Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

zamek bagażnika combi

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    jak tak czytam to też mnie się wydaje że chyba do Ciebie i nie chcący się wciąłem
    nasze auta: MÓJ SMOCZEK

    Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!

    Komentarz


    • #27
      Jeśli u BADYL nie działa światło w bagażniku to wymiana przycisku nic nie da.
      andrzej1962 , to Ty pisałeś o tym, że słyszysz jak zamek pracuje pomimo iż nikt go nie tyka?
      Była O2 RS 190 km / 436 Nm
      Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

      Komentarz


      • #28
        Zamieszczone przez oolsztyniak Zobacz wpis
        Jeśli u BADYL nie działa światło w bagażniku to wymiana przycisku nic nie da.
        andrzej1962 , to Ty pisałeś o tym, że słyszysz jak zamek pracuje pomimo iż nikt go nie tyka?
        też tak myślałem dlatego plaqnuję kupić ten nowy zamek, ale zasugerowałem się (jak widać pochopnie ) że wymiana przycisku w klamce też może pomóc to warto było spróbować pozostaje mi kupic używkę zamka pozdro Panowie
        nasze auta: MÓJ SMOCZEK

        Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!

        Komentarz


        • #29
          Do testów mogę Ci podesłać jak chcesz to sobie sprawdzisz :P
          Była O2 RS 190 km / 436 Nm
          Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

          Komentarz


          • #30
            Próbujcie przez kilka dni rozruszać te elementy, tj. zamek z mikrostykami oraz mechanizm pod klapką w dolnej belce przy zderzaku. Brud i wilgoć mogą być tego przyczyną, mikrostyki mogą się kleić.
            WD 40, preparat do połączeń elektrycznych i pryskać wielokrotnie w szczeliny, wciskać palcem środkowy ruchomy element w zamku (nie klamkę) na klapie (ten po kolei uruchamia 2 mikrostyki wewnątrz zamka - od oświetlenia bagażnika i od lampki na desce). Sprężonym powietrzem wydmuchać. Jest szansa, że wszystko wróci do normy. U mnie kilka lat temu pomogło i do tej pory jest OK. Niczego przy tym nie rozbierałem.

            Komentarz


            • #31
              Ja u siebie miałem podobnie, brak oświetlenia w bagażniku. myślałem że to żarówki, bezpieczniki. Okazało się że to zamek w klapie. Psikałem WD40, ruszałem mikrostykami w zamku, aż w końcu zabłysło światło w bagażniku. Myślałem że problem rozwiązałem, lecz na krótko, raz działało raz nie. Wyjąłem zamek z klapy, zanurzyłem zamek w czystym oleju przekładniowym i z powrotem zamontowałem. Od razu nie zadziałał. Już za czołem szukać jakiegoś używanego, lecz po paru dniach zobaczyłem światło w bagażniku. Do tej pory działa, a już minęło z 10 miesięcy od naprawy.

              Komentarz


              • #32

                .
                Zamieszczone przez oolsztyniak Zobacz wpis
                Jeśli u BADYL nie działa światło w bagażniku to wymiana przycisku nic nie da.
                andrzej1962 , to Ty pisałeś o tym, że słyszysz jak zamek pracuje pomimo iż nikt go nie tyka?
                tak to u mnie. Przy odblokowanej klapie jak jadę (a nie chce mi się zatrzymać żeby po kilku razach wreszcie klapa się zamknęła) to słyszę jak silniczek co chwilę potrafi się odezwać. Widzę też, że w bagażniku wtedy pali się światło (jak jest odblokowana klapa). Jak podczas jazdy przez dłuższą chwilę nie słyszę pracującego silniczka wtedy zatrzymuję się i klapa się zamknie i nie otworzy. Podejrzewam jednak klamkę, bo jak chcę uniknąć otwierania podczas jazdy a dzieje się to praktycznie zaraz po ruszeniu to kilkukrotne popukanie palcami w klamkę (jak przy otwieraniu tylko mocniej) powoduje, że klapa się nie otworzy. Generalnie klapa fisiuje wtedy jak otworzy się bagażnik aby coś schować lub coś z niego wyjmie. Jak się bagażnika nie dotyka wtedy z zamkiem jest spokój. Dzisiaj doszedł jeszcze jedn objaw. Klapa z zamka nie dała się otworzyć. Nic głucho. Otworzyła się przyciskiem na pilocie.
                Ostatnio edytowany przez andrzej1962; 13449.

