Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Brak świateł przeciwmgielnych tylnych

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Brak świateł przeciwmgielnych tylnych

    Cześć

    Moje auto to O II z 2005 roku
    Na przeglądzie technicznym wyszedł mi problem z brakiem tylnych świateł przeciwmgielnych, jako, że nie korzystam z tego wynalazku to nie stanowi to dla mnie problemu, może to jednak decydować o tym, że auto nie przejdzie następnego przeglądu.
    DOKŁADNE OBJAWY: Po ustawieniu przełącznika świateł w pozycję włączonych tylnych halogenów nic się nie dzieje, nie pojawia się nawet pomarańczowa dioda informacyjna na tablicy rozdzielczej.
    Postanowiłem się tym zainteresować, więc sprawdziłem:
    -wszystkie bezpieczniki (wszystkie ok)
    -błędy na kompie (nic nie było)
    -kodowanie (Moduł elektryki Bajt 3 Bit 1 zaznaczony - nic innego odnośnie tylnych halogenów nie znalazłem)
    -robiłem test wyjść w module elektryki (wszystkie światła ok, a brak pozycji dotyczącej tylnych halogenów)

    Nie sprawdziłem samego przełącznika (nie jestem w stanie go wyciągnąć przy pomocy metody prezentowanej na YT - przełącznik przeskakuje na przełączanie świateł i tyle)

    Moje podejrzenia:
    -przełącznik świateł
    -problem z kodowaniem w vag (nie wiem za bardzo gdzie może coś być nie tak)

    Jakieś propozycje?
    Czy da się wyciągnąć przełącznik jakimś innym sposobem niż powszechnie stosowany?
    Ostatnio edytowany przez Dannfire; 45028.

  • #2
    Dlaczego zaczynasz od końca ? , najpierw żarówka osadzenie jej i kostka przy lampie ( tam lubi śniedzieć ) , a włącznik to najpierw wciśnij go na opcji 0 i gdy masz wciśnięte przekręcaj w prawo i wyciagaj
    .

    Komentarz


    • #3
      Na tą chwilę mam zamontowane z tyłu światła ledowe (są w nich przeciwmgielne, które początkowo działały), w celu wykluczenia winy ledów podpiąłem oryginały - wszystkie żarówki świecą. Wstępnie wykluczyłem problem z żarówkami, ze względu na brak tej pomarańczowej kontrolki po ustawieniu przełącznika w pozycję tylnych halogenów - diagnosta na tej podstawie stwierdził problem z przełącznikiem.

      Jeśli chodzi o sam demontaż przełącznika to właśnie tak próbuję zrobić - wciskam, lecz po przekręceniu pokrętła w prawo ono jakby wyskakuje i po prostu przełączają się tryby świateł ( wygląda to jakby coś tam w środku było już wyrobione, połamane i nie może zaskoczyć)

      Komentarz


      • #4
        Kombinuj z wyjęciem tego włącznika może poprzez zdjęcie osłony tej pod kierownicą , ale tu może być problem bo jeden wkręt od niej jest właśnie pod tym dekorem co jest na nim włącznik . Jak byś ją zdjął to może dało by rade od wewnątrz wcisnąć te zapadki na włączniku .

        Komentarz


        • #5
          Ściągnij pokrywę od bezpieczeników w desce rozdzielczej i próbuj od tyłu wypchać włącznik.
          SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
          ​​​
          Grzegorz

          Moja Ambitna Czarnula

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X