U mnie pomogło podpięcie zasilania kamery pod różowy przewód oznaczony "reverse" przy radiu który też dawał 12v po wrzuceniu wstecznego. Jak dobrze pamiętam to były dwa różowe tak oznaczone i jeśli się je złączyło to radio wtedy dopiero próbowało wyświetlać obraz z kamery.
              W tych radiach nie ma potrzeby podpinania kamery do tylnego światła cofania gdyż jak piszesz zasilanie wychodź z radia (i tu trzeba podpiąć zasilanie kamery czerwona żyłą wystająca po obu stronach kabla wideo wtyczki cinch) a sterowane jest przez magistralę CAN.
              Pod światło cofania podpina się tylko wtedy gdy nie są podpięte przewody CAN do radia.
              Ostatnio edytowany przez roberta; 1013.
              pozdrawiam
              roberta

              Skoda SuperB 1,4 TSI iV Hybryda

              http://chomikuj.pl/Roberta9

              Komentarz


              • #8
                Witam u mnie pomogło zamontowanie filtra przeciwzakloceniowego AG81 FILTR PRZECIWZAKŁÓCENIOWY SAMOCHODOWY CB i problem po uruchomieniu silnika znikł

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X