Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Demontaż gniazda zapalniczki i gniazda obd 2

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Demontaż gniazda zapalniczki i gniazda obd 2

    Witam czy można w łatwy sposób zdemontować gniazdo zapalniczki które znajduje się w okolicy hamulca ręcznego? Chciałbym się dostać do przewód żeby podłączyć dodatkowy odbiornik pod same przewody zapalniczki czy ktoś podpowie jak się do niej dostać? Druga opcja to wzięcie zasilania z bezpiecznika z lewego boczku kokpitu tylko nie wiem czy można tam znaleźć mase? Jakaś srubke itd?
    Trzecie pytanie czy da się łatwo wyjąć z deski rozdzielczej gniazdo obd żeby móc obejrzeć przewody z tyłu czy wszystkie piny są podłączone itd bo mam problem posiadam dodatkowy wyświetlacz hud który działa w innych autach a tutaj jest problem tylko zwyczajnie mruga podejrzewam że może wina przewodów w gnieździe obd.
    Z góry dziękuję za pomoc autko to Octavia z 2011r Tour.

  • #2
    Jedno i drugie nie jest problemem.

    Zapalniczka - otwórz klapkę schowka środkowego (popielniczkę) i wyszarpnij z wyczuciem ramkę z mieszkiem. Uzyskasz dostęp do gniazda zapalniczki i kabli - powinieneś dać radę odpiąć je od spodu nawet bez wyciągania samego gniazda.

    OBD2 - cóż, tam trzeba odpowiednio wsadzić np. śrubokręt itp. i pomanewrować, coby wyskoczyło z blokady. U siebie demontowałem je mając opuszczoną dolną plastikową osłonę (chodził o całkowity demontaż osłony a tam właśnie jest też złącze diagnostyczne). Aby wyciągnąć osłonę musisz odkręcić chyba 5 wkrętów torx. Nie wiem, czy złącze OBD2 wyjdzie bez demontażu osłony.
    Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
    FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez Andrzej.P Zobacz wpis
      Nie wiem, czy złącze OBD2 wyjdzie bez demontażu osłony.
      Wyjdzie ale trzeba wiedzieć gdzie włożyć coś płaskiego pod trzy zaczepy. Są dwa na dole i jeden u góry. Zaznaczyłem strzałkami gdzie są. Zdjęcie z sieci. Ja tylko strzałki dodałem.
      ]"]Error 404 - Zapodaj.net

      Trzeba też wyjąć wygłuszenie filcowe a do tego polecam odkręcić dwa dolne wkręty trzymające plastik. Łatwiej wtedy wyjąć i włożyć wygłuszenie przy kierownicy nawiewu na nogi kierowcy.
      Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
      Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

      Komentarz


      • #4
        Dziękuje chłopaki za podpowiedzi na moim foto zaznaczyłem też te miejsca chyba które macie na myśli jeśli chodzi o odblokowanie gniazda obd? są to takie łopatki jak dobrze widzę.
        Gniazdo chce tylko trochę wysunąć do przodu żeby dojrzeć przewody czy wszystkie są całe więc chyba z wygłuszeniem nie trzeba walczyć. Chce sprawdzić czy wszystko z gniazdem ok bo nie działa mi wyświetlacz hud wpinany w to gniazdo (może ktoś z was miał do czynienia z takim wyświetlaczem prędkości? działał prawidłowo)??? Chyba że to jakieś ubogie odb i nie obsługuje takich wyświetlaczy.
        Co do gniazda zapalniczki fajnie jak wyjmując meszek z gałką da się tam sięgnąć że nie trzeba demontować całego tunelu.
        A wyjęcie samego gniazda zapalniczki do góry jest możliwe???
        Ps orientuje się ktoś czy z lewej strony jak mamy bezpieczniki np od zapalniczki znajdę też tam jakąś masę????
        ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl

        Komentarz


        • #5
          Gniazda OBD 2 nie wyjmiesz do przodu. Ono wychodzi do tyłu. Dlatego pisałem o demontażu wygłuszenia . I jest tak jak ja Ci zaznaczyłem. Jeden zaczep u góry (doskonale widoczny na Twoim zdjęciu) i dwa na dole.
          Gniazdo zapalniczki można wyjąć do góry. Lepiej zdemontuj tunel. Zsunięcie pinów z zapalniczki wcale nie jest łatwe a ich włożenie przez dziurę po mieszku wg. mnie wręcz niemożliwe.
          Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
          Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

          Komentarz


          • #6
            Zaglądałeś pod boczną pokrywę? Wydaje mi się, że nie ponieważ zauważyłbyś śrubę, pod którą możesz dać oczko. Podpowiem, że potrzebny będzie Ci klucz 10. Można ją też odkręcić torxem T30 ale tylko po demontażu tej dolnej części deski.
            Możesz też dać oczko pod śrubę mocujacą skrzynkę bezpieczników.
            Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
            Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

            Komentarz


            • #7
              Na pewno nie trzeba demontować tunelu - jak już, to jedynie prawy bok, o ile nie da rady podziałać przez sam otwór na ramkę mieszka. Wówczas demontujesz schowek środkowy przy drążku i masz dostęp do jednego z wkrętów trzymających boczki tunelu.

