Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

kontrolki abs, kontrola trakcji

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • kontrolki abs, kontrola trakcji

    Jak w temacie. Kilka krotnie zapaliły mnie się kontrolka abs, i kontrola trakcji. Po ponownym odpaleniu wszystko ok. W związku z innym problemem auto miałem ostatnio kilka razy podłączonego pod kompa, ale żadnego błędu z tymi kontrolkami nie było...
    nasze auta: MÓJ SMOCZEK

    Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!

  • #2
    Możliwe, że czujnik ABS źle odczytuje prędkość obrotową koła.
    U mnie tak było, że tempomat wariował, ABS się zapalał i gasł - a potem zapalił się na stałe. Okazało się, że pierścień magnetyczny w piaście pękł.
    Jak masz dostęp do VCDS, to podczas jazdy w blokach pomiarowych sprawdź prędkość na kołach. Jak któreś koło będzie podawało inną wartość niż 3 pozostałe - to tam może być problem.

    Komentarz


    • #3
      Witam
      Ostatnio wracając trasa przy prędkości około 100na godzinę zapalił się abs i kontrola trakcji . Przez kolejne 300km nie zgasły . Wróciłem do domu i na vagu wyszło lewe tylny czujnik .
      Pytanie Jaki kupić ? Firma ? Może ktoś kupował ostatnio i poleci coś.ale w rozsądnej cenie ..

      Komentarz


      • #4
        póki co nie pomogę bo u mnie kontrolki po ponownym odpaleniu auta zgasły i na razie nie świecą więc nie kupuję inne wydatki - przepustnica
        nasze auta: MÓJ SMOCZEK

        Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!

        Komentarz


        • #5
          A ktoś pomoże? Jaki czujnik abs ? Dobry zamienik.

          Komentarz


          • #6
            i co kupiłeś ten czujnik? U mnie sytuacja się powtórzyła gdy jechałem nad morze w tym roku. Kontroliki odpaliły gdy dłuższą chwilę jechałem ponad 160...
            nasze auta: MÓJ SMOCZEK

            Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!

            Komentarz


            • #7
              U mnie nie czujnik tylko pierścień abs . Niestety zintegrowany z piasta więc wymiana całości

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X