Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z światłami pozycyjnymi

Zwiń
Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem z światłami pozycyjnymi

    Cześć wszystkim
    Mam problem zakupiłem wczoraj Octavię 2 fl kombi problem mam następujące że nie działają mi światła pozycyjne z przodu jak załącza światła pozycyjne to światła tylne świecą oświetlenie rejestracji swieci a światła pozycyjne w reflektorach nie świecą a światła do jazdy dziennej zaczynają słabiej świecić. Dodam że żarówki w pozycyjnych wymienione bezpieczniki sprawdzone i konrolka na liczniku od przepalonych żarówki nie swieci

  • #2
    Dodam jeszcze że mam światła do jazdy dziennej i doświetlenie zakrętów

    Komentarz


    • #3
      Czy sprawdzałeś m.in. oświetlenie podczas zakupu przy Sprzedającym - czyli wczoraj ??? Czy był to zakup byle szybciej mieć upragnioną Octę?

      Komentarz


      • #4
        Sprawdzałem byłem na stacji diagnostycznej i diagnosta stwierdził że nie działają pozycyjne a zakup nie był na szybciora bo gościu zapewniał mnie ze auto bezwypadkowy i miałem czas żeby przelecieć miernikiem i podjechać na stację diagnostyczną i na spokojnie posprawdzac tylko myślałem że pozycyjne się przepalily i przez to nie świecą

        Komentarz


        • #5
          Ale nie chodzi mi o to żeby mieć jakieś pretensje do sprzedającego czy coś tylko żeby dowiedzieć się co jest i naprawić to tym bardziej że autko zadbane i na bieżąco serwisowany do samego końca

          Komentarz


          • #6
            I przede wszystkim bezpwypadkowe

            Komentarz


            • #7
              Jeżeli jest to już po fakcie to pozostaje podpiąć auto pod interfejs i odczytać co się dzieje w CE09 . Jeżeli z instalacją fizycznie jest OK to pozostaje opcja uszkodzonego BCM ewentualnie złe kodowanie w bajcie 18 . I nie dramatyzuj w najgorszym wypadku nowy sterownik ( tu jest istotne jaki jest ) + wymiana jego .Ale bardziej mi tu pasuje na złe kodowanie .Autoscan auta to wyjaśni .
              Jeżeli takowy będziesz posiadał wrzuć tu na forum to więcej coś powiemy , a tak na razie to gdybanie .

              Komentarz


              • #8
                Objaw taki jakby to było kodowanie z RSa . Tam pozycyjne i dzienne są razem ,

                Moja Octavia:
                http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...-1-6-mpi-combi
                Rafał

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez rodaczek Zobacz wpis
                  Objaw taki jakby to było kodowanie z RSa . Tam pozycyjne i dzienne są razem ,
                  Spróbuję dzisiaj go przekodować i dam znać co i jak komputer mam także nie ma problemu

                  Komentarz


                  • #10
                    Niestety moim programem delphi nie wiem gdzie to bo kodowanie jest wariantowe i niewiem która pozycja bo nie jest opisane

                    Komentarz


                    • #11
                      Błędy mam następujące
                      02216 przełącznik odblokowania koła zapasowego nieprawidłowy sygnał - stale
                      03266 sygnał dźwiękowy przerwa lub zwarcie obwodu do masy - nieciagle
                      00985 żarówka lewe prawe światło pozycyjne nieprawidłowy- nieciagle
                      kodowanie mam : 66 00 0A B8 A0 37 08 9C 40 08 00 C0 15 00 81 EC 4F 70 00 00 42 01 81 40 E4 00 46 00 00 40
                      Ostatnio edytowany przez Dawa2402; 45172.

                      Komentarz


                      • #12
                        00985 podejrzewam że jest to powód że jest nieciagle ponieważ jeżdżę w dzień na światłach dziennych oryginalnych a błąd wybija jak włączę światła postojowe dodam że na pozycyjnych światła tylne oświetlenie rejestracji deska rozdzielcza się normalnie świecą a z przodu do jazdy dziennej przygasaja i świecą dużo słabiej niż normalnie na dziennych

                        Komentarz


                        • #13
                          Tak na szybko to widzę że masz nie właściwe kodowanie , nie wiem kto tam łapki wkładał ale po uszach to mu się by należało .
                          wklej to kodowanie .

                          46000AB8A037088840180080150081E447600000524D81605C 0040000040

                          Kodowanie dotyczy :

                          Auto 4 drzwiowe , bez elektrycznych szyb z tyłu
                          centralny zamek z funkcją komfort i save
                          aktywne blokowanie i odryglowanie centralnego zamka po przekroczeniu 15 km/h.
                          obecny Maxi - dot ( liczniki z dużym wyświetlaczem i opcjami do ustawiania )
                          Jednoczesne ustawienie obydwu lusterek
                          Coming Home aktywny
                          Bez czujnika światła -deszczu
                          Światła przeciwmgielne zainstalowane z funkcja Cornering + wsteczny bieg
                          DRL poprzez dodatkowe światła z menu w Maxi-Dot
                          Komfortowe kierunkowskazy + 3 mrugnięcia + awaryjne sygnalizacja stopami + awaryjne hamowanie sygnalizacja kierunkami
                          Komunikat na liczniku wciśnij sprzęgło ( nie wiem jaki jest licznik zależy od softu jego )
                          Włączenie oświetlenia wewnątrz po otwarciu klapy bagażnika
                          Wycieraczka tylna zainstalowana z opcjami pracy przy przerywanej przód , ciagła przód , po wybraniu biegu wstecznego jak przód włączony
                          Ogrzewanie tylnej szyby zainstalowane
                          Klimatyzacja zainstalowana
                          Zarządzanie energią zainstalowane
                          Diagnoza typu zimnego
                          DRL natężenie standart 92 %

                          Baj 18 widać że nie był ruszany .