              Co do masy to kilka punktów znajdziesz, czy to w okolicach tunelu czy skrzynki bezp.
              Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
              FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Andrzej.P Zobacz wpis
                Na pewno nie trzeba demontować tunelu - jak już, to jedynie prawy bok, o ile nie da rady podziałać przez sam otwór na ramkę mieszka. Wówczas demontujesz schowek środkowy przy drążku i masz dostęp do jednego z wkrętów trzymających boczki tunelu.

                Co do masy to kilka punktów znajdziesz, czy to w okolicach tunelu czy skrzynki bezp.

                Kolego a zdemontowanie schowka przy drążku polega na wyszarpaniu go????
                Piszesz że mam dostęp do jednego z wkrętów trzymających boczki a gdzie reszta wkrętów ;-)?
                Koleś nie zaglądałem jeszcze pod pokrywę bezpiecznikową bo to autko ojca i będę tam po niedzieli i nie wiem czy tak nie zrobię masa z tej śrubki o której piszesz (mam nadzieję że to prawdziwa masa a nie tylko śrubka trzymająca coś tam) i plus z bezpiecznika zapalniczki ze skrzynki bezpiecznikowej i może wtedy odpuszczę się dobieranie się do gniazda zapalniczki.
                Panowie mam jeszcze jedno pytanie odnośnie gniazda obd na foto zaznaczyłem czerwone kółeczko czy posiadacie tam u siebie jakiś pin???? U mnie go niema a wyświetlacz hud ma wyjście na ten Pin w swoim gnieździe jak widać na foto. Czy wasze gniazda mają więcej wykorzystanych pinów niż moje gniazdo ODB ? (zielone kółeczka?) może przez brak tego jednego pinu wyświetlacz hud nie chce działać.
                ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl
                ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl

                Komentarz


                • #9
                  Schowek środkowy przy drążku przykręcony jest dwoma wkrętami. Po jego wyjęciu zobaczysz wkręty mocowania boczków (po jednym na stronę). Drugi wkręt trzymający boczek jest na jego końcu - dostęp bez problemu od strony pasażera.
                  Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
                  FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

                  Komentarz


                  • #10
                    Nie mam chwilowo dostępu do auta a powiedz mi te wkręty od schowka gdzie się znajdują ??? będzie je widać jak zdejmę meszek? czy jak otworze schowek? Rozumiem że drugi wkręt od boczku jest gdzieś pod kokpitem i od zewnątrz dojście do niego jest???

                    Komentarz


                    • #11
                       

                      Komentarz


                      • #12
                        Dzięki za filmik kolego ;-)

                        Komentarz


                        • #13
                          Proszę. A podziękowania kieruj do Krzynola

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez Manieczko Zobacz wpis
                            Panowie mam jeszcze jedno pytanie odnośnie gniazda obd na foto zaznaczyłem czerwone kółeczko czy posiadacie tam u siebie jakiś pin????
                            Masz wszystko w porządku z gniazdem OBD 2. Niczego Ci nie brakuje. Octavia II na pinie 15 nie ma nic.
                            ]"]Error 404 - Zapodaj.net
                            Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                            Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                            Komentarz


                            • #15
                              Czyli raczej nie możliwe że z tyłu jakiś inny z przewodów się odłączył, może i dlatego że brakuje na 15stce w obd pinu ten wyświetlacz hud nie chce działać poprawie a w innych autach działa Wszystkie skody mają ten sam układ pinów obd? 2 po lifcie to samo?

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez Manieczko Zobacz wpis
                                Czyli raczej nie możliwe że z tyłu jakiś inny z przewodów się odłączył
                                Nie.

                                Zamieszczone przez Manieczko Zobacz wpis
                                Wszystkie skody mają ten sam układ pinów obd? 2 po lifcie to samo?
                                Schemat wyżej jest dla O2 z 2011 r.

                                Sprawdziłem też schemat dla mojej Fabii i też nie ma pinu 15.

                                W jakim aucie Ci to działało?
                                Ostatnio edytowany przez koleś; 6390.
                                Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                                Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                                Komentarz


                                • #17
                                  Działało w fordzie galaxy z 2008 i toyota corolla 2012. W sumie dwa wyświetlacze były sprawdzane i w obu przypadkach nie działa jak należy wyłącza się co chwile na jednym i nie pokazuje prędkości a drugi mruga tylko pasek.

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez Manieczko Zobacz wpis
                                    Działało w fordzie galaxy z 2008
                                    Nie mam schematów do Galaxy ale mam do Sharana, który ma elektrykę jak Ford. Na 15 pinie w Sharanie też nie ma kabelka.

