Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Klapa bagażnika nie otwiera się, światełko drzwi kierowcy, radio włącza/wyłącza się

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Klapa bagażnika nie otwiera się, światełko drzwi kierowcy, radio włącza/wyłącza się

    Witam. Z dnia na dzień (21/22-09-2018) pojawiły się u mnie jednocześnie trzy problemy, takie, że:
    1. Nie mogę otworzyć klapy bagażnika (kombi) ani otwierając pilotem ani zewnętrznym przyciskiem nad tablicą rejestracyjną w klapie bagażnika;
    2. Nie świeci lampka w drzwiach kierowcy (po stronie pasażera lampka świeci normalnie);
    3. Radio 2din ("ryżowy" Erisin 9401A) samoczynnie włącza się i następnie wyłącza i tak w cięgle trwającej "pętli" włącza-wyłącza-włącza, nie można też wyłączyć radia, bo samoczynnie się włączy. Muszę sprawdzić jak zachowa się stary oryginalny Stream.
    Po sprawdzeniu:
    Ad1 - nie ma napięcia w kostce podłączanej do zamka tylnej klapy (mogę otworzyć klapę tylko poprzez "zanurkowanie" poprzez tylną kanapę w bagażniku i ręczne zwolnienie blokady zamka).
    Ad2 - napięcie dochodzi do modułu centralnego zamka i sterowania el. szyb znajdującego się w drzwiach kierowcy (1K0959793G), ale dalej nie wychodzi...
    Ad3 - reset radia nic nie daje.
    Nie zauważyłem działania gryzoni.
    Czy problemem może być gateway (1K0907530F), czy może moduł centralnego zamka w drzwiach kierowcy(1K0959793G)?
    Nie wiem jak połączyć awarię radia z elektryką. Przed tym "potrójnym" zdarzeniem radio działało normalnie
    Czy ktoś z Was spotkał się z takimi problemami

    Proszę o pomoc, z góry dziękuję i pozdrawiam.


  • #2
    Dodam jeszcze, że wszystkie bezpieczniki zostały sprawdzone i są OK (pytanie zadane przez "patryk23")
    Oświetlenie wnętrza pojazdu działa bez zarzutu.

    Komentarz


    • #3
      Sprawdź gniazdo bezpieczników w komorze silnika. Lubią gnić piny i wtedy są cyrki z elektryką.

      Komentarz


      • #4
        zacznij od odłączenia radia czy nie niesie czegoś po can-nie
        pozdrawiam
        roberta

        Skoda SuperB 1,4 TSI iV Hybryda

        http://chomikuj.pl/Roberta9

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez roberta Zobacz wpis
          zacznij od odłączenia radia czy nie niesie czegoś po can-nie
          zazwyczaj can nie widzi ryżowego radia
          Była O2 RS 190 km / 436 Nm
          Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

          Komentarz


          • #6
            Witam.
            Więc tak
            Bezpieczniki i gniazda sprawdziłem wszystkie, czyli pod maską i w kabinie - wszystko działa, nie mam żadnego śladu rdzy.
            Odłączyłem ryżówkę, podłączyłem fabrycznego Streama, pokasowałem błędy Vagiem i dalej to samo.
            Klapa nie otwiera się, oświetlenia drzwi kierowcy brak.
            Znalazłem na Vagu jeszcze jeden błąd bodajże J386, albo J368 - "obwód drzwi kierowcy otwarty", więc chyba postawię na moduł centralnego zamka, zwłaszcza że do niego napięcie dochodzi, ale nie idzie dalej...
            image_45415.jpg
            A Wy koledzy, jak myślicie?
            Ostatnio edytowany przez !Bartek; 47189.

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X