Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[02] Ksenon kaput

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Kupowałem u nich Osrama CoolBlue, a kolega Tomaszek kupował Osrama NightBreakera. Oba typy są super, ale ja mając pewne zboczenie kupiłem też Philipsa X-treme Vision gen.2 oraz Philipsa WhiteVision gen.2 i porównując do Osramów, stwierdziłem, że teraz wolałbym zainwestować właśnie w Philipsa. Oczywiście to moje subiektywne odczucia z testów świateł w ciemnym lesie.
    Marek

    Komentarz


    • #27
      Obecnie postojówki mam barwy 4700k i jest spora różnica pomiędzy xenonami zamontowanymi w aucie.
      osobiście myślę nad żarnikami Osram Xenarx Night Breaker Unlimited +70%
      lub Osram Cool Blue Intense 5500K.
      Pytanie tylko, które będą się lepiej zachowywały w każdych warunkach. Chodzi zarówno o pogodną jak i deszczową noc?
      XENARC NIGHT BREAKER UNLIMITED, XENARC NIGHT BREAKER UNLIMITED

      Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
      Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
      Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

      Komentarz


      • #28
        gradek: też zastanawiam się nad Osram Night Breaker jednak dają na nią tylko 2 lata gwarancji. Co sądzisz o wersji Osram Original Xenarc ? 378 PLN za 2 sztuki i 4 lata gwarancji ... Z czegoś ta różnica wynika...


        O kvalitach Skody Octavia moze pohybovat ino blazen !

        Komentarz


        • #29
          W poprzedniej Octavii miałem oryginalne xenony również zakładane przeze mnie na których jeździłem ok. 5 lat. Wyłącznik ustawiony na opcji auto. Każdorazowe wjechanie do tunelu lub pod wiadukt odpalało xenony. W czasie użytkowania żaden nie padł. Myślę, że i w tym wypadku nie będzie niespodzianek.

          Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
          Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
          Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

          Komentarz


          • #30
            No wiesz ja na oryginałach przejechałem już 9,5 roku ... Tak czy inaczej wolę mieć 4 lata gwarancji niż 2 czy rok ... a niektórzy dają gwarancji 1 miesiąc... nazywając ją gwarancją producenta ... podczas gdy producenta to 4 lata ... to mocno podejrzane chyba że dystrybucja chińska ...


            O kvalitach Skody Octavia moze pohybovat ino blazen !

            Komentarz


            • #31
              Zamieszczone przez voltar Zobacz wpis
              No wiesz ja na oryginałach przejechałem już 9,5 roku ... Tak czy inaczej wolę mieć 4 lata gwarancji niż 2 czy rok ... a niektórzy dają gwarancji 1 miesiąc... nazywając ją gwarancją producenta ... podczas gdy producenta to 4 lata ... to mocno podejrzane chyba że dystrybucja chińska ...
              Ja tam wole mieć mniej gwarancji, ale lepiej widzieć. Dlatego dwa lata już jeżdżę na NightBreakerach i świecą rewelacyjnie
              Marek

              Komentarz


              • #32
                pstryczek Marek jestem tego samego zdania.

                Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
                Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
                Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

                Komentarz


                • #33
                  Dlatego Radku, posłuchaj mojej porady i kup X-treme Vision gen2 od Philipsa. Cena taka sama jak Osrama NB, a świeci lepiej, ciut lepiej.
                  Marek

                  Komentarz


                  • #34
                    Panowie ja poszedłem w innym kierunku. Prawdopodobnie to auto będę jeszcze używał ponad 2 lata więc chciałem mieć coś co nie zużyje się w tym okresie.
                    Ze standartowych xenonów byłem bardzo zadowolony, czas eksploatacji tak jak pisałem wyniósł dla pierwszego przepalonego palnika 9,5 roku.
                    Po zdemontowaniu okazało się że fabryka dała na 1 montaż Osrama Xenarc 66142 czyli nie żadną wersję ultralife i nie żadnego Phillipsa.
                    Zatem wynik prawie 10 lat chyba jest naprawdę niezły ?
                    Założyłem także Osrama Xenarc w wersji 66140 (zastępuje to co miałem 66142)
                    Pierwsze wrażenia jak najbardziej pozytywne w porównaniu do prawie 10 letnich święcą tak jak powinny czyli tak jak nowe.
                    Mam wrażenie że barwa jest bardzie w kierunku żóltej białej niż niebieskiej w porównaniu do poprzednich.
                    Trochę się zdziwiłem bo producent podaje temp do 4500 K i z zewnątrz wydaje się że świecą na niebiesko a z pozycji kierowcy to trochę inaczej wygląda.
                    Może jednak moje poprzednie pod koniec żywota świeciły bardziej na niebiesko niż powinny ? ( ta co padła pod koniec świeciła nawet na różowo)
                    Druga sprawa to podobno powinny się trochę poświecić zanim osiągną optimum.

