Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

RNS-31x - kompas się przestawił

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • RNS-31x - kompas się przestawił

    hej, z octavii 1 przesiadłem się do golfa 6 i mam taką zagadkę. Mam RNS-310 albo 315 (nie umiem rozpoznać) - jak nie mam wsadzonej płyty z mapami do navi (a nigdy nie mam) to moduł navi działa tylko jako kompas i generalnie kilka dni temu zwariował tj. przestawił się o 90st. Jakieś pomysły? Moim zdaniem jeszcze kilka dni temu działał jak należy. Co ciekawe, porównywałem ze wskazaniem kompasu w telefonie xiaomi, a także kompasu w google maps na tym samym telefonie i wychodzi że mam 3 różne wskazania północy sprawa może nie jest kluczowa do życia ale skoro coś jest to mogłoby działać jak należy. PS wbudowany kompas w huawei pokazuje jeszcze co innego ale golf odjechał już totalnie...
    na masce kura, pod maską bocian

  • #2
    W 510 mialem tak jak antena gps padla. Dodatkowo navi pokazywala ze jestem kilkaset kilometrow obok. Ile Ci lapie satelit?

    Komentarz


    • #3
      a gdzie ta liczba satelit się wyświetla?
      na masce kura, pod maską bocian

      Komentarz


      • #4
        W fałcedeesie.

        Komentarz


        • #5
          a to gorzej bo nie mam pod ręką. Wsadziłem oryginalną płytę z mapami ważniejszych dróg europy z 2011, na początku pokazywał bzdury, później lepiej i znów pokazuje źle. Jutro jadę do niemiec to wsadzę płytę z 2011 dedykowaną na ten kraj, zobaczę co wyjdzie
          na masce kura, pod maską bocian

          Komentarz


          • #6
            Ilość wyświetlanych satelit w 315/310 sprawdzisz w taki sposób. Jak masz Uruchomioną NAVI to naciskasz przycisk z literką "i" na radio i kręcisz pokrętłem i na dole ekranu będzie ilość wyświetlanych satelit.
            ByŁ Leonsio 1.8T 200 km. Jest Szkodnik 140km

            Komentarz


            • #7
              liczba satelit = 0, komunikat GPS_NO_FIX, nawet gdy kompas akurat pokazuje dobry kierunek. W Niemczech na niemieckiej mapie z cd jakoś ta navi działa, jak akurat kompas działa dobrze to ładnie pokazuje, jak kompas szaleje to nadal uważa że jadę po drodze (innej niż w rzeczywistości) a nie np środkiem pola
              na masce kura, pod maską bocian

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X