Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Słaby odbiór radia fm

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Słaby odbiór radia fm

    Witam, od niedawna posiadam skode octavie 2013r, 2fl, problem jest taki że radio słabo odbierało, nauczony doświadczeniem z starszych aut wyjąłem antenę i przelutowalem przewody bezpośrednio pod bacik omijając wzmacniacz, radio gra znacznie lepiej ale i tak dalej od nadajników sobie nie radzi i są ciągle zaniki, mam starszego Opla i porównanie że w określonych miejscach radio musi odbierać a w Skodzie szum. Macie jakiś pomysł na ewentualną naprawę tego wzmacniacza, co przeważnie się tam uszkadza lub co ewentualnie można zrobić w obecnej sytuacji by zrobić taki odbiór by było ok? Kolega mechanik polecił żebym zastosował wzmacniacz za radiem ale ciężko kupić coś plug and play bez przeróbek a chciałbym zachować jak najwięcej oryginału. Wiem że ASO może coś taniego załatwić ale 200zl za antenę nie uśmiecha mi się. Dzięki za podpowiedzi. Pozdrawiam

  • #2
    Witaj kolego.
    Tez mam O2 FL z 2013 roku i radio działa ok.
    W mojej O1 było dokładnie jak u Ciebie.
    W sklepie elektronicznym kupiłem wzmacniacz na kabel antenowy chyba za 17 pln i od tego momentu jest OK.

    ...Moje Cappuccino MPi...

    jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
    sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
    wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

    Komentarz


    • #3
      Najprawdopobniej wzmacniacz anteny.
      pozdrawiam - Darek

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez Przemek_i Zobacz wpis
        kupiłem wzmacniacz na kabel antenowy
        ale w O2 jest wzmacniacz w antenie....
        Dawid
        czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

        Komentarz


        • #5
          Ano tak.
          Racja.

          ...Moje Cappuccino MPi...

          jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
          sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
          wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

          Komentarz


          • #6
            No jest w antenie i to właśnie powoduje moje problemy. Gdy rozebralem antenę to była w niej woda, ogolna rdza i sniedz na płytce wzmacniacza. Zastanawiam się nad zakupem anteny wewnętrznej i przelutowaniu płytki na potrzeby skody tylko problem w tym że zasilanie idzie po kablu od radia a te wszystkie inne anteny maja zasilanie osobno, ciekaw jestem czy gdybym i przerobił płytkę żeby brała napięcie z kabla antenowego to czy by to hulało, może ktoś ma jakieś takie doświadczenie?

            Komentarz


            • #7
              Dokładnie - tzw. stopka anteny
              pozdrawiam - Darek

              Komentarz


              • #8
                Wymieniłem w swojej poprzedniej OII przed lift antenę (jak na foto ) i problem zniknął . Nadmienić pragnę ,że nowa antena posiada separator wzmocnienia sygnału .
                Załączone pliki

                Komentarz


                • #9
                  Henio91 jak masz nie ori radio to najłatwiej kupić seperator na 2 anteny i drugim kablem się wpiąć pod ogrzewanie tylniej szyby,albo puścić dodatkowy jakiś kabel jako antena pod przednią tapicerką
                  Dawid
                  czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                  Komentarz


                  • #10
                    mam ori skoda blues. Powiem Wam panowie że oglądam internety i jestem nie pocieszony bo tyle opcji złączy jest że głowa boli. Jak się nie mylę u mnie przy antenie jest FAKRA, anteny z złączem FAKRA kosztują od 100zł w górę, a takie same z wzmacniaczem z złaczem Raku do starszych skod kosztują od 30zł, ciekaw jestem czy da się ten kabelek przelutować by ta tańsza hulała. Myślałem żeby dołożyć wewnętrzną z tyłu auta ale znowu też złącza nie pasują i wszystko trzeba przerabiać. Aj cholera by wzięła z tymi nowszymi autami. Jeździ fajnie ale bez radia to lipa

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez Henio91 Zobacz wpis
                      mam ori skoda blues
                      maiłem takie radio i działało swietnie,a więc coś pewnie ze stopką masz nie tak
                      Dawid
                      czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X