Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Tryb TRA jak wyłączyć bez VCDS'a?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Tryb TRA jak wyłączyć bez VCDS'a?

    Hej wszystkim,
    Nie mam obecnie dostępu do żadnego diagnostycznego narzędzia, a potrzebuję auto na jutro, a po wymianie aku (padł stary po 9 latach i 210tys km) wlaczył się dziwnym trafem (sam) tryb TRA (wyczytałem, ze to tryb transportowy).
    1. czy ktoś zna metodę jak w sposób manualny (kombinacja guzików, gazu etc.) go wyłączyć?(bez VCDS'a)
    2. jeździć jeżdzi, ale czy jak nie daj boże w kogoś przywalę (albo ktos we mnie zadziałają poduszki, czy normalnie pojedzie czy jest jakiego ograniczenie prędkości, etc) bo dziwnym trafem centralny działa a chyba miał nie działać.

    przeszukałem pół neta (nie tylko tu na forum, ale ogolnie) i znalazłem jak w fiat, chrysler, ford, to zrobić manualnie, ale w skodzie nie, grrr ktoś coś?

  • #2
    1. Bez VCDS nie da się tego wyłączyć.
    2. Centralny zamek działa w tym trybie. Dezaktywowane są takie rzeczy jak radio, oświetlenie wnętrza i inne prądożerne układy. Silnik będzie pracował, a co do airbagów, to na forum passata ktoś napisał, że są wyłączone, ale nigdzie indziej nie było takiej informacji.

    Na twoim miejscu bym nie ryzykował i znalazł jakiegoś speca z interfejsem, który by wyłączył ten tryb.

    Komentarz


    • #3
      JOGI - dzięki za ifno (choć to nienajlepsze info)
      Swoją drogą...jak to możliwe, że jak wyciągnąłem akumulator do ładowania (tydzień wcześniej), naładowałem go i podłączyłem ponownie, to nic takiego się nie stało, a teraz podłączyłem nowy i TRA znikąd...

      Komentarz


      • #4
        Tak dla potomnych, jakby kogoś spotkało coś podobnego- wraz z wybiciem 51 km wszystko samo wróciło do normy tj. radio się włączyło , tryb skandynawski się aktywował , oświetlenie wnętrza itd.

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X