                          Daj znać o efektach , jak by co będziemy myśleć dalej . Posprawdzaj wszystko a szczególnie oświetlenie na wszystkie opcje włącznika świateł no i resztę też całaelektrykę w aucie czy wszystko działa ( choć to powinieneś zrobić w trakcie kupna auta to podstawa ).



                          Ostatnio edytowany przez Wojtenio; 23729. Powód: Przy kodowaniu nie powinno być odstępu miedzy literami i cyframi , nie wiem czemu tak zapisuje edytowałem ale dalej tak samo

                          Komentarz


                          • #14
                            To kodowanie powinno wyeliminować to o czym piszesz na końcu i daj znać czy dalej są jakieś błędy .

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez Wojtenio Zobacz wpis
                              To kodowanie powinno wyeliminować to o czym piszesz na końcu i daj znać czy dalej są jakieś błędy .
                              Dzięki za kodowowanie po obiedzie zmykam zmienić kodowanie i dam znać co i jak. Narazie wielkie dzięki za pomoc

                              Komentarz


                              • #16
                                Jak możesz to podaj jeszcze jaki masz typ sterownika od CE 09 , będzie się zaczynał od 1K0 937 08xx , albo odczytaj przez interfejs lub fizycznie ze sterownika jest po lewej stronie nad nogami taki z 3 wtyczkami ( trzeba odchylić wytłumienie ) .

                                Komentarz


                                • #17
                                  To tak zrobiłem kodowanie i błędy 02216 przełącznik odblokowania koła zapasowego nieprawidłowy sygnał-stale oraz 00930 włącznik centralnego zamka drzwi tylne lewe sygnał nieprawidłowy-stale po kodowaniu pozycyjne zalaczaja się w światłach dziennych i jak załącza mijania to też pozycyjne świecą w dziennych a świateł dziennych brak a w reflektorach z przodu pozycyjne dalej nie świecą
                                  Ostatnio edytowany przez Dawa2402; 45172.

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez Wojtenio Zobacz wpis
                                    Jak możesz to podaj jeszcze jaki masz typ sterownika od CE 09 , będzie się zaczynał od 1K0 937 08xx , albo odczytaj przez interfejs lub fizycznie ze sterownika jest po lewej stronie nad nogami taki z 3 wtyczkami ( trzeba odchylić wytłumienie ) .
                                    Numer sterownika jest następujący 1K0937086AB

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez Dawa2402 Zobacz wpis

                                      Numer sterownika jest następujący 1K0937086AB
                                      To sprawa się wyjaśniła , ktoś robił dzienne z halogenami ale nie do końca wiedział jak się za to zabrać , do twojego auta jest on nie odpowiedni .

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez Wojtenio Zobacz wpis

                                        To sprawa się wyjaśniła , ktoś robił dzienne z halogenami ale nie do końca wiedział jak się za to zabrać , do twojego auta jest on nie odpowiedni .
                                        Ale jest kodowanie nie odpowiednie czy jak jak byś mi umiał na pw wysłać swój nr telefonu bo ja chyba doszedłem do tego że wiązka w lampkę jest jebnieta

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          W twoim przypadku powinieneś mieć sterownik z serii 86 F lub G lub sterownik serii 87 dla Minta czyli bez elektrycznych szyb z tyłu seria uniwersalna H i P i E , AE . Teraz trzeba by było sprawdzić instalacje co ktoś tam namodził bo sterownik 86AB nie posiada fizycznie wyjść na światła dzienne tak jak jest dla Octavii II FL ( dla O2 tour jest dobry bo nie ma oddzielnych DRL ), można się pokusić i podłączyć instalacje DRL jak dla YETI ( kodowanie też inne ) bo masz kombi a tam inaczej idzie instalacja do tylnych świateł .

                                          Bez kombinacji to wymiana sterownika i sprawdzenie połączeń świateł w instalacji ( czyli to co przy lampach z tym co w sterowniku ) .

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez Wojtenio Zobacz wpis
                                            To sprawa się wyjaśniła
                                            rzeźba i drut
                                            Dawid
                                            czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Sprawdź co jest podłączone w BCM , kostka C pin 26 ( powinno być postojowe przód lew) , kostka A pin 44 ( postojowe przód prawe ) .No i pod co są podpięte te obecne DRL ( gdzie idą kable od nich , masa to wiadomo ale + ).
                                              Ogólnie mówiąc to teraz jest więcej roboty w szukaniu gdzie co jest podłączone niż by to robić od zera , bo nie wiesz czy poprzedni właściciel nie zmostkował czegoś w kablach lub nie poprzekładał pinów w BCM . Jak masz jeszcze z nim kontakt to spytaj o to może będzie prościej .

                                              A miała być taka Oryginalna .

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Temat do zamknięcia ogarnięte
                                                ktoś kable od postojowek ucial i wpakował dzienne a do gościa dzwoniłem i on już tak te auto kupił z tymi dziennymi
                                                Ostatnio edytowany przez Dawa2402; 45172.

                                                Komentarz

                                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                                Pracuję...
                                                X