Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Zerwana taśma / zwijak airbag (i klakson)

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Zerwana taśma / zwijak airbag (i klakson)

    Witam,
    W octavii 2 (po liftingu - rocznik 2011) zerwała mi się taśma (zwijak) airbag. Objawy to świecąca kontrolka airbag oraz charakterystyczny dzięk przy maksymalnym skrecie w jedna strone.
    W związku z tym mam kilka pytań:
    1. Jak sprawdzić numer seryjny Zwijaka, który jest zamontowany w moim aucie?
    2. Cena nowego orginalnego to ok 1200zł, z wymianą usłyszałem 1300 zł - czy lepiej kupić zamiennik czy używany orginał?
    3. Czy skomplikowana jest samodzielna naprawa?
    - oglądałem juz youtuba jaka sciagnac ierownice
    - martwi mnie jednak zakładanie tego Zwijaka, czy tam czasem nie trzeba jakiś "Czarów" odstawiać z obrotem kierownicy zeby to sie jakos spasowalo?

    Pomóżcie

  • #2
    Ta cena to przesada, spytaj tego gościa z zamieszczonego linka, sam u niego kiedyś brałem taśmę i parę innych części.

    Link

    Komentarz


    • #3
      Numer seryjny sprawdzisz bez zdejmowania vcdsem, sama wymiana to po zdjęciu kierownicy kilka śrubek i wtyczek i ją ściągasz , ustawienie to po prostu liczysz obroty i ustawiasz na środku i zakładasz, ja mam dwa zwijaki wymontowane z mojej octavki 2013 nie pamiętam numerów ale jeden obsługuje kompa i tempomat, a drugi kompa i multikierę, każdego z nich oddam po 100 złociszy i przesyłka po mojej stronie moje są sprawne a wymieniałem je dlatego,że założyłem multikierę i drugi kupiłem zły bo nie obsługiwał tempomatu.

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez zadariusz1 Zobacz wpis
        ja mam dwa zwijaki wymontowane z mojej octavki 2013 nie pamiętam numerów ale jeden obsługuje kompa i tempomat, a drugi kompa i multikierę, każdego z nich oddam po 100 złociszy i przesyłka po mojej stronie moje są sprawne a wymieniałem je dlatego,że założyłem multikierę i drugi kupiłem zły bo nie obsługiwał tempomatu.

        To ja bym był zainteresowany tym "komp + tempomat" -> priv

        Komentarz


        • #5
          Taśma z roku 2013 może nie pasować bo w tym roczniku były dwa rodzaje przełączników a co za tym idzie, dwa rodzaje taśm.

          W 2011 w O2 były montowane sterowniki z grupy 1K0 953 569

          Zamieszczone przez emmjot Zobacz wpis
          1. Jak sprawdzić numer seryjny Zwijaka, który jest zamontowany w moim aucie?
          Albo VCDS jak wyżej napisał zadariusz1 albo zdejmujesz obudowę kolumny kierownicy. Wystarczy górną połówkę podnieść do góry i po przekręceniu kierownicy zobaczysz dwie śruby. Trzecia jest od dołu. Odkręcasz i dolną połówkę zdejmiesz bez problemu.
          Numer sterownika jest na naklejce.
          Zamieszczone przez emmjot Zobacz wpis
          2. Cena nowego orginalnego to ok 1200zł, z wymianą usłyszałem 1300 zł - czy lepiej kupić zamiennik czy używany orginał?
          Zamiennika nie kupisz bo takich nie ma. Tylko oryginał.

          Zamieszczone przez emmjot Zobacz wpis
          3. Czy skomplikowana jest samodzielna naprawa?
          Wymiana nie jest trudna. Zdejmujesz poduszkę i kierownicę. Następnie obudowę kolumny i zobaczysz sterownik. Jest przykręcony trzema śrubami do manetek. Po wymianie trzeba sprawdzić jego kodowanie.

          Jestem pewien, że ten uszkodzony co masz obsługuje komputer i tempomat. Ja bym go na Twoim miejscu naprawił. Da się go rozebrać i wymienić taśmę. Jakbyś przyjechał to Ci to naprawię.
          Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
          Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez koleś Zobacz wpis
            Ja bym go na Twoim miejscu naprawił. Da się go rozebrać i wymienić taśmę. Jakbyś przyjechał to Ci to naprawię.
            A w jakiej części Polski stacjonujesz?

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez emmjot Zobacz wpis
              A w jakiej części Polski stacjonujesz?
              Na Śląsku. W Świętochłowicach.

              Jakbyś przyjechał to tempomat też zrobię.
              Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
              Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

              Komentarz


              • #8
                Co mogłem to rozebrałem i wygląda na to że mam zwijak no. 5K0.953.569.C

                Link

                Czy to oznacza że musze kupić dokładnie tai sam, czy np. moge kupic rowniez taki z inna litera na koncu?
                Ostatnio edytowany przez emmjot; 43500.

                Komentarz


                • #9
                  Kolejne pytanie, ale juz w nieco innym temacie: Czy to mozliwe ze nie mam komuputer pokladowego ? Tzn. wiem ze nie mam pomiary sredniego spalania itd. ale myslalem ze poprostu mam jakas uboga wersje. A ja go po prostu nie widze u siebie

                  Na zdjeciu jest widok z dołu na stacyjke po sciagnieciu oslon:

                  Link

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez koleś Zobacz wpis
                    Na Śląsku. W Świętochłowicach.
                    Jakbyś przyjechał to tempomat też zrobię.
                    Przemysle jak tylko rozwiaze sprawe opisana w moim oprzednim poscie.

