Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wycieraczki Octavia II problem

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wycieraczki Octavia II problem

    Robiłem trasę około 200km cały czas w deszczu, wycieraczki praktycznie cały czas chodziły częściowo na maxa. Po około 3h jazdy z przerwami nagle wycieraczki się zatrzymały w połowie szyby i lipa ostatnie 12km zrobiłem bez wycieraczek.
    Od razu sprawdziłem bezpieczniki, które były OK (sprawdzałem wyciągając z gniazda i te w kabinie i te pod maską)
    Bład wywaliło :
    00153 - Windshield Wiper Motor; Driver Side (V216)
    004 - No Signal/Communication

    oraz
    02071 - Local Databus
    004 - No Signal/Communication
    Freeze Frame

    Auto stało może z godzinę i postanowiłem mimo wszystko wymienić bezpiecznik 30A pod maską f19 odpowiedzialny za wycieraczki.
    Wycieraczki zaczęły działać, ale nie sądzę, że to wina bezpiecznika ponieważ ten który był przed wymianą z powrotem wrócił na miejsce.Pojeździłem i wycieraczki działają normalnie.

    Pomyślałem zatarty mechanizm, wczoraj go wyprułem ale chodzi jak żyleta. Psikłem kontaktem we wtyczkę i tyle.
    Chyba bym obstawiał silnik wycieraczek że termistor zadziałał, ale w sumie tak czy inaczej nie powinny się zatrzymać przy normalnej pracy.
    Chyba bym wolał żeby nie działały to bym je naprawił a tak...

    Teraz w sumie nie wiem co się stało, i zdaję sobie sprawę że nikt nie wywróży gdzie leży problem, ale może się ktoś spotkał z podobnym problemem ?

  • #2
    Jak dawno temu czyściłeś styki bezpieczników w skrzynce pod maską? Po kilku latach, zaśniedziałe styki, duże obciążenie przez długi czas i sterowanie je wyłączyło. Auto postało, "ostygła elektryka". Wymieniłeś bezpiecznik, styki się przetarły (oczyściły) i moc wróciła. Wskazane wyczyszczenie styków na wszystkich bezpiecznikach, przekaźnikach np. szczotką mosiężną, kilkakrotne wysuwanie i wsuwanie bezpiecznika w gnieździe i przepłukanie go kontaktem. I moc będzie z Tobą.
    O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
    O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
    =================================================

    Komentarz


    • #3
      W sumie czyscilem krzynke pod maską z miesiąc temu

      Komentarz

      POWRÓT NA GÓRĘ
      Pracuję...
      X