                    Wracając do Night breakerów to coś za coś oo pewnie świecą neco lepiej ale w te 70 % z reklamy to ja osobiście nie wierzę.


                    O kvalitach Skody Octavia moze pohybovat ino blazen !

                    Komentarz


                    • #35
                      pstryczek Marek gdzie kupowałeś te Philips-y?

                      Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
                      Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
                      Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

                      Komentarz


                      • #36
                        W Katowicach, tu>
                        Marek

                        Komentarz


                        • #37
                          pstryczek: tam właśnie kupiłem moje żarówki kilka dni temu. Odbiór osobisty prawie jak w stadninie koni


                          O kvalitach Skody Octavia moze pohybovat ino blazen !

                          Komentarz


                          • #38
                            Zamieszczone przez voltar Zobacz wpis
                            Zatem wynik prawie 10 lat chyba jest naprawdę niezły ?
                            Bardzo dużo czynników ma wpływ na czas eksploatacji.
                            Tobie palił się 10 lat, u mnie przez 10 wymieniony było co najmniej dwa razy
                            Zamieszczone przez voltar Zobacz wpis
                            Mam wrażenie że barwa jest bardzie w kierunku żóltej białej niż niebieskiej w porównaniu do poprzednich.
                            Trochę się zdziwiłem bo producent podaje temp do 4500 K i z zewnątrz wydaje się że świecą na niebiesko a z pozycji kierowcy to trochę inaczej wygląda.
                            Powód
                            Zamieszczone przez voltar Zobacz wpis
                            Druga sprawa to podobno powinny się trochę poświecić zanim osiągną optimum.
                            20-30h świecenia i będzie git.
                            Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                            Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                            Komentarz


                            • #39
                              oolsztyniak: podobno włączanie i wyłączanie jest największym kilerem xenonów. Ja od początku miałem aktywowane w Octavii dzienne światła wiec też to miało wpływ na dużą żywotność.
                              W każdym razie myślałem patrząc na okres używania że tam jest jakiś long life a tu zwykła wersja tyle wytrzymała.


                              O kvalitach Skody Octavia moze pohybovat ino blazen !

                              Komentarz


                              • #40
                                Zamieszczone przez voltar Zobacz wpis
                                Panowie ja poszedłem w innym kierunku. Prawdopodobnie to auto będę jeszcze używał ponad 2 lata więc chciałem mieć coś co nie zużyje się w tym okresie.
                                Tzn. ile to te więcej niż dwa lata. Trzy,cztery, siedem?
                                Marek

                                Komentarz


                                • #41
                                  Trzy lata


                                  O kvalitach Skody Octavia moze pohybovat ino blazen !

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    Zamieszczone przez voltar Zobacz wpis
                                    pstryczek: tam właśnie kupiłem moje żarówki kilka dni temu. Odbiór osobisty prawie jak w stadninie koni
                                    Cześć.
                                    W końcu na jakie ksenony się zdecydowałeś? Jak sie spisują?

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      Napisał. Osram xenarc.
                                      Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                                      Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        Zamieszczone przez koleś Zobacz wpis
                                        Napisał. Osram xenarc.
                                        Dokładnie takie same jak fabryka dała 10 lat temu i spisują się tak samo czyli bardzo dobrze.



                                        O kvalitach Skody Octavia moze pohybovat ino blazen !

                                        Komentarz

                                        POWRÓT NA GÓRĘ
                                        Pracuję...
                                        X