                                    ]"]Error 404 - Zapodaj.net
                                    Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                                    Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez koleś Zobacz wpis
                                      Nie mam schematów do Galaxy ale mam do Sharana, który ma elektrykę jak Ford. Na 15 pinie w Sharanie też nie ma kabelka.
                                      Chyba odwrotnie - to Galaxy ma elektrykę jak Sharan
                                      Tak na całkiem poważnie - w Fordowatych diagnoza jest robiona zupełnie inaczej niż w naszych bryczkach. Tam na gniazdo OBD jest wyprowadzona bezpośrednio magistrala CAN napędu (HS-CAN) i często też magistrala multimediów względnie komfortu (MS-CAN). Dzięki temu można pozyskiwać dane o np. prędkości bez używania protokołów diagnostycznych, takich jak np. UDS, zwyczajnie nasłuchując ramek CAN. W naszych wozach na złączu OBD jest dostępna wyłącznie odnoga magistrali CAN do celów diagnostycznych. W normalnych warunkach nie ma tam w ogóle ruchu. Dopiero po podłączeniu testera diagnostycznego zaczyna się coś tam dziać. Plusem takiego rozwiązania jest oczywiście odizolowanie gniazda OBD od reszty czułych podzespołów, takich jak np. sterownik ABS. Można wetknąć przysłowiowego gwoździa w złącze i nic złego się nie powinno stać Inaczej sprawa się ma w Fordowatych - tutaj jakakolwiek próba manipulowania przy magistralach CAN dostępnych na złączu OBD skończy się co najmniej błędami "check engine" a w najgorszym wypadku może nawet unieruchomić samochód.
                                      Wracając do sedna - ten wyświetlacz HUD ma jakieś oznaczenie (symbol, model, etc)? Może jest do niego jakaś instrukcja tudzież lista kompatybilnych pojazdów?
                                      Aktualne zużycie paliwa

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Co do forda to na pewno opis gniazda od sharana może być inny ;-) Ja już miałem forda galaxy mk3 gdzie to już nie było to samo co VW i miałem inny interfejs diagnostycznynie VAGa czy jak to się zwie w vw ;-) i silnik francuza 2.0 PSA. Co do wyświetlaczy hud to sprawdzałem na 2 modelach geyiren A100 i geyiren m6 i ten i ten ma problemy w skodzie w pierwszym mruga tylko kreska po odpaleniu auta a w drugi odpala się pokazuje się napięcie auta później się wyłączy i tak w kółko. Co ciekawe M6 chyba bardziej zaawansowany bo we wtyce są wszystkie piny chyba że nie wszystkie są wykorzystywane/ Coś musi nie zgrywać i nie wiem czy to wina hud może innego producenta by zadziałał ale dwa różne modele i nie działa.
                                        Napisałeś: "W naszych wozach na złączu OBD jest dostępna wyłącznie odnoga magistrali CAN do celów diagnostycznych.":
                                        Może dlatego wyświetlacz hud nie może pobrać danych jakie auto ma napięcie ładowania, temp silnika, i prędkości jazdy????
                                        ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Napięcie może pokazywać, bo pewnie mierzy je na pinie, z którego jest zasilany. Do pozostałych parametrów nie potrafi się pewnie dobić. Poniżej masz tabelkę niekompatybilności ściągniętą ze strony sprzedawcy. Jest wśród nich VW a przecież nasze skodziny mają elektronikę VW:
                                          <As below we listing some cars can not be used for this Head up display >


                                          Aktualne zużycie paliwa

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Toyota i Ford również są w tabeli :-) więc lipa ;-) Najlepiej jakby ktoś sprawdzał jeszcze wyświetlacz hud w swojej skodzie wtedy byłby temat wyjaśniony czy wszystkie tak mają czy z moją coś jest nie tak ;-)

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Temat nadal nie rozwiązany czy właśnie każda skoda tak ma że ten wyświetlacz nie będzie działał? Z powodu jak kolega wyżej pisał? Że w skodzie jest tylko odnoga magistrali w gnieździe Obd i może dlatego wyświetlacz hud nie może zczytać danych auta odnośnie jego prędkości itd? Niestety nie mam możliwości sprawdzenia w innej skodzie.

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                to podłącz się gdzieś indziej do magistrali jakiej potrzebujesz
                                                ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                                ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                                poprzednie modele:
                                                ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                                ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                                O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Chodziło mi tylko w mojej skodzie tak jest czy w innych też a głębiej w magistrale nie chce ingerować jeśli będę miał pewność że nie wina mojego gniazda obd ;-) Zrezygnuje i użyje wyświetlacza hud który działa po GPS ;-) ale najpierw chce się upewnić czy to z autem moim tak jest czy wszystkie tak mają ;-)

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X