Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Brak ogrzewania

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Brak ogrzewania

    Może tu ktoś pomoże.
    Moja O2 ma dziwny objaw - cały czas chłodzi. A że pogoda się popsuła, to zaczyna to być uciążliwe.
    Niezależnie od nastawy pokrętła temperatury, z kratek leci zimne powietrze. Dopiero jak nastawię na maksa to leci ciepłe, ale to jest dogrzewanie elektryczne.

    Poszperałem w VCDS i znalazłem, że odczyt temperatury na "8 Temp. nawiewu na środku (tablica przyrz.: str. kierowcy) 57,3 oC"
    Wnioskuję, że jakiś czujnik temperatury kłamie, że leci ciepłe powietrze, dlatego samochód na siłę podaje zimne.
    Mam rację? Gdzie szukać tego czujnika? jak go diagnozować?

    temperatura.jpg
    Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę... aż ciężko ich czasem wyprzedzić...

  • #2
    Czujnik wysyła błędne info dlatego wszystko szaleje i masz zimno w kabienie. Ojciec w swojej o2 to przerabiał. Wymiana czujnika + reset błędów i po problemie

    Komentarz


    • #3
      Zbyniu zdejmij schowek środkowy na desce i pod nim na rurach masz czujniki kierowcy i pasażera
      ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
      ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
      poprzednie modele:
      ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
      ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
      O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

      Komentarz


      • #4
        Dzięki Krzynol, nikt nie się nie odzywał, więc sam ogarnąłem.
        Za radiem / pod schowkiem był czujnik. Jak go wywaliłem, to już ogrzewanie dobrze pracowało.
        Na Alledrogo czujnik znalazłem za 7zł W ASO chcieli c.a.150zł.
        Pzdr
        Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę... aż ciężko ich czasem wyprzedzić...

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X