Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem Skoda Octavia 1.8 tsi Proszę o pomoc

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem Skoda Octavia 1.8 tsi Proszę o pomoc

    Witam
    Jestem nowy tutaj na forum więc jeśli coś źle napisałem proszę o taką informację.
    Przechodząc do moich problemów a w zasadzie jednego jaką jest Moja ukochana Skodzina
    Od samego początku, gdy została zakupiona w Szwajcarii Zaczęły się problemy mianowicie:
    - Gdy silnik się rozgrzeje w trakcie gdy automacik zmienia sobie bieg z pierwszego na drugi występuje nie zawsze lecz częśto takie szarpanie samochodem jest to znacznie silniejsze gdy ruszam ze skręconymi kołami. Mechanik postanowił przeprowadzić remont silnika ponieważ pożerał sobie troszeczkę oleju (3l/1000km) Po odebraniu samochodu od mechanika wszystko wydawało się być sprawne auto normalnie się zbierało lecz po przejechaniu około 40 km w silniku pojawił się taki dziwny klekoczący dźwięk tak jakby silnik diesla. Wraz z dźwiękiem powróciły szarpnięcia.
    - Kolejna rzecz nie wiem czy coś jest zepsute czy tak ma być gdy podłączę do mojego radia Columbusa Telefon za pomocą BT Mogę jedynie dzwonić i odbierać rozmowy gdy wejdę w media jest tam ikonka BT żeby odbierać również audio lecz jest na szaro i nie idzie jej włączyć
    Dodam, że samochów jest z 2009 roku kod silnika cdaa. Gdyby ktoś się kiedyś spotkał z ym problemem to poproszę o jakąś radę czego to wina i czy jest sens się w ogóle w to bawić
    Skrzynia biegów to 7 biegowy automat została sprawdzona więc błędy po jej stronie odpadają dodam, że samochód nie ma żadnych błędów.
    Pozdrawiam i liczę na pomoc

  • #2
    Witaj!
    Zamieszczone przez KrzychuAlbania Zobacz wpis
    - Kolejna rzecz nie wiem czy coś jest zepsute czy tak ma być gdy podłączę do mojego radia Columbusa Telefon za pomocą BT Mogę jedynie dzwonić i odbierać rozmowy gdy wejdę w media jest tam ikonka BT żeby odbierać również audio lecz jest na szaro i nie idzie jej włączyć
    W telefonie po połączeniu z autem wszedłeś w ustawienia bluetooth (przytrzymanie dużej ikony bluetooth z górnego menu) i włączyłeś przekazywanie także multimediów?

    Pozdrawiam,


    Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

    Komentarz


    • #3
      Tak wchodziłem lecz skode wykrywa tylko jako zestaw głośnomówiący

      Komentarz


      • #4
        Co do BT, wykasuj z pamięci telefonu i BT w maxidocie twój telefon , i sparuj na nowo , zalezy od telefonu czasem jest tak działa jak tel nie jest zablokowany , lub niezaptaszkowane jakiśtam dostęp dla BT. Co do szarpania to może świece/ cewki ? . Rozrząd ? poczytaj o rozrządzie w TSI 1.8/2.0

        Komentarz


        • #5
          Kurde silnik świeżo po remoncie, to cewki, świece i rozrząd powinny być opanowane... sprawdzony i zaufany mechanik to był ?
          Maciek
          terminarz trójmiejskich spotów klubowych
          Zapraszamy....

          Komentarz


          • #6
            Swiece zostały założone nowe. Pytałem innych elektryków mechaników o cewki to powiedzieli, że cewka albo działa albo nie działa. Właśnie Jeszcze jedna rzecz przed remontem Był błąd z wypadaniem zapłonów na 4 cylindrze usuęliśmy go i wszystko działało a co do rozrządu to podczas remontu został założony cały nowy zestaw. A mechanik najpierw dostał auto do testów ponieważ to szarpanie już było odrzucił skrzynie z resztą podczas remontu dogłębnie ją przeglądał więc skrzynia to nie jest

            Komentarz


            • #7
              Ciekawi mnie ten dźwięk z czego on się bierze ponieważ gdy po remoncie na te 40 km nie było go słychać wszystko było dobrze

              Komentarz


              • #8
                To masz pewien trop jak pokazywał wypadanie zapłonu , może nie swiece , cewka a sama instalacja , zrób test czy jak odepniesz jeden cylinder na pracujacym silniku bedize to ten dzwięk który czasem słyszysz ( czy to permanentnie już jest).

                Komentarz


                • #9
                  Mogę sobie to sam zrobić tj poprostu odpiąć ? Czy potrzeba do tego jakiś komputer ?

                  Komentarz


                  • #10
                    Jak odepniesz to będzie kulał na 3 gary ( naljepiej po kolei , bo jezeli dodatkowo któraś jeszcze nie domaga ,to silnik zgaśnie) , komp przydałby się ,bo można byłoby sprawdzić ilość wypadających zapłonów . Co do cewek to nie tak do końca ze działa albo nie , najlepiej przemierzyć miernikiem . Mechanik powinen ogarnąć i porównać wszystkie cewki.

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X