                Komentarz


                • #33
                  Zamieszczone przez grzesz4 Zobacz wpis
                  Ja u siebie miałem podobnie, brak oświetlenia w bagażniku. myślałem że to żarówki, bezpieczniki. Okazało się że to zamek w klapie. Psikałem WD40, ruszałem mikrostykami w zamku, aż w końcu zabłysło światło w bagażniku. Myślałem że problem rozwiązałem, lecz na krótko, raz działało raz nie. Wyjąłem zamek z klapy, zanurzyłem zamek w czystym oleju przekładniowym i z powrotem zamontowałem. Od razu nie zadziałał. Już za czołem szukać jakiegoś używanego, lecz po paru dniach zobaczyłem światło w bagażniku. Do tej pory działa, a już minęło z 10 miesięcy od naprawy.
                  ooo widzisz może u mnie też się uda za tydzień w sobotę postaram się reanimować zamek zobaczymy co z tego wyjdzie

                  nasze auta: MÓJ SMOCZEK

                  Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!

                  Komentarz


                  • #34
                    Więc mikrostyk w klamce raczej zdechł.
                    Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                    Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                    Komentarz


                    • #35
                      Zamieszczone przez andrzej1962 Zobacz wpis

                      kolego znalazłeś przyczynę? Tu jak na razie same gdybania a nie sztuka wymienić coś co jest sprawne a całość czyli klamka i zamek to ok 400 zł
                      Niestety nie szukałem dalej bo klapa sie zamyka, nie działa mi tylko oświetlenie w bagażniku.

                      Komentarz


                      • #36
                        Zamieszczone przez Penki Zobacz wpis

                        Niestety nie szukałem dalej bo klapa sie zamyka, nie działa mi tylko oświetlenie w bagażniku.
                        Mam ten sam problem i po wizycie u krzynol znaleźliśmy przyczynę w uszkodzonej wiązce za lewym tylnym boczkiem. Polecam szukać od zamka tył czy są przejścia na kablach, bo u mnie dopiero tam wynikło uszkodzenie wiązki, u Ciebie może być bliżej zamka.

                        Komentarz


                        • #37
                          kupiłem nówkę klamka bagażnika. Tam jest mikrostyk odpowiadający za otwieranie. Niestety to nie to. Doszedłem gdzie jest przyczyna. W zamku w klapie jest również mikrostyk i za włączanie go odpowiada element w zamku widoczny na pierwszym planie Jak się go naciska to on włącza i wyłącza światło bagażnika. Jak jest wciśnięty informuje kompa, że klapa jest zamknięta i mikrostyk w klamce bagażnika może otworzyć klapę. Jak go rozruszałem przed zamknięciem to zdarza się, że klapa zamknie się normalnie ale niestety nie zawsze. Tak więc muszę kupić tą część 1Z5 827 501D.

                          Komentarz


                          • #38
                            Niestety pudło. Wymiana zamka też nic nie zmieniła. Wiecie co było? Pomogła regulacja kabłąka za który łapie zamek. kabłąk zamontowany jest w pasie zderzaka dostępny po otwarciu bagażnika. Wychodziło na to, że przy zamykaniu klapy "dzyndzel" który jest w zamku i służy do otwierania zamka stykał się z dźwigienką którą uruchamia silniczek i dlatego klapa się otwierała. Dzyndzel to ta część którą kilka postów niżej wskazał strzałką kol oolsztyniak

                            Komentarz


                            • #39
                              Ludzie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! czy ktoś już to przerabiał? Wymiana mikrostyku w klapie - nic, wymiana zamka, też nie to co kurwa ma być?