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez emmjot Zobacz wpis
                      Co mogłem to rozebrałem i wygląda na to że mam zwijak no. 5K0.953.569.C

                      Link

                      Czy to oznacza że musze kupić dokładnie tai sam, czy np. moge kupic rowniez taki z inna litera na koncu?
                      Możesz kupić taki sam lub przyszłościowo taki, który obsłuży multifunkcję.
                      SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
                      ​​​
                      Grzegorz

                      Moja Ambitna Czarnula

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez emmjot Zobacz wpis
                        Kolejne pytanie, ale juz w nieco innym temacie: Czy to mozliwe ze nie mam komuputer pokladowego ? Tzn. wiem ze nie mam pomiary sredniego spalania itd. ale myslalem ze poprostu mam jakas uboga wersje. A ja go po prostu nie widze u siebie
                        Ten co masz teraz obsługuje komputer pokładowy. Jak wygląda prawa manetka?
                        SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
                        ​​​
                        Grzegorz

                        Moja Ambitna Czarnula

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez emmjot Zobacz wpis
                          Czy to oznacza że musze kupić dokładnie tai sam, czy np. moge kupic rowniez taki z inna litera na koncu?
                          Do naprawy możesz kupić jakikolwiek ale może masz w planie doposażyć o multifunkcję to zrób tak jak napisał georgg.

                          Pod multi, komp i tempo to z literką:

                          H, L, T, AP i kilka innych.

                          Lista jest tu:
                          Steering Wheel Control Module Versions - Ross-Tech Wiki


                          Z tym co masz da się zrobić komputer i tempo. Trzeba go naprawić.
                          Ostatnio edytowany przez koleś; 6390.
                          Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                          Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez georgg Zobacz wpis
                            Ten co masz teraz obsługuje komputer pokładowy. Jak wygląda prawa manetka?
                            Ma tylko przełączniki do wycieraczek przód i tył.

                            Wiem, że w Fabii jak mam komputer pokładowy to jest jeszcze jeden przełącznik na "końcu" manetki.

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez koleś Zobacz wpis
                              Z tym co masz da się zrobić komputer i tempo. Trzeba go naprawić.
                              Ok, skoro tak mówisz, to pewnie po Nowym Roku sie odezwe do Ciebie
                              Multifinkcja raczej mnie nie interesuje, ale za to na Tempomat to się już z drugą skodą zamierzam... więc było by super!

                              Komentarz


                              • #16
                                To mi nie daje spokoju, na ponizszym filmiku - minuta 3:37 koles wyciaga sterownik. Czy to nie on odpowiada za komputer pokładowy oraz tempomat?


                                Czemu u siebie go nie widze? Link



                                Komentarz


                                • #17
                                  Na filmie to jakaś masakra. Nie wiem po co on rozebrał obudowę tego sterownika.

                                  Taki sterownik miała O2. U Ciebie jest inny sterownik. Mocowany na manetkach. Nie od dołu tak jak na tym filmie.

                                  Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                                  Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    U ciebie za tempomat i komputer odpowiada to - FOTO_20171231_004119.jpg
                                    SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
                                    ​​​
                                    Grzegorz

                                    Moja Ambitna Czarnula

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez emmjot Zobacz wpis
                                      Czemu u siebie go nie widze?
                                      Bo masz taki jak wyżej na zdjęciu i jest on przykręcony do manetek.
                                      Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                                      Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez koleś Zobacz wpis
                                        Bo masz taki jak wyżej na zdjęciu i jest on przykręcony do manetek.
                                        Dziekuje bardzo za wyjaśnienie

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Wielkie dzięki dla kolegi koleś !
                                          Taśma i manetki wymienione i to wszystko w ok.30 minut.
                                          Skoda zyskała TEMPOMAT i KOMPUTER POKŁADOWY no i odzyskała klakson i poduszke

                                          Koleś zrobił kawał dobrej roboty i pewnie w przyszłości z jego pomocą coś jeszcze dołożę do wyposażenia swojej skody
                                          Coś czuje, że u mnie w następnej kolejności będą to dodatkowe głośniki i oświetlenie wnętrza :P

                                          Także jeżeli ktoś ma podobny problem i nie za daleko na Śląsk to szczerze polecam!

                                          A tempomat i komputer pokładowy tak oto się dumnie prezentują :

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Witam wszystkich!

                                            W mojej Octavii II z 2012 zerwała się taśma (na 100% było nawet słychać charakterystyczny dźwięk). Numer z uszkodzonej taśmy 5K0.953.569, czy ktoś podpowie czy muszę szukać dokładnie o tym numerze czy będą działać zamienne? Chętnie również kupię jeśli ktoś posiada...

                                            Z góry dziękuję i pozdrawiam!

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Dokładnie o tym numerze lub z literką np. C mam taki na zbyciu nowy z mojej OC2FL z 2012r zdemontowany zaraz po kupnie auta bo zmieniłem kierownicę na multifunkcyjną.

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Problem z tym, że właśnie z literką zamontowałem i błąd nadal świeci się poduszka, nie działa klakson itd...

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez MichalSemrau Zobacz wpis
                                                  Problem z tym, że właśnie z literką zamontowałem i błąd nadal świeci się poduszka, nie działa klakson itd...
                                                  Kasowałeś błędy po zamontowaniu nowej taśmy?
                                                  SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
                                                  ​​​
                                                  Grzegorz

                                                  Moja Ambitna Czarnula

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X