Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z Xenonem D1S Octavia II FL

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem z Xenonem D1S Octavia II FL

    Witam,

    Może zacznę od początku, od jakiegoś miesiąca nie świeciła mi postojówka w prawej lampie, przez brak czasu nie wymieniłem jej ( parę razy wydziałem,że po odpaleniu świeci, po czym wyskakiwał błąd i gasła). Auto wylądowało, na wymianie oleju itp. ( miało też diagnostykę komputerową) po tym zabiegu wracając do domu zauważyłem, że prawy xenon zaczyna mrugać,a postojówka ponoć nie wymieniana cudownie zaczęła świecić. Na dzień następny, odpalał tylko przez chwile, tak jakby próbował zaskoczyć i gasł. Wróciłem do swojego serwisu, wymienili przetwornice ( ori) u nich wszystko ładnie świeciło, po dojeździe do domu też, lecz na dzień następny działo się dokładnie to samo co ze starą przetwornicą. Postanowiłem troszkę się pobawić, i przetwornice z lewej lampy (dobrą ) dałem do prawej ( nie świeci w ogolę) a nową przetwornice z prawej do lewej ( reakcja dokładnie ta sama co w lampie prawej, proba zaskoczenia i gasło). Założyłem też stara przetwornice z lampy prawej raz do lewej raz do prawej lampy w obu przypadkach mrugała. Potem jak raz jeszcze zastosowałem obie kombinacje, w prawej lampie,żadna przetwornica nie spowodowała zaświecenia się żarnika, a w lewej nowa jak i stara przetwornica z prawej lampy tylko mrugały, a lewa działała jak należy. Co może być nie tak? Czy trzeba coś komputerowo w to zaingerować?

  • #2
    Może trzeba było zarnik wymienić A nie przetwornice ?
    Była O2 RS 190 km / 436 Nm
    Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez oolsztyniak
      Może trzeba było zarnik wymienić A nie przetwornice ?
      Właśnie Żerniki są ok. Też manewrowalem nimi L P lampa.


      Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

      Komentarz


      • #4
        czy na obu palnikach na 100% tak samo się dzieje?
        Jakie błędy w kompie?

        I uzupełnij profil o lokalizację i auto
        ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
        ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
        poprzednie modele:
        ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
        ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
        O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

        Komentarz


        • #5
          Problem dotyczy tylko lampy prawej, lewa świeci normalnie chyba, że podłacze do niej przetwornice z prawej lampy, wtedy zachowuje sie jak prawa, zas prawa lampa nie reaguje w ogole na przetwornice z lewej lampy.

          Błąd z tego co wywala z menu że należy sprawdzić ksenon prawy, niestety pod kompa jeszcze nie podpiąłem. Jutro będe w serwisie który to robi, postaram sie pozyskac informacje od nich.

          Komentarz


          • #6
            Panowie, prze jaja, włożyłem do prawej lampy żarnik z lewej (czyli z lampy z która nic sie nie działo) i pojechałem z tym na serwis, wymienili, żarnik w prawej lampie i wszystko działa. o Co to chodzi?

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X