                              Komentarz


                              • #40
                                a to może przycisk w pilocie popsuty i styka od czasu do czasu

                                Komentarz


                                • #41
                                  No właśnie nie bo jak się zamknie i nie chce się otworzyć to tylko z pilota, no chyba, że się [pier....... w klapę to się otworzy. Można powiedzieć, że jakiś wstrząs powoduje zadziałanie siłownika odpowiedzialnego za otwieranie klapy. Jak się zamknie delikatnie to będzie ok ale trzaśnięcie drzwiami obojętnie którymi spowoduje uruchomienie siłownika, no ale zdarzy się, że się zamknie i się nie otworzy, ale wtedy przeważnie nie działa też otwieranie z mikrostyku w klapie. Jeszcze czek mnie podmianka siłowniczka w zamku. Może on jest sp..... i zaskakuje pod wpływem wstrząsu. Jak to nie będzie to to ja już nie mam pomysłów.

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    Jeszcze może być uszkodzona gdzieś wiązka, więc warto by ją przejrzeć zwłaszcza newralgiczne miejsca

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      u mnie jest tak, że jak otworzę bagażnik, to nie mogę od razu zamknąć bo rygielek się odblokowuje po chwili, i wtedy jest możliwość zamknięcia ,
                                      co to może być w takim przypadku ???
                                      dodam ,że zauważyłem że oświetlenie bagażnika nieraz chodzi tak na 20 % jasności
                                      ????
                                      Tomek

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        Andrzej :
                                        Zamieszczone przez yksi Zobacz wpis
                                        Miałem coś takiego co prawda nie w skodzie ,ale w passacie i przyczyna była taka ,ze zacinał się siłownik otwierania klapy.
                                        Sprawdź to bo też się męczyłem na zasadzie - działa -nie działa.

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          W jaki sposób dostać się do mikrostyku w klamce bagażnika (nie zamku) żeby nic nie połamać ? Czy jeżeli klamka coraz częściej nie otwiera bagażnika, ale jeszcze działa to wystarczy przeczyścić, czy od razu wymieniać na nową ? Z pilota otwieranie działa za każdym razem.

                                          Komentarz


                                          • #46
                                            Nie dostaniesz się...czeka Cię zakup nowej klamki.
                                            120,1KM/269,7Nm --> 146,8KM/332,7Nm

                                            Smarowanie zapewnia

                                            Komentarz


                                            • #47
                                              Ludzie poległem. Z uwagi na otwierający się bagażnik najpierw podmieniłem klamkę w klapie. Okazało się, że to nie jest przyczyna. Potem podmieniłem zamek w klapie. Okazało się, że to nie to. Wczoraj podmieniłem silniczek który uruchamia zamek (zamocowany przy pałąku zaczepowym w tylnym pasie. Okazało się, że to nie to. Pomysłów mi zabrakło co może powodować otwieranie klapy na skutek np zamknięcia(trzaśnięcia) dowolnymi drzwiami a nawet kopnięcie w koło jak miało miejsce ostatnio przy zmianie zimówek. Leżę na łopatkach. To koniec moich zmagań. Skazany jestem na wieczne wychodzenie z auta i domykanie klapy. Ps. Jakby ktoś był zainteresowany nowym silniczkiem za pół ceny jak dla klubowicza zapraszam(25 zł). Tak to wygląda

                                              Komentarz


                                              • #48
                                                andrzej1962 - dawniej gdy auto miałem na gwarancji, bagażnik otwierał mi się samoczynnie w czasie jazdy i klapa postukiwała (rygiel puszczał). Okazało się też, że centralny zamek nie ryglował drzwi kierowcy po przekroczeniu określonej prędkości jazdy (po zatrzymaniu się i opuszczeniu okna - drzwi kierowcy mogłem otworzyć klamką od zewnątrz, choć powinny być zaryglowane). Serwis wymienił mi wówczas centralkę w drzwiach kierowcy i od tej pory jest OK.

                                                Komentarz

                                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                                Pracuję...
                                                X