Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Swiatło schowka

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Swiatło schowka

    Hej mam pytanie odnośnie światełka w schowku- czy ono świeci się zawsze gdy zamochód jest otwarty? Próbowałem doszukać się jakiegoś przycisku itp ale nie znalazłem. Chciałbym zrobić podświetlenie popielniczki ale opcja światła z ESP mi nie bardzo odpowiada bo świeciłoby tylko gdy światła dzienne są włączone.

  • #2
    światło schowka pasażera nad nogami ? Świeci się jak otwierasz schowek a gaśnie jak zamykasz schowek (przynajmniej tak powinno to działać)
    Chyba że chodzi Tobie o schowek pod panelem klimatyzacji, to najlepiej zrobić coś na zasadzie prostego układu z dwoma blaszkami (obwód otwarty/zamknięty) i prąd podciągnąć z podświetlenia schowka nad nogami pasażera albo z panelu klimy albo radia, droga wolna..
    http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...a-by-aryziomex

    Komentarz


    • #3
      Chodzi o swhowek pasażera na nogami tam gdzie filtr kabiny Czyli poprostu jakiś przycisk którego nie widzę istnieje ktory zamyka obwód jak otwiaram schowek i lamka się świeci.
      Ja chcę podświetlić schowek pod klimatyzacją więc musiłbym zamontować sobie też jakiś zamykacz obwodu. Czyli wszystko jasne.

      Komentarz


      • #4
        Zamykacz obwodu jak to nazwałeś znajduje się w samej lampce jest tam taka plastikowa Łapa która jak jest dociśnięta to otwiera obwód i lampka przestaje świecić, jeśli świeci Tobie cały czas znaczy się albo masz uszkodzoną lampkę albo masz źle przykręcony schowek (ten nad nogami pasażera)
        Aby sprawdzić czy przy zamkniętym schowku świeci światło, wystarczy albo wrzucić telefon w trybie nagrywania i zobaczyć co nagra albo zdjąć boczną osłonę i tam przez dziurkę widać czy lampka się świeci czy też nie.
        http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...a-by-aryziomex

        Komentarz


        • #5
          Zakladam, że ona gaśnie tylko jak zamykam to nie bardzo mialem jak sprawdzic. Opcje z telefonm sprawdze i poszukam "zamykacza"

          Komentarz


          • #6
            Miałem ten sam problem, przykleiłem mały kawałek tworzywa do dźwigni i jest ok.
            Wyciąg lampkę podważając ją delikatnie (jest montowana na wcisk) zobaczysz o co chodzi.

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez kazek103 Zobacz wpis
              Miałem ten sam problem, przykleiłem mały kawałek tworzywa do dźwigni i jest ok.
              Wyciąg lampkę podważając ją delikatnie (jest montowana na wcisk) zobaczysz o co chodzi.
              Przy O2 zalecam najpierw wykręcić schowek zanim zacznie wyjmować lampkę
              http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...a-by-aryziomex

              Komentarz


              • #8
                Uwaga na wtyczkę z airbag-a
                http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5%BCowa-niunia
                przedstawiam smerfetke

                Komentarz


                • #9
                  Już zlokalizowałem przycisk w schowku pod nogami padażera, telefonem sprawdziłem działa. Teraz coś podobnego chciałbym zrobić w schowki/popielniczce pod klimatyzacja. Znalazłem coś takiego gotowego: Link i zastanawiam się czy to wejdzie bezproblemu w miejsce bialej zaślepki/plastiku na żarówkę w popielniczce i czy to ma w sobie włącznik światła. Czy jakaś specialna wtyczka do tego jest potrzebna? Łatwo to zamocować bo by rozwiązało cały problem.

                  Komentarz


                  • #10
                    To jest sama oprawka z żarówką i będzie pasować do schowka pod panelem klimatyzacji . Nie ma tam żadnego wbudowanego wyłącznika i tak jest do ego specjalna wtyczka.

                    Komentarz


                    • #11
                      To jak działa taka lampka w wersji dla palaczy- świeci się zawsze czy sama klapka jest inna i posiada mechanizm zwierania?

                      Komentarz


                      • #12
                        W O2 przed FL pali się razem z podświetleniem deski, nie ma żadnego włącznika. W wersji po FL raczej będzie to samo
                        Kacper
                        Opel Combo C 1,6 8v
                        O2 Combi 2.0 FSI

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X