Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Centralny zamek / moduł komfortu, a właściwie to klapa bagażnika...

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Centralny zamek / moduł komfortu, a właściwie to klapa bagażnika...

    Proszę państwa jestem lekko upupiony... w skrócie:
    Wysiadły mi wycieraczki, więc postanowiłem wymienić mechanizm z przodu (zatarty) i nasmarować ten z tyłu (przycina się)... Z przodu jakoś poszło, a z tyłu po zdjęciu podbitki okazało się, że wężyk od spryskiwacza lał wewnątrz klapy i wszystko zalane... po zmontowaniu wszystkiego okazało się, że wysiadł centralny zamek, a klapa bagażnika otwiera się tylko mechanicznie poprzez dziurkę otwierania awaryjnego od wewnątrz...

    pożyczony od kolego VCDS wyrzucił mi takie coś:

    09-Cent. Elect. -- Status: Malfunction 0010
    15-Airbags -- Status: Malfunction 0010 (to akurat nie jest powiązane - mam do wymiany czujnik uderzenia w słupku kierowcy i odpiętą centralkę w schowku)
    16-Steering wheel -- Status: OK 0000
    17-Instruments -- Status: OK 0000
    19-CAN Gateway -- Status: Malfunction 0010
    25-Immobilizer -- Status: OK 0000
    42-Door Elect, Driver -- Status: Malfunction 0010
    44-Steering Assist -- Status: OK 0000
    46-Central Conv. -- Status: Cannot be reached 1100
    52-Door Elect, Pass. -- Status: Malfunction 0010

    Wszystkie błędy w w/w modułach tyczą się tego samego - braku komunikacji z modułem komfortu.
    Moduł komfortu na bank sprawny (mam 3 na każdym to samo - 1K959433AH). Błędy były kasowane, aku był wymieniony (był już słaby i czasem wywalało błędy od niskiego napięcia).

    Od czego zacząć, jak ten temat ugryźć? Czy można kupić całą wiązkę np do klapy bagażnika, żeby nie bawić się w naprawę kabli? Mam taki problem, że nie posiadam garażu, a pod blokiem cieżko o prąd do lutownicy, z resztą warunki pogodowe te nie najlepsze do takich prac...

    Będę bardzo wdzięczny za szybką poradę, gdyż mam małego synka i aktualnie nie mam się jak zapakować z żoną, dzieckiem i wózkiem na święta do rodziny...

    Edit: zapomniałem napisać Okcia 2 1.6MPI 2006r, wszystkie zamki po CANie, z przodu szyby elektr. z tyłu korbki, aktualnie zamykanie drzwi tylnych tylko awaryjne (przez dziurę, śruokrętem) a przednich kluczem, piloty nie działają od wymiany baterii... czyli od około roku...
    Ostatnio edytowany przez Greg00pl; 43972.

  • #2
    Ja bym zaczął tradycyjnie - bezpieczniki.
    Te w kabinie jak i w komorze silnika.
    Wygląda jakby moduł komfortu nie miał zasilania.

    Komentarz


    • #3
      ...albo umarł z powodu zwarcia w tylnej klapie
      ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
      ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
      poprzednie modele:
      ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
      ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
      O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

      Komentarz

      POWRÓT NA GÓRĘ
      Pracuję...
      X