Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Oświetlenie bagażnika oraz wycieraczka tylnej klapy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Oświetlenie bagażnika oraz wycieraczka tylnej klapy

    Siema. Octavia 2 FL Combi
    1. Co może być przyczyną tego że nie działa oświetlenie bagażnika? Normalnie pokazuje że bagażnik otwarty.
    2. Generalnie nie działa wycieraczka tylnej szyby... Spryskiwacz działa. Żeby było ciekawiej, czasem, z nieznanych mi przyczyn wycieraczka zadziała. I działa normalnie. Wysiadam, wsiadam rano i już nie działa :-D Po pary godzinach chce gdzieś jechać z ciekawości sprawdzam... I znowu działa :-D

    przelotka sprawdzona, kable ok
    zamek sprawdzony - mikrostyki podają prawidłowe sygnały

    natomiast zastanawia mnie taka sprawa ... przy zamku są 3 piny - masa + dwa obwody mikrostyków - natomiast do zamka idą dwa przewody. jak już się zdążyłem zorientować jest to obwód sygnalizacji otwarcia.
    na forum znalazłem schemat (nie mam innego) wg którego powinien być jeszcze przewód trzeci (biało niebieski). pojawia się on dopiero w brązowej kostce - zrobiłem na szybko uzupełnienie tego obwodu i oświetlenie ożyło.... tu moje pytanie dlaczego nie ma tego przewodu? ????

    żeby sprawdzić silnik wycieraczki tylnej wystarczy podać zasilanie na dwa zewnętrzne piny?

    Z góry dziękuję za wszystkie sugestie :-) w obu sprawach

    Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka


  • #2
    Silnik wycieraczki ma tę właściwość, że koroduje w nim metalowy trzpień - oś na którym jest osadzona wycieraczka. Z powodu korozji część płynu przedostaje się do mechanizmu i może zalewać wiązkę. Analogicznie z powodu korozji może też wciekać woda po trzpieniu do środka. Mój siadł po 8 latach.

    Pozdrawiam

    Komentarz


    • #3
      Dziś mnie tknęło żeby coś jeszcze pogrzebać Już miałem targać silnik z klapy... ale zerknąłem jeszcze pod tą plastikową osłonę, która przykrywa elektronikę w silniczku...
      1.jpg
      i okazało się że na płytce są 2 połączenia z pękniętymi lutami ... ....ta daaam i jestem w domu
      2.png

      Zdjęcia zapożyczone z internetu

      Co do oświetlenia to po prostu dorobię brakujące połączenie i mam nadzieję, że wszystko będzie grało

      Komentarz


      • #4
        filip2

        1. A żaróweczki sprawdzone?
        2. Daj znać czy to pomogło, mam tak samo.

        Komentarz


        • #5
          Jak wyżej napisałem, problem rozwiązany. Żarówki dobre. Brakuje po prostu jednego przewodu w wiązce... Nie mam pojęcia dlaczego. Poprzedni właściciel wymieniał klapę, może miała inne wyposażenie. No nie istotne. Dorobię ten jednej kabelek :-)

          Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

          Komentarz


          • #6
            Miałem to samo, najpierw brak oświetlenia w bagażniku, ale ja rozwiązałem to robiąc dziurkę w plastikowej obudowie zamka klapy i WD40 pomogło mikrostykowi
            Tutaj jest stary temat
            [O2] brak oświetlenia bagażnika + nieodbijająca klapka zamka - Octavia Club Polska
            W OII FL nie ma już tego trzeciego przewodu u mnie jest tak samo, pewnie z oszczędności.
            Tylna wycieraczka u mnie w kombi też te dwa luty puściły, naprawa zero zł.
            Dodam że koszt silniczka w ASO to 510pln plus wymiana, (a silnik sprawny), ani tego plastiku, ani samego sterownika nie można dostać trzeba kupić cały silnik taka polityka.

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez leonn Zobacz wpis
              W OII FL nie ma już tego trzeciego przewodu u mnie jest tak samo, pewnie z oszczędności.
              Hmm ciekawe jeśli masz racje Bo dołożyłem ten brakujący przewód i wszystko działa jak należy


              Jeśli faktycznie ma nie być tego przewodu to dlaczego po jego dołożeniu wszystko działa tak jak powinno??
              Ostatnio edytowany przez filip2; 44522.

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X