Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

OII 1,6 LPG 2012 Zimny pracuje nierówno chyba na 3 cylindry?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • OII 1,6 LPG 2012 Zimny pracuje nierówno chyba na 3 cylindry?

    Witam nie udało mi się znaleźć podobnego tematu więc piszę ,może ktoś pomoże. OII 1,6 + LPG Tartarini 2012

    Na zimnym silniku (benzynie) po odpaleniu pracuje nierówno jakby na 3 cyl. z rury wydechowej dziwny przerywany równomiernie dzwięk spalin.
    Dodatkowy objaw to lekko migające światła . Zapala się także check - sonda lambda ( zapalała się wczesniej więc to chyba co innego)
    Po rozgrzaniu i przełączeniu na LPG wszystko wraca do normy , i przy ciepłym na benzynie też ok.
    Zacząłem jesienią od wymiany świec i kabli WN(dedykowane NGK) - nie pomogło.
    Teraz ponownie sprawdziłem świece wymieniając po kolei na nową w każdym cylindrze - i dalej nic.
    Może ktoś zna na Śląsku dobrego mechanika grupy VW z b.dobrym komputerem.
    Auto Danecki z Piekar odpada bo nie zajmuje się autami z LPG.
    Poprzednio pomógł w Fabii bez LPG (w programie - grupa15 - błędy na 2 cyl.) po małych poszukiwaniach okazało się że walnięta jest nowa świeca.

  • #2
    Cewka zapłonowa... lubią padać w 1,6


    Czeski Knedliczek z Meksykańską Papryczką Chili
    CBTA 2.5 MPI 170 KM, KPF 5S Man.

    Komentarz


    • #3
      Zanim kupisz cewke zrob taki test:
      wylacz instalacje lpg, pojezdzij kilka minut na noPb, wystudz silnik najlepiej cala noc. Rano dla pewnosci spusc gaz z przewodow do wtryskow i sprobuj odpalic auto( lpg wylaczone). Jezeli bedzie ok tzn ze na ssaniu a noPb zalewa dodatkowo lpg, czyli instalka do regulacji lub naprawy

      Komentarz


      • #4
        Dzięki , spróbuję z wyłączeniem gazu . Dam znać co się urodziło.

        Komentarz


        • #5
          Nie zapomnij spuścić gazu z przewodów przed wtryskami. Można nawet odkręcić przewody.

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X