Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Błędy CAN Gateway, błąd komunikacji z radiem fabrycznym

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Błędy CAN Gateway, błąd komunikacji z radiem fabrycznym

    Witam.
    Jakiś czas temu nabyłem autko Octavie 2 z 2005 r. Ostatnio przy okazji innej naprawy znajomy mechanik podłączył auto pod komputer w celu wykonania auto scana. Komp wypluł następujące błędy:

    Chassis Type: 1Z (1K0)
    Scan: 01 03 08 09 15 16 17 19 25 42 44 46 52 55 56 62 69 72 76
    00-Steering Angle Sensor -- Status: OK 0000
    01-Engine -- Status: OK 0000
    03-ABS Brakes -- Status: OK 0000
    08-Auto HVAC -- Status: OK 0000
    09-Cent. Elect. -- Status: OK 0000
    15-Airbags -- Status: OK 0000
    16-Steering wheel -- Status: OK 0000
    17-Instruments -- Status: OK 0000
    19-CAN Gateway -- Status: Malfunction 0010
    25-Immobilizer -- Status: OK 0000
    42-Door Elect, Driver -- Status: OK 0000
    44-Steering Assist -- Status: OK 0000
    46-Central Conv. -- Status: OK 0000
    52-Door Elect, Pass. -- Status: OK 0000
    55-Headlight Range -- Status: OK 0000
    56-Radio -- Status: Malfunction 1010
    62-Door, Rear Left -- Status: OK 0000
    69-Trailer -- Status: OK 0000
    72-Door, Rear Right -- Status: OK 0000
    76-Park Assist -- Status: OK 0000

    Address 19: CAN Gateway Labels: 1K0-907-530-V1.clb
    Part No SW: 1K0 907 530 E HW: 1K0 907 951
    Component: Gateway H09 0110
    Revision: 09 Serial number: 27001051210AE0
    Coding: 7D3F4740072302
    Shop #: WSC 73430 790 00000
    VCID: 295E26E6806262099E-807C

    2 Faults Found:
    01305 - Databus for Infotainment
    004 - No Signal/Communication - Intermittent
    Freeze Frame:
    Fault Status: 00100100
    Fault Priority: 1
    Fault Frequency: 20
    Reset counter: 63
    Mileage: 184421 km
    Time Indication: 0
    Date: 2000.00.00
    Time: 00:00:02

    01304 - Radio
    004 - No Signal/Communication - Intermittent
    Freeze Frame:
    Fault Status: 00100100
    Fault Priority: 1
    Fault Frequency: 20
    Reset counter: 63
    Mileage: 184421 km
    Time Indication: 0
    Date: 2000.00.00
    Time: 00:00:02
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Address 56: Radio Labels: 1K0-035-1xx-56.lbl
    Part No SW: 1Z0 035 161 A HW: 01. 01. 03
    Component: Radio FO3 1008
    Coding: 0000400
    Shop #: WSC 56176 175 13829
    VCID: 2C50DFF28F90772165-8078

    No Faults Found
    or DTCs not supported by controller
    or a communication error occurred
    -------------------------------------------------------------------------------------

    Powyższe błędy po skasowaniu zaraz powracają. Auto w fabrycznej konfiguracji Radio Skoda Stream. W aucie wszystko działa - również to nieszczęsne radio. Działa włączanie po przekręceniu stacyjki, wyłącza się po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki, działa sterowanie z kierownicy. Otwieranie drzwi też w jakiś sposób wzbudza radio. Do radyjka dokładałem emulator zmieniarki yatoura który też działa bez problemu łącznie ze sterowaniem z kierownicy. Wiązki przy radiu oryginalne, nie ciete, nie lutowane. Przy próbie połączenia się kompem z radiem, radio się wyłącza, na wyświetlaczu pojawia się napis DIAG, jednakże komp nie chce się połączyć wypluwając "No Faults Found or DTCs not supported by controller or a communication error occurred". Rozumiem że przez to wywala też błędy Gatewaya. Niestety poległem przy wyszukiwaniu rozwiązania tego problemu, stąd prośba do szanownych forumowiczów o pomoc. Gdzie szukać przyczyny...

