Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Rosną obroty na biegu jałowym 1000 - 1200 startują wentylatory

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Rosną obroty na biegu jałowym 1000 - 1200 startują wentylatory

    Witam od niedawna dzieje się coś dziwnego.
    Na biegu jałowym po chwili zaczynają rosnąc obroty z 800 na 1000 - 1200 i utrzymują się, w tym samym momencie uruchamiają się wentylatory na 2 bieg, temperatura ok 90.
    Nie jest to związane z klimatyzacją.
    Wymieniłem czujnik temp wody przy silniku pod Vacum pompą i nie pomogło.

    Czy może to być ten drugi czujnik przy chłodnicy????

    BXE 1,9 2006

  • #2
    Wymiana na ślepo nic nie da. Podłącz kompa - sprawdź błędy.

    Komentarz


    • #3
      A skąd wiesz, że nie jest związane z klimatyzacją?
      Może być walnięty czujnik ciśnienia od klimy i przekazywać do kompa, że jest wysokie ciśnienie w układzie, co skutkuje włączeniem się wentylatorów - ja miałem z kolei w drugą stronę, że pokazywał za małe i się nie włączyły.
      Sprawdź jednak ten trop z klimą
      Moja Skodzina

      Skoda Octavia II -
      Opel Astra III -

      Komentarz


      • #4
        Z klimą na pewno nie bo dzieje się tak niezależnie czy klima jest załączona czy nie.... kompa będę miał w sobotę.

        Komentarz


        • #5
          Niezależnie czy klima działa czy nie, jeżeli czujnik ciśnienia w układzie jest uszkodzony - objawy mogą być takie jak opisujesz.

          Komentarz


          • #6
            U mnie problem z czujnikiem został wykryty gdy porównano wskazania z VCDSa z manometrem - okazało się, że pokazywały wartości o 50% mniejsze niż manometr.
            Oczywiście sam serwis naprowadziłem na ten trop, bo jakoś nie podobały mi się odczyty z VCDSa - wcześniej kazali mi wymienić wentylatory, bo "lubią" padać - dobrze, że kolega miał auto z identycznymi wentylami zrobiliśmy przekładkę i efekt był taki sam - więc to nie były wentylatory.

            Ot taka przygoda rodem z serii TVNu - Będzie pan zadowolony
            Moja Skodzina

            Skoda Octavia II -
            Opel Astra III -

            Komentarz


            • #7
              A wiec ta dzisiaj podmieniłem czujniki stary włożyłem na wylot z chłodnicy nowy został pod VAKU na króćcu. Podłączyłem vdsa jedyny błąd który może mieć znaczenie to 1598 napięcie akumulatora jazdy błąd powraca każdorazowo nie wiem co to jest, ładowanie jest ok akumulator ma 2 lata.
              Odłączyłem wentylatory obroty rosną , odłączyłem czujnik klimatyzacji nic to nie zmienia.
              Jutro podmienię akumulator podobno może mieć to znaczenie

              Komentarz


              • #8
                NO i podmieniłem aku z innego auta koniec błąd nie wyskakuje wszystko wróciło do normy, założyłem swój i też już działa wychodzi na to ze była słaba masa na akumulatorze....

                Komentarz


                • #9
                  NO i wróciło znowu ......Jakieś kolejne sugestie

                  Komentarz


                  • #10
                    Sprawdź z tym czujnikiem klimy - porównajcie wskazania z kompa vs manometr - nic nie tracisz
                    Moja Skodzina

                    Skoda Octavia II -
                    Opel Astra III -

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X