Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Przednie światło pozycyjne prawe - raz jest raz nie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Przednie światło pozycyjne prawe - raz jest raz nie

    Cześć wszystkim.
    Dziś pół dnia próbowałem zdiagnozować problem. Chodzi o przednie światło pozycyjne prawe, raz jest a raz nie ma i świeci się kontrolka od przepalonej żarówki.
    Wymieniłem żarówkę i jest. Za godzinę sprawdzam i nie znowu nie ma i kontrolka świeci.
    Montowałem światła dzienne ale one są sterowane sygnałem z lewej lampy. Załączają się po zapaleniu silnika a gasną jak włączy się światła mijania (krótkie).
    W prawej lampie tylko wymieniłem żarówkę. Przemierzyłem miernikiem obwód w lampie od żarówki do gniazda i jest ok.
    Jak wypnę lampę to mam i mierzę napięcie na złączu to na pinach mam jakieś 0,6V.
    Jak biegnie dalej kabel, może gdzieś jest przetarty albo może jakaś mysz lub inny gryzoń coś nadgryzł?
    Kabelki nie są za bogate, w starej lagunie 95r przewody są grubsze i lepszej jakości
    Miał może ktoś podobny przypadek??

  • #2
    Ja bym zaczął od wypięcia tych dziennych o których piszesz i zobaczył, czy się coś poprawiło. Te dzienne o których piszesz to przypadkiem nie chińskie ledy?

    Komentarz


    • #3
      Sęk w tym, że problem występował przed zamontowaniem dziennych. Dzienne są włączane automatycznie po uruchomieniu silnika a wyłączane po włączeniu świateł mijania - tzw. krótkich.
      Postojówka nie działa po dłuższej jeździe w nocy lub po całym dniu postoju na słońcu w ciężkie upały. Może jakiś kabel w centralce elektrycznej nie stykać?

      Komentarz


      • #4
        Miałem podobny problem z żarówka z lewej strony. Pomogło wyjęcie włącznika świateł, przeczyszczenie go i delikatne naciągnięcie "łopatek" które przemieszczają się stykach na płytce.

        Czarna RSka: http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...-bwa-by-hering

        Komentarz


        • #5
          Cześć djhering bardzo to skomplikowane jest? Boję się żeby nie uszkodzić włącznika. Jak jest z ewentualnymi zamiennikami jakbym chciał kupić? Mam najprostszy włącznik 0 - postojowe - mijania - tylne przeciwmgielne. Od auta które miało przednie przeciwmgielne też będzie pasował taki włącznik jakbym dorwał gdzieś na szrocie oryginał?

          Komentarz


          • #6
            bardzo to skomplikowane jest?
            Nie jest mechanikiem ani elektrykiem z wykształcenia ale dałem z tym radę. Jak otworzysz przełącznik to zrozumiesz na jakiej zasadzie on działa. Reszta powinna pójść z górki.

            Czarna RSka: http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...-bwa-by-hering

            Komentarz


            • #7
              Witam po dłuższej przerwie.
              Nabyłem nowy przełącznik i niestety dalej to samo. Teraz w zimie cały czas świeci się kontrolka przepalonej żarówki i nie ma przedniego pozycyjnego.
              Ma ktoś jakiś pomysł od czego zacząć diagnostykę?
              Poszukam schematu elektrycznego od świateł i będę szukał przerwy, oczywiście jak zrobi się ciepło.

              Komentarz


              • #8
                Witam ponownie wszystkich.
                Ciepło się zrobiło i pora zabrać się za tą nieszczęsną postojówkę. Lampa została dokładnie przemierzona miernikiem i wychodzi na to, że jest dobra.
                Mam pytanie do bardziej doświadczonych użytkowników? Jak biegnie wiązka od prawej przedniej lampy?
                Muszę ją dokładnie sprawdzić na ciągłość obwodu. Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i schematy. Ewentualnie ktoś zna w Krk lub okolicy elektryka godnego polecenia?
                Bardzo proszę o pomoc.

                Komentarz


                • #9
                  Mam podobnie. U mnie przeważnie po myjni nie działa któraś z postojówek. Pomaga "puknięcie" w reflektor z zewnątrz na włączonych światłach. Jeśli to też u ciebie pomoże to wina najprawdopodobniej jest w żarówce.

                  Komentarz


                  • #10
                    Raczej niestety nie. Reflektor był wyciągnięty i przemierzony na ciągłość obwodu. Żarówkę W5W to z 5 razy wymieniałem i nic. Pukanie nic nie pomaga. Muszę wiedzieć jak idzie wiązka fizycznie i ją sprawdzić. Na schemacie świateł za dużo nie ma. Ktoś wie?

                    Komentarz


                    • #11
                      Mam jeszcze jedno pytanie czy można zamienić lampy miejscami, żeby wyeliminować lampę lub wiązkę elektryczną? ktoś robił taki test?

                      Komentarz


                      • #12
                        Witam Wszystkich po przerwie. Chciałem się pochwalić naprawą. Na początek sprawdziłem lampy na zasadzie zamiany z lewa z prawą i działa. No to wziąłem się za sprawdzanie ciągłości obwodu od kostki w lampie do kostki przy centralce Bordnetz. Po rozebraniu osłon i plastików nad nogami kierowcy okazało że pin był wysunięty z kostki przy centralce. Wyjęcie kostki, ponowne włożenie pinu załatwiło sprawę.
                        Dziękuję Wszystkim za udzielenie wskazówek i pomoc. Pozdrawiam. Temat do zamknięcia.

                        Komentarz


                        • #13
                          16 miesięcy
                          Brawo TY

                          Komentarz


                          • #14
                            Takie życie, dużo jestem w trasie. Auto pod chmurką. Jak była pogoda to czasu brakło. Jak miałem czas to lało
                            Jeszcze raz bardzo Wszystkim dziękuję.

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez cichy Zobacz wpis
                              ... okazało że pin był wysunięty z kostki przy centralce. Wyjęcie kostki, ponowne włożenie pinu załatwiło sprawę....
                              nietypowe mocno

                              ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                              ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                              poprzednie modele:
                              ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                              ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                              O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                              Komentarz

                              POWRÓT NA GÓRĘ
                              Pracuję...
                              X