Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wariujące kierunkowskazy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wariujące kierunkowskazy

    Witam,
    Już dwa razy zdarzyła się taka sytuacja. Odpalam i zaczynam jazdę. Zapala się kontrolka od przepalonej żarówki. Włączam kierunkowskaz - cyka bardzo szybko. Sprawdzam żarówki - przy włączonym lewym kierunkowskazie mruga kierunkowskaz w lewym lusterku, a w przedniej i tylnej lewej lampie świeci się ciągłym światłem pomarańczowym. Z prawym kierunkowskazem taki sam objaw. W przypadku włączenia świateł awaryjnych mrugają lampki w lusterkach a po około 10 sekundach światła przednie i tylne zaczynają mrugać - najpierw świecą światłem ciągłym. Po zgaszeniu silnika i odczekaniu problem znika.
    Gdzie szukać przyczyny ?
    Pozdrawiam
    Artur

  • #2
    W BCM. Jaki masz obecnie?
    Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
    Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

    Komentarz


    • #3
      BCM to moduł komfortu ? Nie wiem jaki jest - jak to sprawdzić. Fabryczny. Wersja wyposażenia Mint.

      Komentarz


      • #4
        bul01 najlepiej podpiąć VCDS-a i przeskanować auto na błędy.

        Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
        Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
        Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

        Komentarz


        • #5
          Witam.
          Co było przyczyną?
          Mnie też dziś coś podobnego spotkało.
          Dodatkowo jeszcze po włączeniu zapłonu zaczynają migać awaryjne,bez prawej przedniej lampy i tylniej lewej,poza tym nie dają się wyłaczyć inaczej niż zdjęcie klemy z aku.Do tego na maxidocie informacje o spalonych żarówkach kolejno jak leci i kontrolka na desce.
          Ostatnio edytowany przez chrzanek; 34389.

          Komentarz


          • #6
            Przyczyny szukaj w bezpiecznikach pod maską. Miałem podobną sytuację, okazało się, że lekko stopił się plastik na styki bezpiecznika. Pomogło wyjęcie, oczyszczenie.

            Komentarz


            • #7
              Winowajca odnaleziony.Przetarta wiązka w podszybiu.
              Dzięki za pomoc.

              Komentarz


              • #8
                Witam.
                Mam prawie identyczny problem. Po włączeniu zapłonu załączam kierunek lewy (lub prawy) kontrola miga szybko jak w przypadku przepalonej żarówki ale na desce nie zapala się kontrolka przepalonej żarówki, kierunki migają z normalną częstotliwością z tym że co 3-4 błyski zapalają się na stałe. Wystarczy że wyłączę na chwilę zapłon i wraca wszystko do normy. Pierwszy raz miałem taką sytuację z pół roku temu aż do teraz było ok. Zarówki wczoraj wymieniłem na philipsa, przepatrzyłem styki przy lampach przednich i tylnych ale bez rezultatu.
                Miał może ktoś taki problem? Mój bordnez to 1k0937087E. Myślałem o zfleszowaniu tego modułu ale z drugiej strony myślę że to nic nie pomoże.
                W bcm nie ma błędów.
                proszę o jakieś sugestie.
                pozdrawiam.

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X