Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[02] Ksenon kaput

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [02] Ksenon kaput

    Witam. Wygląda na to że po 9,5 roku eksploatacji wysiadł mi ksenon. Świeci na różowo jedna lampa i wyczytałem że to objaw zużycia palnika. Możecie to potwierdzić ? Podobno czeka mnie wymiana od razu dwóch bo tak się robi. Wygląda na to że i tak to dobry okres wytrzymało skoro producenci dają gwarancje na nowe do 7 lat .... Czy możecie coś polecić do kupienia ? Jakieś źródło ? Czytałem że jest kilka opcji. Najtańsza chińszczyzna odpada, ASO najdroższe odpada. Na rynku podobno są jednak dostępne części fabryczne za 150 PLN od palnika które są tańsze od firmowych Osram czy Phillips. Zastanawiam się kto robi dla Skody na 1 montaż ?
    Dodatkowo mam wątpliwości czy samemu łatwo i bezpiecznie jest wymienić te palniki ? Czy faktycznie wystarczy mieć wyłączony zapłon żeby nie kopneło 20 tys. Volt ? i czy po takiej wymianie nie trzeba ponownie ustawiać świateł ?


    O kvalitach Skody Octavia moze pohybovat ino blazen !

  • #2
    Wymienisz bez problemu i nic cię nie kopnie w octavii II musisz wyjąć lampę , a co za tym idzie i tak odpinasz wtyczkę,światła po wyjęciu lampy i tak musisz ustawić , odkręcasz parę śrubek i wyjmujesz żarnik .Ja polecam osramy z pewnego żródła,bo takie idą na pierwszy montaż ,kupisz chińskie to po roku wymienisz je jeszcze raz ,przy takim nalocie ja bym wymienił dwa na raz

    Komentarz


    • #3
      zadariusz1: Dzięki za pomoc. Nie wiesz gdzie sprawdzę jakie dokładnie żarniki potrzebuję ? w sensie model , barwa światła itd.Wg opisu Skoda Octavia II to powinny pasować takie Osram
      D1S z barwą światła 4300 K.

      >>Link


      Piszesz że na 1 montaż idą Osramy a na Allegro widzę Phillipsy ze znaczkiem VAG ...


      O kvalitach Skody Octavia moze pohybovat ino blazen !

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez zadariusz1 Zobacz wpis
        Wymienisz bez problemu i nic cię nie kopnie w octavii II musisz wyjąć lampę , a co za tym idzie i tak odpinasz wtyczkę,światła po wyjęciu lampy i tak musisz ustawić , odkręcasz parę śrubek i wyjmujesz żarnik .Ja polecam osramy z pewnego żródła,bo takie idą na pierwszy montaż ,kupisz chińskie to po roku wymienisz je jeszcze raz ,przy takim nalocie ja bym wymienił dwa na raz
        Wyciągnąłem lampę nieraz i nigdy nie było potrzeby ustawiania świateł.

        Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
        Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
        Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

        Komentarz


        • #5
          Ja w swojej miałem oddamy dokładnie D1S barwa to już twój wybór osi ma 4300 K im więcej K tym barwa bardziej niebieska w mojej obecnej III też mam osramy

          Komentarz


          • #6
            Oczywiście Osramy

            Komentarz


            • #7
              Dzieki za pomoc. Czekają mnie zatem zakupy i oglądanie filmów na yotube z instrukcjami jak to zrobić. Podobno da się bez wyjmowania lamp.


              O kvalitach Skody Octavia moze pohybovat ino blazen !

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez voltar Zobacz wpis
                Podobno da się bez wyjmowania lamp.
                nie wiem tylko po co się męczyć, wyjęcie lamp to taka łatwizna, rozpinasz wtyczkę i lampę możesz sobie zanieść do domu, wszystko masz wtedy na wierzchu
                Maciek
                terminarz trójmiejskich spotów klubowych
                Zapraszamy....

