Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Błąd 01639

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Błąd 01639

    Witam..mam taki mały problem. Pacjent OII 1.9 TDI (BKC) . Podczas szybkiego skrętu w prawo (np. podjazd pod wiadukt-musi być dłuższy łuk, czyli przeciążenie) , zapala mi się kontrolka poduszki powietrznej. Skaner pokazuje błąd 01639. Po skasowaniu błąd oczywiście znika..i się nie pojawia do momentu kiedy znowu po kawalersku wjeżdżam po łuku w prawo...
    Doczytałem się że chodzi o sensor tylnej poduszki od strony pasażera. Na razie tam nie zaglądałem (po prostu kasuję ten błąd). Ale zanim zacznę grzebać, może ktoś ma jakieś pomysły??

  • #2
    Zamieszczone przez Jacek7210 Zobacz wpis
    Witam..mam taki mały problem. Pacjent OII 1.9 TDI (BKC) . Podczas szybkiego skrętu w prawo (np. podjazd pod wiadukt-musi być dłuższy łuk, czyli przeciążenie) , zapala mi się kontrolka poduszki powietrznej. Skaner pokazuje błąd 01639. Po skasowaniu błąd oczywiście znika..i się nie pojawia do momentu kiedy znowu po kawalersku wjeżdżam po łuku w prawo...
    Doczytałem się że chodzi o sensor tylnej poduszki od strony pasażera. Na razie tam nie zaglądałem (po prostu kasuję ten błąd). Ale zanim zacznę grzebać, może ktoś ma jakieś pomysły??
    Jacek7210 odświeże kotleta .
    Mam od paru dni ten sam błąd i też kasuje.
    Ostry skręt w prawo powoduje błąd airbag #01639
    Powiedz czy uporałeś się z problemem i gdzie szukać
    Dzięki za wszystkie wskazówki
    Edyt...
    Mam kurtyny
    Załączone pliki
    Ostatnio edytowany przez esspero18; 36666.
    krzysiek

    Komentarz


    • #3
      esspero18 niestety nie poradziłem sobie z tym błędem. Szczerze mówiąc wcześniej cały czas go kasowałem, ale już mi zbrzydło. Załatwiłem to czarną taśmą- zakleiłem w tym miejscu gdzie świeci poduszka szybkę zegarów i w sumie już mi w oczy nie razi. Chociaż cały czas mam w głowie żeby to ogarnąć.
      Czekam aż coś mi się elektrycznego zepsuje, żeby postawić auto do elektryka, który przy okazji zajmie się tematem poduszki. Już byłem blisko, bo coś złego zaczęło mi się dziać z parktronikiem, przestał działać. Umówiłem się do majstra, ale parktonik zaczął znowu dobrze się sprawować, więc puki co wizyta odmówiona.
      Ale jak ty sobie z tym poradzić, daj mi znać co i jak...

      Komentarz


      • #4
        Będę działał po wekendzie z tym problemem
        Dam znać jak coś Jacek7210 co było przyczyną bo też mnie wkurza ciągle kasowanie błędu.
        Pozdr ​​​​​​​
        krzysiek

        Komentarz


        • #5
          Ok.. Powodzenia..

          Komentarz


          • #6
            ...może to coś pomoże

            Komentarz


            • #7
              tompow bardzo możliwe że to jest ten czujnik. Właśnie dokopałem się do niego, popsikałem wd40 połączenie. następnie skasowałem błąd i poduszka zgasła. Złożyłem wszystko, to co wymagało demontażu żeby do czujnika się dostać, trochę postukałem w te plastiki przy składaniu i sprawdziłem, poduszka znowu się zaświeciła. Skasowałem znowu błąd oczywiście z powodzeniem i zobaczymy co się będzie działo jutro, bo dzisiaj auto w garażu i jeździć nie będzie. Podejrzewam, że błąd jutro się pojawi, bo samo połączenie czujnika z kostką wydawało mi sie ok. Zapewne już czujnik szlak trafił, tym bardziej, że auto po sprowadzeniu było niegroźnie uszkodzone tą stroną. Tyle że ok. 3 lat jeździło bez palącej się poduszki.
              A czy to możliwe żeby czujnik sam z siebie się zepsół??

