Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nie podnoszą się szyby zaraz po odpaleniu auta

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Nie podnoszą się szyby zaraz po odpaleniu auta

    Witam. Od ok 2-3 dni zauważyłem, że mam problem z podniesieniem lub opuszczeniem szyb zaraz po odpaleniu auta. Mam w zwyczaju od razu jak odpale auto zamknać lub otworzyć szyby. Jednak teraz już kilka razy mi się zdarzyło, że mimo naciśnięcia przycisków szyby ani drgną. Jedynie obserwuję przygasanie podświetlenia na przyciskach od szyb lub regulacji lusterek. Zastanawiam się czy to jakis problem z przyciskami lub przekaźnikiem czy akumulator mi pada?
    ŚKODA 120 L z 1977 roku.
    ŚKODA OCTAVIA II z 2007 roku.

  • #2
    Witam.
    Jeżeli zjawisko to ustępuje kilka sekund po odpaleniu auta to jest to normalne - podczas odpalenia następuje duży spadek napięcia, co wywołuje omawiane zjawisko.

    Komentarz


    • #3
      Naładuj aku prostownikiem (dla porównania). Może wystarczy.

      Komentarz


      • #4
        Po naładowaniu aku jest OK. Jedynie co po podłączeniu akumulatora po całonocnym ładowaniu miałem problem z pilotem. Za 1 razem wszystko spoko, ale za 2 razem zupełnie przestał działać ani nie chciał zamknać ani otworzyc auta, ze musialem wlozyc kluczyk w zamek i przekrecić. Po tej czynności wszystko wrociło do normy. Nie wiem czy coś ześwirowało przez te upały czy coś się zaczyna walić, bo nikt tak nie miałem. ogólnie potem juz wszystko działało dobrze.
        ŚKODA 120 L z 1977 roku.
        ŚKODA OCTAVIA II z 2007 roku.

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X