                Komentarz


                • #9
                  voltar, przyjedź to pomogę w wyjęciu lamp. To jest naprawdę proste.
                  Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                  Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                  Komentarz


                  • #10
                    Lampa to jedna plastikowa nakrętką i za rączkę na dole ciągniesz do siebie i cała lampa wyskakuje, odpinasz wtyczkę, idziesz do domu, odkręcasz pokrywę lampy (2x torx), xenon siedzi wkręcony na 4 małe torxy (nie pamiętam jaki), wykręcasz żarnik, wkręcasz drugi, zakładasz pokrywę, skręcasz i montujesz. Druga lampa tak samo.
                    Nie zrobisz tego bez wyjęcia lampy bo po prostu się nie da a sam jej demontaż to 1 minuta z przerwą na fajkę.

                    Tu masz stronę z żarnikami
                    Link
                    I licząc w latach działania 7 lat 400 zł za komplet to nie jest zła cena.
                    Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                    Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                    Komentarz


                    • #11
                      Nie chodzi mi o to że trudno wyjąć . Chciałem tylko uniknąć ponownego ustawiania lamp. Co do cen to te Osramy są taniej na Allegro bo za niecałe 300 PLN.
                      7 lat rozumiem gwarancji ale moje świeciły dłużej bo już 9,5 roku ...


                      O kvalitach Skody Octavia moze pohybovat ino blazen !

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez voltar Zobacz wpis
                        Chciałem tylko uniknąć ponownego ustawiania lamp.
                        Nie będziesz musiał ustawiać lamp. Już to ktoś napisał wcześniej i tak jest.
                        Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                        Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                        Komentarz


                        • #13
                          Ja rozumiem że nie będę musiał i ze tego ktoś też nie robił ... ale może powinienem ? W instrukcji obsługi jest taka informacja,


                          O kvalitach Skody Octavia moze pohybovat ino blazen !

                          Komentarz


                          • #14
                            bzdura, lamp się nie ustawia po ich wyjęciu, reguluje się talerzyki na których leżą lampy, ale talerzyków nie ruszasz , tylko lampę wyciągasz
                            ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                            ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                            poprzednie modele:
                            ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                            ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                            O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                            Komentarz


                            • #15
                              Może i bzdura ale wprost z instrukcji użytkowania auta. Nie ma tam nic o takich detalach jak talerzyki. Jest jedynie zalecenie żeby zlecić fachowej stacji obsługi sprawdzenie ustawienia świateł. Z tego wnioskuję że jakieś ryzyko przestawienia świateł jest ale skoro piszecie że nie ma to się nie będę tym bardzo martwił.


                              O kvalitach Skody Octavia moze pohybovat ino blazen !

                              Komentarz


                              • #16
                                xenon ma samopoziomowanie więc co tam ustawiać?
                                a skoro
                                Zamieszczone przez voltar Zobacz wpis
                                Może i bzdura ale wprost z instrukcji użytkowania auta.
                                instrukcja wie lepiej po co pytać na forum ludzi, którzy mieli z tym do czynienia ?
                                Zamieszczone przez voltar Zobacz wpis
                                Jest jedynie zalecenie żeby zlecić fachowej stacji obsługi sprawdzenie ustawienia świateł.
                                oczywiście. można jechać do aso i 200 zapłacić.
                                Zamieszczone przez voltar Zobacz wpis
                                Co do cen to te Osramy są taniej na Allegro bo za niecałe 300 PLN.
                                uważaj na podróbki, jest ich cała masa.
                                Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                                Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                                Komentarz


