Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Szum w głośnikach po włączeniu świateł

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Szum w głośnikach po włączeniu świateł

    Witam wszystkich,
    Nie mogłem znaleźć podobnego tematu, jeśli jest to bardzo przepraszam.
    Mam problem z uporczywym szumem w radiu po włączeniu świateł, (problem pojawia się już na światłach postojowych)
    Drogą zdobywania wiedzy w internecie, wszyscy pisali że zapewne żarówki przednie zamontowane są złej jakości, jednak mam założone zwykłe dobre żarówki philipsa.
    Dokonałem kilku wykluczeń i teraz proszę was o wsparcie.
    1. Problem pojawia się tylko gdy włączone jest radio (poziom głośności nie ma wpływu to taki szum w tle)
    2. Najciekawsze jest to że gdy wciskam hamulec (załączają się żarówki hamulca) poziom szumu bardzo spada
    3. Odłączyłem oba reflektory przednie - problem nie zniknął
    4. Odłączyłem oba reflektory tylne - przyjemna cisza
    Kolejno wyłączyłem wszystkie żarówki i okazało się że problem jest gdy podłączone są cztery żarówki P21/4W, umiejscowione jak na zdjęciach.
    Zauważyłem, że na 6 pinów do tylnych świateł podłączonych jest tylko 5, wydaje mi się że brakujący powinien być podłączony z pinem 3 który jest masą.

    Czy ktoś by mógł mi pomóc w tej sprawie?

    Załączone pliki

  • #2
    Na pewno nie jest to wina z żadnej z żarówek, żarówka jest czysto rezystancyjnym odbiornikiem i nie możliwości, aby wprowadza jakiekolwiek zakłócenia...Zakłócenie może wprowadzać Bornetz który steruje żarówkami, nie jak to było dawniej, czystym 12V prądu stałego, tylko sygnałem PWM... i tu bym szukał przyczyny...


    Czeski Knedliczek z Meksykańską Papryczką Chili
    CBTA 2.5 MPI 170 KM, KPF 5S Man.

    Komentarz


    • #3
      Nie wiem czy coś pomogę, ale u mnie siała w głośnikach ładowarka do telefonu, ale też w momencie kiedy włączałem światła. W Leonie miałem "xenony", których przetwornice też siały.

      GARAŻ

      Komentarz


      • #4
        pietrek125, a czy może wiesz jaki jest sposób diagnozowania/naprawy? Czy da radę zrobić "pod blokiem" ?

        Ja sprawdzałem, z wyłączoną klimatyzacją, odłączonymi wszystkimi zewnętrznymi urządzeniami więc wątpię że to to.
        Nie mam xenonów więc to też odpada.
        Jedyne co ostatnio zauważyłem to jeśli odłączę antenę od radia to przestaje szumieć.

        Komentarz


        • #5
          Może antena radia nie ma masy? Radio normalnie łapie fale ?

          W moim wozie służbowym po włączeniu lodówki radio zaczyna szumieć, coś spaprali z elektryką i masą radia.

          Komentarz


          • #6
            Tak radio normalnie łapie fale chociaż zasięg jest raczej kiepski.

            Komentarz


            • #7
              Zasięg kiepski i po odłączeniu anteny przestaje szumieć... to może wzmacniacz antenowy? jeśli masz nie fabryczne radio, to może separator ?


              Czeski Knedliczek z Meksykańską Papryczką Chili
              CBTA 2.5 MPI 170 KM, KPF 5S Man.

              Komentarz


              • #8
                Kiepski zasięg może sugerować padnięty wzmacniacz antenowy i/lub brak masy. Ze swojego doświadczenia wiem, że Stream w OII jest wyborne, gra czysto nawet w odległości 150 km od nadajnika...

                Jak możesz, wyjmij radio i podepnij do niego taką antenę : kabel antenowy długości 75 cm, usuń izolację, ekran wywiń na zewnątrz, oplot i plastikową osłonę gorącej żyły możesz wyrzucić. Jak na takiej antenie będzie ok to trzeba sprawdzić tę fabryczną. Albo zardzewiała i nie ma masy albo zgnił wzmacniacz.

                Komentarz


                • #9
                  Jak o tym pomyślę to zaczęło się to jak wymienili mi właśnie wzmacniacz w antenie (od razu całą wymienili) ponieważ wcale nie miała zasięgu.

                  Miałby ktoś jakiś filmik jak rozebrać podsufitkę aby sprawdzić czy nie spierdolili? mieli założyć oryginalny wzmacniacz.

                  Komentarz


                  • #10
                    Witam,
                    Problem rozwiązany i leżał całkowicie w innym miejscu
                    Wymieniłem radio w samochodzie (w poprzednim dotyk wariował) i sytuacja całkowicie się odmieniła, teraz wszystko jest w pełni sprawne !

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X