  • #2
    dobrze opisany problem i ciekawy
    może coś zakłóca komunikację szyny CAN Info? może ten emulator
    a może uszkodzony (odrobinę) moduł CAN w radiu, bo jednak działa jak sięradio zgłasza
    proponowałbym podmienićradio na jakiekolwiek inne skodowe i sprwdzić komunikację na magistrali
    ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
    ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
    poprzednie modele:
    ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
    ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
    O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

    Komentarz


    • #3
      Błąd występował już wcześniej, przed montażem zmieniarki. Niestety nie mam nigdzie dostępnego radyjka od skodziny z kodem, do swojego też nie mam kodu co by go w innym aucie przetestować. Możliwa jedynie diagnostyka na moim samochodzie. Pozdrawiam.

      Komentarz


      • #4
        A skąd jesteś? Na Śląsku mogę użyczyć na testy radio z VW. Musiałbyś przyjechać.

        Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
        Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

        Komentarz


        • #5
          Dziękuje kolego za szczere chęci, niestety okolice Koszalina to drugi koniec polski )
          Pozdrawiam...

          Komentarz


          • #6
            nie muszisz mieć kodu, żeby podłączyć się pod radio
            ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
            ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
            poprzednie modele:
            ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
            ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
            O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

            Komentarz


            • #7
              Jak poczekasz troche i bede w Pl to mozemy powalczyc Sławno kłania. A gateway nie byl zmieniany ? Z tego co widze i tak siedzi w miare stary ale ...
              Ostatnio edytowany przez patryk23; 18488.

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez brofi Zobacz wpis
                okolice Koszalina
                No to będę tam latem. Co roku spędzam urlop w Darłowie
                Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                Komentarz


                • #9
                  Dzięki za chęci pomocy.
                  Auto nabyłem 3 miesiące temu, niestety nie wiem czy było coś wcześniej robione. Ale raczej jest w wersji fabrycznej. Jak kupowałem miało usterkę parktronika. Wymieniłem uwaloną czujke i podjechałem do znajomego żeby skasować błąd z nią związany, a przy okazji wyszły błędy jak wyżej. Przy okazji przestrzegam przed tanimi zamiennikami czujek PDC. U mnie po włożeniu zamiennika PDC niby działał dobrze przy włączonym zapłonie, jednak po włączeniu świateł albo uruchomieniu silnika pokazywał cały czas zbliżanie się do przeszkody, choć auto stało w miejscu na pustej drodze. Włożenie oryginalnej używki rozwiązało wszystkie problemy. Ale wracając do tematu... w sumie to z tym się nie pali, wszystko działa, jednak drażnią mnie te błędy, coś je jednak powoduje... Chyba przegrzebie kable na początek...

                  Komentarz


                  • #10
                    Problem lezy bardziej w radiu niż w instalacji , ale albo podmianka radia lub oscyloskop wtedy wyjdzie .

                    Komentarz


                    • #11
                      Wczoraj znajomy udostępnił mi kabelek i miałem dłuższą chwilę z VCDS. I tak (nie wiem czy to istotne, może pisze bzdury):

                      Radio poprzez ukryte menu poprawnie wyświetla VIN pojazdu, poprawnie działa włączanie/wyłączanie po przekręceniu zapłonu, działa sterowanie z kierownicy. Poprawnie też wyświetlane są informację z PDC, climatronika i inne które maja być wyświetlane. Jak rozumiem komunikacja leci przez gateway, skoro więc radyjko wyświetla te rzeczy to problem uwalonych przewodów chyba odpada.

                      Podpinając się pod moduł radia, VCDS poprawnie wykrywa sterownik radia. Można wejść w bloki pomiarowe i wyświetlić ich zawartość, można wejść w kodowanie i adaptację, radyjko poprawnie robi tez output test. Jednakże przy próbie odczytu kodów błędów wyskakuje komunikat No Faults Found or DTCs not supported by controller or a communication error occurred. Przy próbie mimo wszystko kasowania błędów otrzymuje informację że żądanie usunięcia kodów nie jest przyjęte przez sterownik i po chwili że sterownik nie odpowiada. Po wyjściu z okna kasowania błędów ponownie vcds łączy się z kontrolerem i poprawnie go identyfikuje.

                      Jednak jakieś uszkodzenie radia ?

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez brofi Zobacz wpis
                        No Faults Found
                        Nie znalazł błędów więc jest OK. Masz sprawne radio.

                        Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                        Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                        Komentarz


                        • #13
                          Więc skąd błędy z 1 postu ?

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X