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez tompow Zobacz wpis
                ...może to coś pomoże
                Oglądałem film Krzynola i dziś właśnie sam rozbieralem i czyscilem właśnie to miejsce kanapa tył próg.
                Błąd skasowany ale nie miałem czasu na testy, jutro będzie sprawdzenie czy pomogło
                Ale zdaję mi sie że to będzie wina słupka B,bo właśnie tam czytając błąd wywala usterkę kurtyn.
                No nic jutro się okaże
                Jacek7210 chyba wymienie ten czujnik,gdyż mam błąd statyczny,ale dopiero jak ponownie wywali.
                Dam znać na pewno
                krzysiek

                Komentarz


                • #9
                  Panowie numer tego zielonego czujnika to 1K0909606. Na końcu numeru bywa literka B bądź C . Czy ma ona jakieś znaczenie, czy niezależnie od końcowej literki w numerze, czujnik będzie pasował.
                  Nowy kosztuje ...ok 650 zł . na olx używany można zakupić od 5 zł do 150 zł (nie każdy chyba się orientuje ile kosztuje nowy). Czy te literki są wymienne D-C, czy nie mają większego znaczenia, oby numer pasował.

                  Komentarz


                  • #10
                    Jacek7210 sorki za zwłokę ale testowałem przekladke i potwierdzam że czujnik w moim przypadku do wymiany .
                    Dobrze pisałeś że koszt nowego 600zl i to jeszcze serwis,bylem w paru sklepach i szok mnie zastał.
                    Szukam właśnie z rozbitka wyłącznie
                    Mój nr czujnika 1K0909606D.
                    Jak znajdę i sie uporam dam znać
                    A tak to muszę z tym żyć i usuwać błąd chyba że jeżdżę delikatnie w prawą stronę
                    Załączone pliki
                    krzysiek

                    Komentarz


                    • #11
                      Ja zapewne już bym z sieci zamówił jakąś używkę, jednak tak jak pisałem wcześniej - na końcu numeru części jest u mnie też literka D, ale więcej na portalach ogłoszeniowych jest z literką C.
                      Nie wiem czy ta literka na końcu ma jakie znaczenie...Bo nowego czujnika na pewno nie kupię, szkoda mi kasy do auta, które niewiele jest droższe od tego czujnika..

                      Komentarz


                      • #12
                        Jacek7210 problem rozwiązany .
                        Wymiana czujnika przyniosła rezultat i żadnego błędu już nie wywala.
                        Po małych testach,zakrętach itd cisza
                        Czujnik zakupiłem używek w Radomiu na OLX w kwocie 100 zł z gwarancją rozruchową można tak powiedzieć.
                        Oczywiście za pomocną kolegi z Radomia który odebrał czujnik,a ja odebrałem przy najbliższym spotkaniu (spot)
                        Tak więc 100% winowajcą był ten trefny czujnik
                        Pozdr Krzysiek
                        Ostatnio edytowany przez esspero18; 36666.
                        krzysiek

                        Komentarz


                        • #13
                          Esspero18 dzięki za informację. Czyli teraz czas na mnie. Rozumiem, że włożyłeś o takim samym numerze jak miałeś..

                          Komentarz


                          • #14
                            Jacek7210 tak,zgadza się.
                            Kupiłem taki sam jaki miałem Ori numer
                            1K0909606D,używka była z Golfa 5.
                            Teraz możesz działać spkojnie wiedząc że to jednak ten problem był
                            Załączone pliki
                            krzysiek

                            Komentarz


                            • #15
                              Super... Dzięki..

                              Komentarz


                              • #16
                                Auto ogarnięte i u mnie. Po wymianie w/w czujnika, wszystko wróciło do normy. Oczywiście zakupiłem używany, jednak wszytko gra...

                                Komentarz


                                • #17
                                  No i super
                                  Teraz możesz oderwać tą taśmę z zegarów
                                  Ważne że temat został zakończony pełnym sukcesem.

                                  Pozdrawiam ​​
                                  krzysiek

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Taśma zerwana..

                                    Komentarz

                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                    Pracuję...
                                    X