Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

nie działa migacz LED w lampie Litec

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • nie działa migacz LED w lampie Litec

    Witam kolegów,
    W trakcie urlopu padł mi migacz w tylnej lampie litec (dectane). Wersja lamp taka jak w załączniku.
    Niestety lampę musiałem rozciąć (serce boli jeszcze teraz) żeby dobrać się do płytek z ledami.
    Po rozcięciu okazuje się, że kierunek ledowy jest złożony z 3 płytek (2x6 LED + 1x4 LED). Całość zasilana jest poprzez jakąś diodę bezpośrednio z kostki auta. Ta duża biała kostka to rezystor 10ohm, który zapewne pełni funkcję kasownika błędu spalonej żarówki.

    Nie jestem fachmanem ale padła chyba ta dioda ponieważ jak podam napięcie z jej pominięciem to LEDy świecą (mrygają) jak należy. Chyba to po prostu dioda zenera zabezpieczająca przed zamianą biegunowości zasilania. Opis na niej raczej skąpy z uwagi na rozmiary: 17 zm.

    Czy ktoś mógłby rzucić okiem i doradzić co mógłbym wpiąć zamiast niej? Nie potrafię ustalić jej zamiennika.
    Załączone pliki
    Ostatnio edytowany przez kadmar; 28975.

  • #2
    ok, temat rozwiązany - dla potomności, może się komuś przydać.
    W miejsce uszkodzonej próbowałem wlutować diodę smd wyciągniętą ze starego kierunkowskazu LED - wszystko działało ale dioda się grzała co budziło moje obawy co do jej żywotności. Kupiłem zwykłą diodę (nie smd) na 3A i wlutowałem zostawiając jej trochę przestrzeni nad i pod nią.
    Odprawiłem egzorcyzmy no i całość przed złożeniem poddałem testom - 15min auto stało na pozycjach z włączonymi awaryjnymi. Wszystko gra i buczy.

    Poniesione koszty:
    - piwo na uspokojenie: 5 zł
    - koszt nowej diody: 0,90 zł
    - klej: 23 zł

    Dzisiaj obudowę sklejam do "kupy"albo oddam do spawania plastiku - jeszcze się zastanawiam.

    Swoją drogą ten duży rezystor 20W kurew....ko się grzeje w trakcie dłuższej pracy kierunku

    Komentarz


    • #3
      Kawał taniego dziadostwa te lampki. A zapewne kosztują krocie w tym sklepie.

      Komentarz


      • #4
        Co za konstruktywna krytyka - miałeś je w ręce? Zapewne nie, stąd Twoje mylne wyobrażenie.
        Jak do tej pory wszyscy użytkownicy, z którymi rozmawiałem/korespondowałem byli zadowoleni i cieszyli się bezawaryjną pracą. Pomimo, że akurat mnie dotknął problem to i tak muszę przyznać, że to "dziadostwo" jest nieźle wykonane, co ważne - posiada homologację i przy tym wszystkim zaje......ście wygląda - no ale to kwestia gustu, nie wszystkim się musi podobać.

        Komentarz


        • #5
          kadmar mam podobny problem,czy masz moze wiecej zdjec wnetrza co tam trzeba wymienic ?
          CDS-AutoSpa

          AXR TDI+
          Perfect Service by DobryGrześWawa
          ET-14,352

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X