                                • #17
                                  no nie, ustawienie świateł raz w roku przy przeglądzie się wykonuje, zawsze w środku odbłyśniki mogą się przesunąć (nie wiem jak co prawda)
                                  ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                  ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                  poprzednie modele:
                                  ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                  ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                  O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Może i bzdura, ostatnio wymieniałem u ojca żarówkę świateł pozycyjnych i po włożeniu lampy z powrotem prawy xenon świecił bliżej niż przed wymianą ,pojechał na stację i zapłacił całe 15 złotych za ustawienie świateł i okazało się,że faktycznie świecił za nisko,więc pewnie nie trzeba,ale mi się udało przestawić światło przy wymianie żarówki , oczywiście xenon ma samo poziomowanie, ale ustawienie świateł to inna bajka,jeśli go obniżysz śrubką do ustawiania lamp to nie wiem jak on podejdzie do góry, ale może u kolegi oolsztyniak w rs jest inaczej , xenony ustawia się prawie tak samo jak zwykłe lampy
                                    Ostatnio edytowany przez zadariusz1; 15767.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      oolsztyniak: Pytam bo mam wątpliwości o których napisałem ... gdyby samo poziomowanie xenonów wystarczyło to by nikt na stacjach obsługi nie sprawdzał poprawności ustawienia ... w instrukcji obsługi nie ma zalecenia robienia tego w ASO ... dokładnie zacytowałem.

                                      Odnośnie podrób na Allegro to wiem czytałem i mam wątpliwości gdzie kupić. Chciałem żarówkę Osrama ale sama firma nie ułatwia sprawy nie opisijąc na oficjalnej stronie wszystkich produktów, nie podając cen i nie informując o autoryzowanych dealerach ... Może ktoś polecić jakieś pewne źródło ?


                                      O kvalitach Skody Octavia moze pohybovat ino blazen !

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez zadariusz1 Zobacz wpis
                                        ale może u kolegi oolsztyniak w rs jest inaczej
                                        może i jest inaczej
                                        Zamieszczone przez krzynol Zobacz wpis
                                        zawsze w środku odbłyśniki mogą się przesunąć (nie wiem jak co prawda)
                                        nie w soczewce, tu nie ma przecież odbłyśnika.
                                        I jak też nie mam pojęcia. Jedynie co to można źle żarówkę "wepchnąć"
                                        Zamieszczone przez zadariusz1 Zobacz wpis
                                        jeśli go obniżysz śrubką do ustawiania lamp to nie wiem jak on podejdzie do góry
                                        Zamieszczone przez zadariusz1 Zobacz wpis
                                        po włożeniu lampy z powrotem prawy xenon świecił bliżej
                                        kręciłeś tam jakąś śrubką?

                                        BTW bardzo dobrze, szkoda, że nie wszyscy mają takie podejście jak Wy i jeżdżą na pałę oświetlając niebo.
                                        Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                                        Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          U ojca nic nie kręciłem i nie mam pojęcia czemu trochę zjechał w dół, ale w swojej poprzedniej bawiłem się śrubkami przy ścianie i faktycznie strumień światła zjeżdzał w dół i górę i potj zabawie musiałem ustawiać światła

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Panowie - już wiem jak odróżnić podróbkę xenona od orginału gdy wezmę to do ręki ... ale nadal nie wie jak uniknąć kupienia podróby ... Wszyscy na necie piszą że oryginał .... Patrze na oferty i niektóre wydają mi sie podejrzane gdyż ktoś sprzedaje żarnik ok 100 PLN taniej niż w oficjalnej dystrybucji i na taki żarnik jest gwarancja producenta 4 lata bez względu na miejsce zakupu. A tymczasem ktoś pisze że daje 1 miesiąc gwarancji ... i nazywa to gwarancją producenta ...


                                            O kvalitach Skody Octavia moze pohybovat ino blazen !

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez voltar Zobacz wpis
                                              Może ktoś polecić jakieś pewne źródło ?
                                              Szukaj na allegro firmy jarcars_pl z Przyszowic. Tam kolega pstryczek się zaopatruje. Sprawdził tego sprzedawcę.

                                              Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
                                              Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
                                              Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                gradek: dzięki za info. Zwróciłem uwagę też na tego sprzedawcę


                                                O kvalitach Skody Octavia moze pohybovat ino blazen !

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Spoko, też zamierzam u niego dokonać zakupu. Wymiana standardowych palników na coś lepszego.

                                                  Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
                                                  Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
                                                  Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X