Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

RNS 510 brak komunikacji po can

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • RNS 510 brak komunikacji po can

    Witam
    Radio RNS 510 objawy brak komunikacji po can:
    - nie działają guziki / sterowanie z kierownicy / multifunkcja
    - radio nie wyłącza się po wyjęciu kluczyka i nie włącza się po przekręceniu zapłonu
    - na FISie brak info z nawigacji
    - rns 510 wyłącza się sam po ok 30 min
    Problemem jest chip TJA 1054/ TJA 1055 odpowiadający za komunikację CAN w radiu. Po aktualizacji Softu ginie jego zasilanie. rozwiązaniem jest np połączenie pinu BAT i VCC. CHIP jest na płycie głównej. Trzeba wyjąć radio odkręcić panel dotykowy i dolna osłonę (6 torxow) szczypcami odgiąć blokady i delikatnie wypiąć taśmy łączące. Płytę mamy na wierzchu. Można z sieci ściągnąć dokumentację do tego chipa . Załączam zdjęcie mojej naprawy. Koszt 5 zł u gościa od naprawy rtv (nie miałem lutownicy oporowej).
    Patent zaciągnięty z forum RNS 510 CAN BUS CHIP PROBLEM

    Potwierdzam działa 100%.
    Mam nadzieję że komuś pomogę bo sam się naszukałem A spece życzą sobie 500-600 za te naprawę.
    Załączone pliki

  • #2
    Witam serdecznie. Kupiłem właśnie Passata z takim radiem. Mam identyczny problem jak ten opisany plus nie działa kamera cofania a samo radio chodzi nieco ociężale, często się zawiesza ( nie działa dotyk ) komunikat "trwa uruchamianie systemu" często dopiero po 10 twardym resecie udaje mi się je uruchomić. Co poza tą operacją opisaną w poście powinienem zrobić ? Pozdrawiam

    Komentarz

    POWRÓT NA GÓRĘ
    Pracuję...
    X